VYHLÍDKY NA ZÁŘÍ

30.08.2023

Dolehnou na nás energie srpna, které stály tento rok skutečně za to. Mohli bychom se cítit sklíčeně, sklesle, dokonce se mohou objevit stavy depresivní. Mysl potřebuje odpočinek, tak jí dejme, co si žádá. Nebojujme s ničím, co ucítíme. Není nutné se mít stále pod kontrolou, usmívat se, přetvářka vždy vše jen zhorší. Pokud dáme průchod pocitům a dokonce za ně poděkujeme, o to rychleji odejdou. Můžeme pak zaznamenat dokonce velké pookřání.

Ryby: 21.2. – 20.3.

SEDM POHÁRŮ – i když se situace a vývoj kolem nás může jevit beznadějně, je za tím vším prakticky vždy něco dalšího, co má zcela jiný náboj. Nic se neděje jen tak a důvěra v boží plán se vyplatí. Vidíme pak vše zcela jinak, umíme nechat proběhnout cokoli, bez toho aniž bychom se tím více zabývali. Můžeme se jednoduše těšit vždy jen na to lepší. Můžeme takové chvíle využít k odpočinku a roli pozorovatele. Můžeme se prostě rozhodnout, že se nenecháme oklamat temnotou.

Beran: 21.3. – 20.4.

TŘI MEČŮ – vždy, když se objeví jakýkoli problém, měli bychom se umět zeptat, zda má teď zrovna řešení, zda je potřeba mu věnovat pozornost a energii. Jedná se totiž o moment, kdy zjistíme, že nemůžeme dělat vůbec nic jiného, než čekat. Jsme-li schopni se toto naučit, zjistíme, velmi rychle, že spousta problémů tím pádem odpadá. Život se stane jednoduchým a velmi krásným. Občas vydáváme zcela zbytečně snahu a úsilí pro něco, co se nakonec vyřeší úplně samo.

Býk: 21.4. – 21.5.

TŘI HOLÍ – budoucnost je tím, co vytváříme právě teď. Máme její podobu ve svých rukách, přesto se jí dokážeme neuvěřitelně bát. Pak se ale bojíme i sami sebe, svých rozhodnutí, svého jednání. Větší důvěra v sebe sama znamená, že máme i víru v to, co přichází. Jsme dokonce schopni změnit strach a na radost a těšení. Jsme jen uzamčeni v našich programech a dogmatech a přitom stačí úplně jednoduše z toho všeho prostě odejít. Můžeme prostě všechno.

Blíženci: 22.5. – 21.6

DEVĚT HOLÍ – jak se zbavíme strachu a slabosti? Jednoduše tím, že si obojí přiznáme. Podíváme se nejprve pravdě do očí a pojmenujeme vše, co víme, že nás slabými a vystrašenými dělá. Pak se sami sebe zeptáme, zda jsou skutečně tyto strachy a slabosti na škodu. Občas jsou totiž dokonce naší devizou, naším já a nemusíme je měnit. Stačí se je pak naučit jen milovat. S ostatním je práce podstatně jednodušší a dokonce velmi rychlá. Sobě lhát nemusíme.

Rak: 22.6. – 22.7.

DESET HOLÍ – neseme si břemena jen proto, že je potřebujeme mít pod svojí kontrolou. Získáváme ale jen zátěž, na kterou nabalujeme další a další. Máme ji za svou, nechceme se jí vzdát, protože by nám mohla někam zmizet. Jedná se zcela absurdní přesvědčení, že pak máme pod kontrolou i svůj vlastní život. Jenže právě ten nám pak úspěšně uniká, protože přes nánosy problémů jiných, nevidíme naše vlastní. Nechme problémy jiných jim a nechme problémy světa světu.

Lev: 23.7. – 22.8.

