VIZUALIZAČNÍ CVIČENÍ NA PODPORU POZITIVNÍHO MYŠLENÍ

23.03.2020

Jsme v nejednoduché době, plné nejen strachu o zdraví, ale hlavně z budoucnosti jako takové. Dnes mě dojala maminka a určitě je takových víc, která se svěřila, že má velký strach o své děti, že pro ně nebude mít peníze na jídlo. Končí jí mateřská dovolená, práci zatím nehledá, není kde. Její manžel sice pracuje, ale je za hranicemi, takže možná bude muset také skončit.

Nikdo z nás netuší, co přesně bude, jak se znovu postavíme na nohy. Jsem kartářka a ani já netuším, co nás čeká konkrétně. Co vím ale jistě je, ŽE BUDE DOBŘE! Dokonce brzy. Postavíme se opět na nohy, opět budeme pracovat, radovat se z přítomnosti, budeme mít možnost se těšit na budoucnost. Je jen potřeba ještě pár dní vydržet odstup od ostatních lidí a počkat na dny, kdy se volně nadechneme venku, bez roušky.

Berme tuto dobu jako transformační, protože ona taková je. Dává nám nejen velkou možnost se zastavit, popřemýšlet. Donutí nás, abychom se naučili žít sami se sebou, nebát se vlastních myšlenek, svých snů. Zkusme se právě nad sny teď hodně zamyslet. Tomu, co bychom chtěli, můžeme totiž dát konečně jasnou podobu. Až to půjde, tak si za tím vším také rovnou jít. Můžeme tedy nejen snít, ale také plánovat.

K novému začátku bude potřeba i nové síly. Meditace, kterou si může každý nejen zkrátit volnou chvíli, ale načerpat sílu a pročistit si hlavu, je vhodná pro všechny bez rozdílu. V klidu se tedy někde posaďte, nechte se unášet proudem příjemných myšlenek.

Sedněte si na židli, opřete se, nohy jsou na zemi (jsou ukotvené). Narovnejte páteř, ruce položte na stehna. Zavřete oči a pravidelně dýchejte, nádech je nosem, výdech ústy. Počkejte, až se váš dech uklidní, bude pravidelný. Myšlenky nechte myšlenkami, nevšímejte si jich, nezahánějte je, budou pak ještě urputnější. Všimněte si naopak, jak volně plynou.

Nyní začněte vizualizovat (představovat si). Jdete zelenou a rozkvetlou loukou, jste bosi. Cítíte, jak vás tráva šimrá do chodidel. Je krásné počasí, cítíte teplo slunce, slaboučký vánek. Když se rozhlédnete, vidíte sem tam nějaký strom. Zkuste si jeden z těch stromů vybrat, ten, který je vám nejsympatičtější. Dojděte ke stromu, přiložte dlaně na kmen. Ucítíte silnou energii stromu, která přes vaše dlaně proudí do celého těla. Nechte energii chvíli proudit. Pak si ke stromu sedněte zády, opřete se o kmen. Nohy natáhněte do trávy. Cítíte energii stromu, která do vašeho těla proudí přes páteř, rozlévá se po ní do hlavy, trupu, nohou. Když zvednete hlavu, všimněte si koruny stromu, nebe, ptáků, mráčků, slunce. Seďte a čerpejte energii tak dlouho, jak je potřeba. Až budete cítit dostatek energie, zvedněte se a dejte zase dlaně na kmen. Pohlaďte ho, můžete i obejmout i políbit, poděkujte. Pomalu jdete loukou, snažíte se zážitek procítit. Při odcházení od stromu se opět soustřeďte na dech. Třikrát po sobě se hluboce nadechněte a vydechněte. Pomalu otevřete oči, nedělejte prudké pohyby. Než se postavíte, chvíli počkejte, nechte zážitek doznít.

Jestli nejste schopni si proces zapamatovat, nebo se vám prostě nechce, můžete si ho nahrát a pustit, budete mít vlastní řízenou meditaci. Je dobré ji opakovat každý den tak často, dokud se nebudete cítit celých 24 hodin v kuse dobře naladěni, naplněni energií. Když budete důslední a trpěliví, budete cítit nejen obrovskou sílu, ale myšlenky se projasní, pročistí, přicházet budou nápady. Najdete sílu nejen pro sebe, ale i pro druhé, kteří potřebují podpořit. Dobrá nálada a pozitivní myšlení vás opouštět už nebudou, a pokud ano, jen na chvíli. Vaše podvědomí se postupně změní.

https://www.facebook.com/Prijeti/posts/132077455024443?__tn__=K-R