ZÁZRAK

20.02.2020

Co je vlastně zázrak? Slovo používané hlavně v souvislosti s náboženstvím zná jistě každý. Pokud bychom měli pro zázrak najít definici, tak podle wikipedie se jedná o mimořádný jev, který nelze vědecky vysvětlit. Osobně se domnívám, že se v prostoru odehraje cosi, pro co není v danou chvíli nachystána žádná cesta. Jenže skutečně se stává, že taková cesta se najednou objeví, vynoří se ze tmy, do chodu se dají události, které bychom nikdy nepředpokládali, že se mohou v daný okamžik odehrát.

Osobně jsem takových zázraků několik sama poznala. Jak je možné, že se prostor zcela otočí, založí úplně nové podmínky a pak podá na zlatém podnose to, po čem toužíme? Přiznám se, že ten proces sice dodnes zcela nechápu, ale rozhodně vím, že tohle v jeho možnostech je.

Mladá žena ohromila příběhem kamarádky, která zjistila, že je HIV pozitivní. Nemoc s jasným významem a jasným označením "neléčitelná." Informace dívku zlomila, ale když se vzpamatovala z prvotního šoku, rozhodla se, že si splní sen. Odjela do Indie, chtěla tuto zemi vždycky poznat a pár týdnů strávila v jednom ze zdejších klášterů. Tady se oddávala zajímavému životu, poznala spoustu úžasných lidí, naučila se meditovat, žít podle jiných pravidel. Návštěva ji nadchla. V každém případě, když se za pár měsíců vrátila domů, po nemoci nebylo ani památky. Nechápali ani lékaři.

Jeden příběh z mnoha, který zaskočil i mě, přestože vím, že zázraky se jednoduše dějí. Další příběh vyprávěla žena, která jela jako každý den ráno vozem do práce. Byla zima a silnice kluzká. Asi trochu podcenila podmínky, možná proto, že cestu znala velmi dobře. Při projíždění lesem dostala v zatáčce smyk. Ztratila nad autem úplně kontrolu a skončila v lese. Bohužel dost nešťastně. Za prvé sjela z celkem prudkého srázu, takže z cesty nebylo nic vidět. Za druhé díky krkolomnému pádu zaklíněná tak, že neměla šanci sama vylézt. Ztratila dokonce i vědomí, rozbila si také hlavu, později se ukázalo, že dost vážně. Kolem projížděla další auta, aniž by si někdo všiml, že je něco špatně. Jenže jeden z řidičů opravu zastavil a šel se podívat. Něco mu totiž říkalo, že musí, i když vůbec netušil, proč tohle nutkání má. Ženu objevil, zavolal záchranáře a pomohl. Zachránil život.

Jedna z klientek se velmi rozněžnila nad mojí zvířecí rodinou, bylo vidět, jak jí přítomnost chlupáčů dělá dobře a zvedá náladu. Vyprávěla, že se zrovna smiřuje se smrtí psího přítele, který odešel ve vysokém věku, bylo mu 17 let. Zrovna přemýšlela o dalším kamarádovi. Svého pejska zdědila po své mamince, která zemřela na rakovinu. Byly mu tři roky. Nejdříve nevěděla, co si s ním počne, ale útulek ihned zavrhla. I proto, že ho maminka velmi milovala. Brzy její srdce zasáhl také, takže si ho moc zamilovala. Ale zhruba po půl roce mu našla v kožíšku bulku. Myslela si, že se jedná jen o tukový výrůstek, tak běžela na veterinu s tím, že ho nechá jednoduše odstranit. Odešla ale s krutou diagnózou, její čtyřnohý kamarád měl nádor, zjistilo se, že zhoubný. Když se trochu vzpamatovala, s pejskem si promluvila. Slíbila mu, že udělá vše, co půjde, ale také ho prosila, aby se uzdravil. Řekla mu, jak moc ho miluje a že ho nikdy neopustí. Veterinář naplánoval operaci, a když přišli den před zákrokem na vyšetření, zjistil, že nádor je o více jak polovinu menší. Takhle se zmenšil za pár dní! Operace se tedy odložila s tím, že se bude nádor sledovat. Mizel doslova před očima a to bez jakékoli léčby. Nikdo sice nepochopil, co se stalo, ale lékař jen sdělil, že i takové věci se někdy stávají. Nádor zmizel postupně zcela.

Náhoda? Každý si jistě nějaký závěr udělá. Já na náhody už dávno nevěřím, mám k tomu důvod. Vidím totiž ty zajímavé pohyby každý den. Stačí málo, připustit si, že ne všechno je vidět, slyšet, jde ohmatat. Přijmout tenhle prostý fakt.

https://www.facebook.com/Prijeti/posts/119657539599768?__tn__=K-R