VYHLÍDKY NA LISTOPAD

01.11.2023

Čas poměrně důkladné očisty všeho a všech může na někoho působit drsným způsobem. Je ale jen tím, co odchází nadobro, nebo nám dává najevo, že nadobro musíme nechat odejít a čeká se jen na naše rozhodnutí. Abychom mohli dát novým myšlenkám prostor, je potřeba nechat staré odejít. Smíření se s minulostí dá energii současnosti a také budoucnosti. Nemusíme pak ani složitě hledat to správné ve změti všeho, co jsme si ponechali jako nepotřebný odpad. Je úžasná doba na očistu.

Ryby: 21.2. – 20.3.

ESO HOLÍ – strach se oprostit od všeho, na co je u nás okolí zvyklé, znamená, že se nikdy nemůžeme dostat do své síly, prožívat své vlastní štěstí. Možná překvapíme, možná budeme dokonce šokovat, ale stále platí, že jsme konečně za sebe a nemusíme se více ohlížet. Pak stačí se nadechnout a vykročit všemu, co chceme. Jedná se o skutečnou svobodu, byť můžeme na takové cestě pár lidí ztratit. Jenže, když nás neumí přijmout, neměli bychom se tím zabývat.

Beran: 21.3. – 20.4.

KRÁLOVNA MEČŮ – je nejvyšší čas ukázat se ve své skutečné podobě. Nechat na povrch vyjít vše, co se v nás opravdu skrývá, najít naši opravdovost a vlastní krásu. Jít s davem možná znamená, mít klid. Jenže je vždycky jen krátkodobý a navíc v nás roste nenávist ke všemu, co nás obklopuje. Sejmout masku obnáší najít svůj vnitřní mír a možnost se naučit konečně milovat všechno a všechny. Vidíme pak svět jasnýma očima, má najednou úplně jinou, krásnější podobu.

Býk: 21.4. – 21.5.

SMRT – každou změnu bychom měli brát jako dar, dokonce i tu, která přišla neplánovaně. Změny jsou kořením života, nutí nás se učit, dávají možnost poznávat, mají obrovský potenciál. Nyní jsme stejně na prahu velkých změn jako lidstvo, proč jim tedy nejít naproti? Budeme připravenější, vstřícnější všemu, co neznáme, natěšenější. Pokud je tedy změna v plánu, ale zároveň ji brzdí strach, je nejvyšší čas se učit právě se strachem pracovat. Nic nám nakonec nedává, jen bere.

Blíženci: 22.5. – 21.6

KRÁL MEČŮ – měli bychom si umět říct, co opravdu chceme, co nás udělá šťastnými a spokojenými. Pak také si umět za tím vším jít. Šťastný člověk vytváří i šťastné okolí, dělá šťastnou svou komunitu. Je potřeba umět tuto energii poznat, mít za svou a pak ji šířit dál. Vytváříme tím krásný svět, stačí, když se objeví jeden jediný zářič. Možná se s takovou energií neztotožní každý, ale každému je potřeba nechat to, co jeho jest. Musíme myslet především na sebe.

Rak: 22.6. – 22.7.

KRÁL HOLÍ – je potřeba umět alespoň občas roztáhnout křídla a zbavit se všech pout. Hodná holka či hodný kluk se jistě cení, ale duše se chce občas projevit zcela bezprostředně, tak proč jí to neumožnit? Svět kolem najednou zahraje všemi barvami a nitro se pročistí. Oheň nakonec právě takovou vlastnost má. Je mystický, tajemný, má silnou očistnou moc. Skutečně si můžeme dovolit mu občas podlehnout a vyjít ze všeho, co nás nutí ke krotkosti a poslušnosti.

Lev: 23.7. – 22.8.

TŘI MEČŮ – za každým zlomeným srdcem je velká dávka závislosti. To, co opláčeme, když odchází, nedokážeme pustit. Máme právo si projít menším osobním peklem, můžeme také vyplakat moře slz. Ale vždy bychom měli být schopni se narovnat a jít do nových časů bez toho, co nám dělalo úžasnou společnost. Nemůžeme bojovat s tím, co má v rukách vesmír, nemůžeme držet nic jen proto, že je to naše vůle. Oddat se vyšší moci znamená, pochopit smysl bytí, kam ztráty patří.

