ZIMNÍ SLUNOVRAT - RESTART ENERGIÍ

19.12.2021

Dne 21.12. nastává zimní slunovrat. Každoroční cyklus vítali předci s nadšením a očekáváním. Slunce se začíná vracet zpět, postupně nabírá na síle a přináší hojnost. Keltové slavili Yule, svátek byl pro ně hlavně ale jakýmsi úklidem v prostoru. Energie se srovnaly, pročistily, další rok tak byl nachystán na zcela nové věci se vším všudy.

Letošní rok podobný úklid proběhne také, jen bude podstatně důkladnější. Dojde na restart, kdy se vše zastaví, vynuluje a jdeme do zcela nového, ale hlavně naprosto čistého prostředí. Vše kolem nás dojde do bodu, kdy dostáváme nevídanou, naprosto novou šanci.

Nad šestkovým přebírá vládu ta nejlepší možná síla. Dodá vše, co k novému životu potřebujeme. Zároveň ale nechá na lidech, ať si s touto silou poradí. My ji dostaneme, také ale možnost ji využít v celé míře.

Temnota vnější není důležitá, mnohem důležitější je temnota v nás. Jak si s ní poradíme, jak ji uchopíme, jak s ní budeme pracovat? Je nejvyšší čas ji umět porozumět a dát jí sbohem. Přecházíme do období, kdy nejen, že nebude potřebná, může nás dokonce nadobro pohltit. Žádnou jinou podporu mít nebude, jen tu naši, proto nám také zůstane.

Vánoční čas, který nastává spolu se zlomovým obdobím, může být skvělou příležitostí se znovuzrodit. Narodit se do nových energií a využít podpory, které se dostane. Tentokrát se zrodí skutečná boží síla. Má svůj záměr, a i když lidem dává na vybranou, neznamená to, že si ho nechá vzít. Uvědomění, jak maličcí proti ní jsme, je prvním krokem k naší práci.

Po dlouhé době se ozvali průvodci s jasným sdělením. Konečně konkrétně promluvili. Nabádají odejít ze všech bojů, válek, které vedeme. Upozorňují na nebezpečí, které hrozí všem zúčastněným. Válečná energie nic dobrého nepřináší, a přestože jsme přesvědčeni o své pravdě, nemůžeme ji vybojovat.

Má být vnitřním přesvědčením. Tato energie se nikam neztratí, záříme ji na dálku tak, jako tak. Nemusíme se za ni brát, uvidí nebo ucítí ji všichni. Chtít po ostatních, aby naši energii ostatní sdíleli, protože jsme přesvědčeni o její důležitosti, není přínosem pro nikoho. Každý máme nyní úkol. Rozhodnout se.

Průvodci upozorňují na jednu podstatnou věc. Tyto války už vítěze mít nebudou, jen poražené. Umořené ve svém zbytečném snažení v tendenci vydávat energii směrem ven, místo dovnitř. Varují před snahou, která může být fatální.

Jsme v procesu, který nemá obdoby, a můžeme z něj vytěžit naprosté maximum. Zařídit si ty nejlepší možné životy temnotě navzdory. Její odchod je v procesu sice také, ale snahy, které stále má, mohou být eliminovány. Zamávejme její minulé vládě s pokorou a poděkováním. Díky její přítomnosti víme, že pro naše životy není potřebná. Víme, že se bez ní naprosto obejdeme. Ona zase nepotřebuje světlo a lásku, proto ráda přidá do kroku.

RITUÁL NA PRÁCI S VNITŘNÍ TEMNOTOU

Temnota jako taková nikdy nikam zcela nezmizí. Je důležitá pro udržení rovnováhy. Jin a jang jsou podstatou života. Můžeme se s ní ale naučit efektivně pracovat a nedávat ji nejmenší prostor k tomu, aby nás mohla ovládat.

V den slunovratu se projděte v přírodě. I když stromy spí, jejich spánek je bdělý a stále si svým způsobem plní svou práci. Dodají tedy přesně tolik energie jako vždy. Zaslouží si úctu a poděkování.

Večer si připravte tři svíce - bílou (zastupuje vaši energii), zlatou nebo žlutou (zastupuje energii vesmíru) a červenou (zastupuje energii ohně a světla), zelenou snítku (může být i kytička jmelí). Zapalte svíce, je jedno v jakém pořadí. Požádejte síly svící, aby s vámi spolupracovaly. Větvičku pohlaďte, poděkujte za podporu a položte za svíčky. Pohodlně se usaďte, zavřete oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Až budete uvolněni, požádejte energii ohně, aby ve vás vše zlé, co vás ovládá, zažehla. Dobře si všímejte nyní svého vnitřního rozpoložení. Vše nechte probudit, nic neodmítejte, s ničím nebojujte. Ať se již probudí cokoli, dejte tomu šanci, s klidem za vše poděkujte. Pak požádejte energii vesmíru, ať vám pomůže všechno to zlé pochopit a zpracovat. Nakonec požádejte své nitro, ať vám dovolí vše odevzdat s láskou a odpuštěním sobě i ostatním, poděkujte. Nechte zážitek doznít. Svíce nechte dohořet, nebo zhasněte zhášedlem, můžete nechat dohořet další večery. Snítku dejte do vázy, nebo zavěste na viditelné místo.