Rituály

Upíry známe jako bytosti, které žijí i nežijí, sají lidskou, někdy zvířecí krev, bojí se světla, česneku a nejsou vidět v zrcadlech. Tolik pověry, které ale naši předci měli podloženy některými důkazy. Co vše je na tom pravdy, těžko říci, ale faktem je, že každá pověst vychází z nějakého základu. Zcela jistě si lidé během vyprávění leccos...

Krvavý Měsíc je úkaz, který může nastat pouze při úplňku. Jedná se o zatmění Měsíce, kdy sluneční světlo zvláštním způsobem Měsíc osvítí. Protože se paprsky lámou v zemské atmosféře, dostává se Měsíci zvláštní načervenalé barvy. Vypadá jak zalitý krví.

Úplněk je den v měsíci, kdy má Měsíc největší, obrovskou moc. Jeho působení na naši planetu, potažmo na člověka je nesporné. V těchto dnech je Měsíc nejblíže k zemi, proto i jeho síla je unásobená a vliv podstatně větší.

Často se stává, že v místě, kde žijeme, nebo pracujeme je "nedýchatelno." Cítíte se špatně, podrážděně, máte zdravotní problémy. Někdy se tak chovají i členové rodiny, nebo spolupracovníci. Je jasné, že se zde zrovna pozitivní energie nenacházejí.

Současná doba velmi testuje hlavně partnerské vztahy. Je to logické, protože právě zde je nutné si ujasnit hodnoty a potřebu jeden druhého. Energie již nepřipouští závislost. Musíme umět dát druhému prostor a i my sami budeme chtít jít za svým štěstím a plněním si karmických úkolů bez ohledu na to, jak se na to partner dívá. Budeme do toho...

Kdo by nechtěl peníze? Kdo by se nechtěl mít dobře? Určitě úplně každý. Ovšem ti, co pochopili význam peněz, toho jak peníze přicházejí a odcházejí, jaký plní v našich životech účel, netouží přímo po nich.

Od 31. října do 2. listopadu probíhá Samain, nebo také Svátek mrtvých. Názvy se různí, ale ať ho již nazveme jak chceme, jedná se o největší svátek v roce pohanského Kola roku. Je to vlastně keltský nový rok. V tento den se otevírají brány mezi živými a mrtvými. Lze tak nahlédnout do světa těch, kteří již nejsou mezi námi a naopak....

Svátek Yule, dle keltského kola roku se slaví 21. prosince. Podle starých tradic je právě tento den brán jako konec roku. Jedná se o nejtemnější čas, noc je nejdelší a den nejkratší. Zároveň se ale začínají dny pomalu prodlužovat a na zem přicházel nový život.

21 - 22. března ( letos 20. března ) nás čeká jarní rovnodennost, svátek Ostara. Den se rovná noci, je stejně dlouhý, jako noc. Svátek se slaví od nepaměti, probouzí se příroda, odchází zima a nedostatek, vše bují a kvete.

Beltane, Beltain nebo také Beltaine se slaví z 30.4. na 1.5. v noci. Příroda se již probudila, vše kvete, sexuální síly jsou na samém vrcholu. Bůh dospívá a touží po Bohyni, která s ním otěhotní. Přesně o půlnoci se vcházelo z tmavé do světlé poloviny roku. Zapalovaly se velké ohně, které oslavovaly příchod nové části roku a hlavně Slunce, dále...