Panna: 23.8. – 22.9.

SPRAVEDLNOST – pokud vidíme jednu stranu mince, měli bychom se podívat i na tu druhou. Skutečná hodnota je ale v celé minci. Tak je to i s pravdou. Je vždy někde uprostřed. To, co vidíme a máme tendence i vyhodnotit, neznamená, že známe celý obrázek. Prostor je nekonečný, děje se v něm spousta různých událostí, které se časem poskládají v celek. Než tedy cokoli vyhodnotíme, odsoudíme, měli bychom mít také dostatek informací. Možná ale ani pak nebudeme vědět vše.

Váhy: 23.9. – 23.10.

DEVĚT HOLÍ – přestože máme snahu to, co se nám na nás nelíbí, odmítat a dokonce nenávidět, měli bychom se naučit i všechny naše nedostatky milovat. Jsou nakonec naše. Pokud chceme cokoli měnit, nelze s ničím pohnout, když se nebudeme chtít dívat. Dost často stačí, umět se podívat pravdě do očí. Stává se, že jeden jediný takový pohled najednou všechno změní. Svět jednoduše není jen černobílý, má mnoho barev, tvarů, struktur. Počítá se s nedostatky, protože i ty ho dělají dokonalým.

Štír: 24.10. – 22.11.

TŘI HOLÍ – žít přítomností, znamená, že nejsme zatíženi ničím z minulosti, nemusíme se zabývat vytvářením scénářů budoucnosti. Plány jsou sice v pořádku, ale měli bychom jim umět dát také prostor, aby se mohly uskutečnit. Nezbavujeme se tím žádné zodpovědnosti, jen jí máme podstatně méně, tedy i méně starostí. Nemusíme mít vše pod kontrolou, jedná se stejně jen o mýtus, kterému dokážeme naprosto věřit. Dokonalý vesmír nás ovšem umí poměrně často vyvést z omylu.

Střelec: 23.11. – 21.12.

VĚŽ – aby mohl svět projít proměnou, musíme jí projít i my. Změna myšlení znamená umět vidět všechno to, co jsme dosud neviděli. Dokážeme vidět dokonce mnohem víc, než si umíme představit. Ale každá transformace tak vypadá. Abychom mohli dát prostor úplně novému, musíme všechno staré odstranit. Když k tomu dojde najednou, může se jednat o proces bolestivý, ale zároveň rychlý. Můžeme pak rovnou stavět zcela nové a dát tak energii jen tomu.

Kozoroh: 22.12. – 20.1.

DĚVĚT POHÁRŮ – stále hledáme štěstí, jsme tím hledáním dost často zaměstnáni po celý život. Jenže skutečné štěstí se nehledá, ale jednoduše žije. Máme ho v sobě, je v každém bez rozdílu, jen ho najít. Pozornost ale musíme zvenčí nasměrovat k sobě, ke svému nitru. Jen takové štěstí je skutečné a hlavně trvalé. Dokážeme si ho užít v každé chvíli. Co je nejkrásnější, dramatické situace se nám začínají vyhýbat. Najednou totiž není energie pro dramatickou zpětnou vazbu.

Vodnář: 21.1. – 20.2.

MÁG – každý z nás má uloženo mnoho znalostí a zkušeností. Jsme jednoduše v něčem opravdu dobří. Každý máme to, čemu se říká dar. Často tyto dary i známe, ale bojíme se je používat, protože se po nás žádá něco úplně jiného. Ten, kdo svůj dar ještě neobjevil, nedokáže se dostatečně podívat do svého nitra, nebo se toho pohledu i trochu bojí. Ale měli bychom se věnovat tomu, co nám jde, co nás dělá šťastnými, co naplňuje. Tvorba je najednou koníčkem, skutečně baví a jsme v ní rádi.

S láskou Naďa