VYHLÍDKY NA ČERVENEC

27.06.2023

Jen prací na sobě můžeme měnit okolní svět a události. Nikdy nic nezískáme tím, když budeme čekat na druhé. Dokud si nebudeme schopni uvědomit na úrovni jedince, že změny musí přicházet od nás, nemůžeme je ani očekávat, tím spíše v rozsáhlejším měřítku. Právě tohle nám bude ukazováno a sdělováno čím dál častěji a ve stále dynamičtějším tempu. Můžeme tedy nadávat na okolí, nebo se konečně začít učit.

Ryby: 21.2. – 20.3.

DEVĚT POHÁRŮ- poznání jak moc nás naplňuje, pokud cokoli děláme, protože nás to baví, zaměstnáváme především srdce, může být klíčovým momentem do budoucna. Už nikdy si nebudeme chtít nechat tento pocit vzít a začneme tedy naplno vnímat, co je pro nás nejlepší. Cesta je otevřená, žádnou zkušenost nezískáváme náhodně, vesmír nám přeje. Měli bychom to tak brát a brát také plnými hrstmi to, co se nám momentálně nabízí.

Beran: 21.3. – 20.4.

SEDM MEČŮ – aby Fénix mohl povstat z popela a znovu se zrodit, začít od začátku, musí nejprve na prach shořet. Drobné změny většinou vůbec nic nemění. Nebo jsou tak pomalé, že ani nestojí za řeč. Když se opravdu velmi nedaří, nemáme pod kontrolou vůbec nic, v první chvíli nás ovládne strach. Můžeme ho brát jako transformační proces, nebo mu podlehnout. Představme si ale, jak na konci té strastiplné pouti může být úplně nový a mnohem krásnější život.

Býk: 21.4. – 21.5.

DEVĚT MEČŮ – agresivita je moment, kdy zapomínáme na soucit a pochopení, kdy nás ovládne strach z vlastní nedokonalosti. Vždy, když se dáváme do boje, tasíme zbraně, probouzí se v nás oběť, naše vlastní nedostatečnost. Máme hrůzu z toho, že budeme poraženi, uloveni. Jenže ve chvíli, kdy si začneme skutečně věřit a spíše než na naše slabé stránky se zaměříme na náš opravdový potenciál, vyhráli jsme. Zvítězili jsme sami nad sebou.

Blíženci: 22.5. – 21.6

KRÁLOVNA POHÁRŮ – život pod maskou může přinášet klidný život, ale nikdy ne trvale. Naše vlastní JÁ, naše srdce nejde oklamat. Bude se ozývat a bude mluvit, čím více to budeme umlčovat, tím jasnější a zřetelnější bude jeho hlas. Je v něm ale upřímnost, to, čím skutečně vládneme, co je nám vlastní, co jediné můžeme mít pod kontrolou. Otočit se směrem dovnitř znamená, že sejmeme břemeno nucené přetvářky. Možná někoho urazíme, ale zůstaneme sami sebou.

Rak: 22.6. – 22.7.

SEDM PENTAKLŮ – za každým úsilím stojí také výsledek. Může trvat velmi krátce, než dosáhneme úspěchu, někdy je potřeba si na úspěch počkat. Čas je velmi relativní. Důležité je, jak jsme trpěliví, ale nejdůležitější spíše, co za úspěch považujeme. Čekáme uznání okolí? Očekáváme obdiv a pochvalu? Nebo nám záleží jen na vnitřním pocitu z toho, co nám vyrostlo doslova pod rukama? Když totiž uspokojíme sebe, přijde radost a štěstí vždycky. Naše srdce na odměnu nikdy nezapomíná.

Lev: 23.7. – 22.8.

ĎÁBEL – dost často vynakládáme ohromnou sílu, abychom zdolali překážku, vybojovali důležitý boj, ukázali světu, jak dobří jsme. Jenže ne vždy také volíme správně. Občas je potřeba se zastavit a popřemýšlet, co je nám sděleno. Ptát se, proč je před námi překážka? Možná nemáme někde být. Co chceme vybojovat? Možná jen chceme být vítězi. Co hodláme světu ukázat? Možná bychom měli dokazovat hlavně sobě, co umíme, co cítíme, co chceme.

