VYHLÍDKY NA PROSINEC

29.11.2022

Měsíc překvapení, možná dokonce zázraků splní své poslání nejspíše do detailu. Vánoční čas, kdy se chystáme obdarovat druhé a těšíme se, až budeme také obdarováni, překvapí všechny bez rozdílu. Také připraví na časy, které jsou před námi a kterým nelze uniknout. Můžeme se na ně jen těšit. Přijměme tento dar s pokorou a láskou.

Ryby: 21.2. - 20.3.

DĚVĚT PENTAKLŮ - je možné pracovat s láskou, tak jak si skutečně představujeme a zároveň mít zisk? Samozřejmě, možné je totiž opravdu vše. Stačí se spolehnout na své schopnosti, ale hlavně na své srdce. Pokud jsou naše touhy stále nejasné, je nejvyšší čas požádat vyšší sílu, aby nás vedla a ukázala, co je nejen naším úkolem, ale také skutečnou životní náplní. V tomto směru je potřeba naprostá důvěra ve Zdroj, jeho záměr a nechat promluvit duši.

Beran: 21.3. - 20.4.

ČTYŘI PENTAKLŮ - pokud jsme schopni připustit, že nic není náhodné, ale má své důvody, přestaneme se bát. Pokud se s takto nastaveným světem ztotožníme, protože tam patříme, nebudeme se cítit ničím ohroženi. Úlohou Zdroje není nám ubližovat, ale jen nás chránit a pomáhat nám. Tuhle jednoduchou rovnici s přijetím všeho kolem sebe snadno odhalíme a začneme využívat. Snaha o vytržení z láskyplného prostředí se pak míjí účinkem.

Býk: 21.4. - 21.5.

KRÁLOVNA HOLÍ - znát svoji sílu je sice důležité, ale je také potřeba ji neustále vyrovnávat citlivostí, něhou, pochopením. Pokud nás totiž jedno nebo druhé zcela pohltí, oddáme se tomu, výsledkem je buď cyklení v nenávisti, nebo v depresích. Je potřeba pracovat se vším, co nás ovládá a víme o tom, následně i na tom, co ukrývá podvědomí. Pak vzniká dokonale vyladěná bytost, kterou nemůže nic a nikdo porazit. Nalezené poznání pak je možné předat ostatním.

Blíženci: 22.5. - 21.6

RYTÍŘ HOLÍ - abychom se mohli posunout, přestože netušíme přesně kam, je potřeba se prostě nechat unášet životem a brát vše, co nabízí. Žádná možnost se nevyskytne náhodou, a pokud není jedna konkrétní pro nás, vždy je za ní další a další. Život je jedno obrovské dobrodružství, kterému jsme se kdysi rozhodli jít naproti. Nikdy nechystá nic, co bychom nezvládli a vždy má pro nás dostatek možností na výběr. Stačí to vše jen sledovat.

Rak: 22.6. - 22.7.

PĚT HOLÍ - pro danou věc bychom měli něco udělat, tím spíš, jsme-li k ní vedeni srdcem. Jenže je také potřeba respektovat zákonitosti vesmíru, který zná přesně načasování a cesty, jak se k našemu cíli dopracovat. K cestě k dokonalému cíli postačí uvědomění, že nejsme páni tvorstva, ale ani ničí otroci. Jsme prostě bytosti se svými úkoly a také touhou po poznání. Život na této planetě je nádhernou zkušeností, za kterou jednou budeme velmi vděční.

Lev: 23.7. - 22.8.

DĚVĚT HOLÍ - svůj potenciál můžeme najít jen tehdy, když jsme schopni se skutečně také naprosto přijmout. Přijetí svých chyb znamená, že s nimi můžeme pracovat, možná také zjistit, že nás tak jen vidí jiní. Přijetí jakýchkoli nedostatků u sebe sama, může odhalit, jak tato místa zdokonalit, jak je vyplnit tím lepším. Každý další prožitek a získaná zkušenost se stanou prožitým dobrodružstvím, které nás může učinit ještě lepším a dokonalejším.

Panna: 23.8. - 22.9.

TŘI MEČŮ - největší zklamání pramení z našich očekávání. Dokonce i tehdy, když jsme sice osudem odvedeni tam, kde chceme být, jen jinou cestou. Měli bychom se oddat tomu, čemu říkáme vyšší moc, nechat se vést. Taková cesta nepřináší žádné překážky, je dokonce zcela přímá a nejkratší. Pravdou je, že nemusí být nutně nejjednodušší a už vůbec ne podle našich představ. Stojí ale občas za to, nechat si pomoci. Byť způsobem, kdy konkrétní ruka vidět není.

Váhy: 23.9. - 23.10.

TŘI PENTAKLŮ - pokud máme sny, měli bychom si za nimi také jít. Nikdo než my není schopen je splnit, jsme to my, kdo pro jejich uskutečnění musí něco udělat. Všechna proti, která vyslovíme, mohou být sice důvodem k tomu, zůstat na místě, ale zároveň bychom měli vědět, že rozhodnutí jsou také naše. Pokud budeme na své cestě životem neustále upřednostňovat něco nebo někoho jiného, nemůžeme pak také nic ani vyčítat a možná ani očekávat.

Štír: 24.10. - 22.11.

DĚVĚT MEČŮ - já za to můžu, mně bylo ublíženo. S tím můžeme vyžít klidně celé týdny, měsíce, celý život. Také ale jen pár minut. Minulost změnit nelze, jen ji odpustit, nechat být a začít se soustředit na přítomnost. Minulost nás může poučit a vyškolit, posunout kus dál, cyklit se v ní je naprostá ztráta času. Odpuštění sobě i druhým přináší naprostou svobodu, jasnou hlavu a nové možnosti. Pak už zbývá jen jediné. Těšit se na všechno nové, co přijde.

Střelec: 23.11. - 21.12.

PÁŽE PENTAKLŮ - v okamžiku, kdy se housenka domnívala, že umírá, zrodil se motýl. Vždy, když něco končí, něco nového také začíná. Dostáváme neustále nové šance, tento fakt je i jasně viditelný. Abychom prohlédli, co možná nejdříve, stačí změnit úhel pohledu pokaždé, když se dostaneme na pomyslný konec cesty. Ta pokračuje dál, na nás je jen, dát se cestou, která jinak vypadá. Co je na jejím konci? Na jejím průběhu? Život je přece jedno krásné a velké překvapení.

Kozoroh: 22.12. - 20.1.

VISELEC - často si bez plánů nedokážeme život představit, často se ale musíme také smiřovat s tím, že je potřeba je pozměňovat. Pak máme plné ruce práce s tím, jak opět něco složitě naplánovat, abychom mohli zase měnit. Nejedná se o zbytečnou ztrátu času? Co všechno je možné za tu dobu prožít? V pár bodech, kdy jsme schopni ponechat cestu k nim svému osudu, znamená, že zbude mnoho času i sil, abychom si mohli život skutečně užívat.

Vodnář: 21.1. - 20.2.

PÁŽE POHÁRŮ - pokud mluvíme o lásce, měli bychom si zvědomit, o čem tento naprosto čistý a ničím neomezený cit to je. Nezřídka si pleteme lásku se závislostí, s touhou mít někoho vedle sebe, protože tak to chceme. Umění skutečně milovat, znamená, že umíme také pouštět, odpouštět, ctít druhého a jeho duši. Tak čisté lásky jsme schopni, pokud ji cítíme i k sobě. Není pak nic, co by nás porazilo, co by nám ublížilo. Jednoduše především proto, že to nikdy nedovolíme.

S láskou Naďa