ŠEST POHÁRŮ – traumata z minulosti dokážeme držet a nepustit. Jsou přece tím, co nám tolik ublížilo. Jsou tím, co se na nás podepsalo. Nepřízeň osudu, života, sobectví jiných lidí. Máme zvláštní představu, že si je musíme nechat, protože pak ta nespravedlnost někam zmizí a viník nikdy potrestán nebude. Jenže takhle trestáme jen sebe sama. Můžeme je ale také přejmenovat na to, co nás tvarovalo a posouvalo, co nás dělalo silnými. Cesta ke svobodě je často úplně jednoduchá.

Panna: 23.8. – 22.9.

OSM POHÁRŮ – stagnace, vyčerpání, prázdnota. Pramení z přílišné snahy, kterou jsme vydali pro cokoli, kde se energie nevracela. Pokud si ale začneme konečně hlídat, kde je naše snaha skutečně žádoucí, tedy vrátí se v jakékoli podobě zpět a kde se zase naprosto ztratí v prostoru, jsme schopni tuto rovnici okamžitě předělat. Také bychom měli umět načerpat energii tam, kde nám ji rádi dají. Umí to stromy, příroda vůbec. Umí to skuteční přátelé a naše koníčky.

Váhy: 23.9. – 23.10.

VELEKNĚŽKA – pokud k nám někdo promlouvá skutečně pravdivě a bez obalu, je to naše duše. Umí varovat i dávat křídla. Má k nám nejblíže, protože je prostě naše. Když se právě s duší umíme poradit, pravidelně k ní promlouvat, máme naprosto jasnou cestu vpřed. Jedná se u umění se nebát citů a pocitů, vnitřních hlasů. Hlava nás bude vždy jen přemlouvat, upozorňovat a strašit. Jedná ale jen na základě dřívějších zkušeností, které nám v současné chvíli nic víc nedají.

Štír: 24.10. – 22.11.

ŠEST PENTAKLŮ – když chceme v čemkoli uspět, je potřeba pro to také něco udělat. Zároveň se ale příliš neupínat na cestu, kterou si vytyčíme. Osud nás může vést jinudy, může nás různě zastavovat, také vybavovat potřebnými zkušenostmi. Je prostě potřeba sice jít, ale také se nechat vést. Důvěra ve vyšší moc se nám stává tím nejlepším pomocníkem, poradcem a ochráncem. Naše cesta je pak snadná a vede k cíli přímo. Byť cestou, po které jsme původně nechtěli jít.

Střelec: 23.11. – 21.12.

RYTÍŘ HOLÍ – abychom se mohli skutečně posunout do nových časů, je potřeba nechat staré časy za sebou. Nemusíme přitom měnit sebe, jen své myšlení. Nacítit se na nové věci a sbírat zároveň informace, je nezbytností pro naši budoucí výbavu. Nic neodmítat, ale také ne vše přijímat. Soustředit se na to, s čím souzníme a co je nám blízké. Naučit se naslouchat svému nitru a zároveň být otevřený tomu, co přichází. Pak máme přesně to, co budeme právě my v nových časech skutečně potřebovat.

Kozoroh: 22.12. – 20.1.

CÍSAŘOVNA – na ostatní se díváme vždy tak, jak se díváme sami na sebe. Pokud se nám na druhých cokoli nelíbí, měli bychom se zaměřit následně na své já. Jen přes poznání sebe sama, jsme schopni se dostat k poznání toho, jak vypadá skutečná bezpodmínečná láska. Je v ní naprostá vyrovnanost a trvalý pocit štěstí. Je v ní prostě vše, co dělá člověka skutečným člověkem. Práce na sobě je vlastně úplně snadná, stačí se jen dívat správným směrem.

Vodnář: 21.1. – 20.2.

POUSTEVNÍK – je zcela jednoznačné, že pokud chceme cokoli měnit, musíme začít u sebe. Nikdy nezměníme dění, myšlení jiných lidí. Můžeme měnit jen sebe sama, vlastní úhel pohledu, své programy. Je velmi ozdravným počinem, pokud si dokážeme udělat občas čas na sebe a v někde v tichu a klidu se umět ponořit do nitra. Takovou očistou měníme celé životy. Odnímáme břemena, vidíme radost, zbavujeme i těch nejhorších nemocí.

S láskou Naďa