Panna: 23.8. – 22.9.

TŘI HOLÍ – urputně přemýšlíme nad budoucností a vytváříme mnoho scénářů, jak bude vypadat. Ještě urputněji se dokážeme zabývat minulostí, abychom si mohli dokola přehrávat, co jsme mohli udělat jinak, nebo se mohlo jinak odehrát. Jenže v minulosti nelze změnit nic, vůbec nic. Co nás čeká, je naprosto vždy překvapením. Opomíjíme tak to nejdůležitější, přítomnost. Jen ta je důležitá, jen díky ní se můžeme nějak posouvat pouze dopředu. My jsme tvůrci vlastních životů.

Váhy: 23.9. – 23.10.

OSM POHÁRŮ – po každé noci vyjde slunce. Čas nikdy nestojí na místě, a i když se zrovna nacházíme v situaci, kterou nazýváme bezvýchodnou, měli bychom mít na mysli, že taková neexistuje. Jedná se jen o momentální úhel pohledu. Za nějaký čas zjistíme, že vše se kolem proměnilo a tedy i my začínáme vidět okolní svět jinak. Je tedy potřeba vědět, že vše má řešení, na které je potřeba si jen počkat. Tuto chvíli nemusíme trávit pláčem a smutkem, ale odpočinkem a radostí.

Štír: 24.10. – 22.11.

ČTYŘI HOLÍ – opakovaně přicházíme do vytyčených cílů. Pak si vždy stanovujeme další a další. Někdy k nim jdeme přímo, někdy musíme ujít kus klikaté cesty. Abychom tuto cestu ušli, co možná nejsnadněji, je nejlepší se nechat vést. V takovém případě jdeme přímo vždy, jen se nutně nemusí jednat o cestu, kterou jsme si vybrali. Vesmír ví velmi dobře, která z cest je pro nás nejlepší, stačí mu jen důvěřovat. Nikdy s námi nemá nekalé záměry.

Střelec: 23.11. – 21.12.

DESET MEČŮ – neustále vytváříme iluzorní svět tím, jak ho vidíme. Jenže ostatní ho vidí zcela jinak. A úplně jiné záměry může mít vesmír jako takový. Zhroutí-li se nám představy o komkoli a o čemkoli, neměli bychom se za to trestat, neměli bychom být smutní. Jen se v takovou chvíli odehrává přesně to, co se odehrát mělo, zatímco my jsme byli připraveni na scénář jiný. Věříme-li božím záměrům a plánům, nemáme břemena a nemůže nás ani ovládat smutek.

Kozoroh: 22.12. – 20.1.

RYTÍŘ HOLÍ – když něco chceme, nemusíme za to bojovat. Když si jdeme vlastní cestou, nemusíme nic vysvětlovat. Zcela postačí s láskou sdělit, že mám záměr a prostě jít. Skuteční bojovníci bojují za někoho jiného, za ideály, které jsou jim vštěpovány jako správné. Dosáhnout svého vlastního snu by ale bojem být nemělo. Zbytečně nás vyčerpává a bere sílu na to, na co je potřeba se soustředit. Boj také vytváří nepřátele, které si my si vytvářet nemusíme.

Vodnář: 21.1. – 20.2.

PĚT MEČŮ – každá myšlenka je vlastně přáním. Je zcela jedno, zda si přejeme konkrétně a v pozitivním slova smyslu. Jsme-li navíc v emocích, je myšlenka ještě umocněna. Co se kolem nás vytváří, někdy opakovaně? Zamysleme se, kam se naše mysl ubírá. Řešení každého problému tak může být mnohem snadnější, než se zdá. Často stačí jen změnit energii a přetvářet myšlenky. Když k tomu dáme navíc dostatek prostoru, můžeme zažít to, čemu říkáme zázrak.

S láskou Naďa