ÚPLŇKOVÁNÍ - ZACHOVEJME KLID

16.11.2021

V pátek 19.listopadu v 9:57 nás čeká další úplněk tentokrát v Býku a také další krok. Měsíc bude částečně zatemněn. Nejdeme žádnými porodními cestami, ty už jsme dávno opustili, ale do zcela nového prostředí. Vítej, člověče, v úplně novém světě. To, co si s sebou neseš z doby minulé a co za tebou někteří křičí, že sis zapomněl, klidně nech tam, kde to je. Nebudeš to potřebovat.

Karmický měsíc pod nadvládou temného Štíra vyvrcholil za novoluní, nyní by se měl přesunout do té lepší poloviny. Samozřejmě i přesune, ale planety rozhodly jinak, tedy o nastolení klidu se nám zatím může jen zdát. Jenže vesmír je ve své podstatě geniální a lidi neustále vede. Je zřejmé, že zatím nepochopili všichni, kde to vlastně jsme. Ale pochopit prostě musíme, takže nás trochu donutí.

Býk problémy nesnáší, miluje klid a za nic na světě by se do konfliktu sám nepouštěl. Jenže pokud někdo naruší jeho teritorium, dokonce ho bude provokovat, musí počítat s následky. Použije své nejmocnější zbraně a jde se bránit. Jsou jimi bystrá mysl, ohromná síla, mocné tělo a špičaté rohy. Není toho málo, a pokud se to všechno dá do pohybu, málokdo tohle přemůže.

Asi můžeme tušit, jak bude konec měsíce probíhat. Také bychom ale měli vědět, že je na nás, jak tuto sílu uchopíme. Pustit ji do prostoru pod náporem emocí, nebo si ji nechat pro sebe a také pro sebe využít? Co je lepší? Býk nás nechá se rozhodnout, přece jen ty konflikty fakt nemusí.

Nechme vesmír pracovat, nechme ho dělat přesně to, co dělá, protože to dělá dobře. Každý novorozenec se musí nadechnout, zvykat si na zcela nové prostředí, začít vnímat okolní svět. S tím, co zažil v prenatálním období, si jednoduše nevystačí. Tedy spíš je mu to už naprosto k ničemu. Narodil se, musí se aklimatizovat na nové podmínky, aby přežil. Výbavu od Boha má. Dostal do vínku všechno, co potřebuje.

Jsme ta miminka s tím rozdílem, že už nějaké zkušenosti a moudrost máme. Po nás se chce jediné, umět to všechno v novém světě použít. Konečně pochopit, že tam už dávno jsme. Ve své podstatě jsme i trochu osiřeli. Systém nám už nepomůže, vzdal se nás. Vzdal se každého, kdo s ním nechce nic mít. Ostatní si sice snaží ještě hýčkat, přece na slovo poslouchají. Jenže opustí i je. Sám je totiž na pokraji smrti a je otázkou času, kdy zemře zcela.

Čekají nás svátky, které tak rádi nazýváme svátky klidu a lásky. Měli bychom se toho držet. Nejeden z nás zjistí, jak je důležitá nejen rodina, ale každý, kdo se usmívá, obejme, je spřízněnou duší. Budeme se v novém světě skutečně navzájem moc potřebovat.

Já jen dodám: průvodci nyní jen vzkazují, abychom vydrželi. Naléhají každý den. Nemáme nikdy zapomenout, že tu jsou, přestože nejsou vidět a chrání, stále chrání.

JAK ZŮSTAT VE SVÉM STŘEDU?

Odolávat informacím, nátlaku a restrikcím je pro nejednoho oříšek. Jak být v klidu, když všude kolem klid není? Dostává se nám poslední zkoušky. Zůstat ve svém středu, soustředit se jen na to hezké, na to s čím souzníme, není tak složité, když se tím vším i obklopíme. Nástroje máme, měli bychom je umět využít.

Úplněk je vhodný ke všemu, co chcete posílit. Co chcete, aby rostlo a zůstalo ve své síle. Je skvělý pro začátek všeho, čemu chcete dát dynamiku. Ale abychom mohli zůstávat v klidu, přestože kolem zuří boj, je potřeba neustále trénovat. Tak dlouho, až zjistíte, že jste klidní i bez tréninku.

Pokud vás cokoli rozruší, okamžitě od toho odvraťte pozornost. Zavřete si oči a dýchejte. Soustřeďte se vždy na oblast srdce, na střed hrudníku. Celý počin můžete podpořit tím, že na místo přiložíte dlaň, nebo poklepáváte prsty. Lépe nacítíte tuto důležitou oblast.

Obklopujte se jen tím, co vám dělá radost. Televizi zapínejte jen, pokud chcete být v obraze, nebo si chcete odpočinout u příjemného a povzbudivého programu.

Věnujte se co nejvíce tomu, co vás baví. Pokud nemáte žádného koníčka, snažte se ho, co nejrychleji najít. Každý musí mít koníčka, je to čas, u kterého jste svoji, můžete zcela vypnout nebo naopak dobít baterky.

Stále čistěte hlavu, dokonce v době, kdy se cítíte naprosto v klidu. Jen posílíte zdraví své mysli a ještě více ji rozjasníte.

Procházky mezi stromy dělají divy. Příroda nabíjí tím nejpřirozenějším, nejefektivnějším a nejrychlejším způsobem. Meditace v přírodě jsou ty nejkrásnější.

Skvělá je hudba a zpěv. Také knihy.

Obklopujte se těmi, kteří smýšlí stejně jako vy. To je sice hůře proveditelné, pokud máte ve své blízkosti negativního člověka, ale přesto proveditelné. Snadno nakazíte svým klidem a úsměvem i druhou stranu. Nebo vám takový člověk dá prostě pokoj, protože zjistí, že u vás se svými názory a problémy neuspěje.

Je toho mnoho, co můžeme udělat. Stačí se jen rozhodnout. Vždy máme možnost volby a každá je ta správná. Buď nás odvede na cestu správnou, nebo nám ukáže, že je potřeba jít jinudy. Osud není proti nám, nikdy. Jen se nás snaží utvářet a zdokonalovat.

Za tohoto úplňku si zapalte svíčku, jakoukoli. Zavřete si oči a dýchejte, pravidelně do břicha. Nechte myšlenky proudit, nedávejte jim důležitost. Jakmile narazíte na jakoukoli, kterou nechcete, odevzdejte ji plameni svíce. Představte si, jak plamen myšlenku, zážitek spálí. Až budete prosti negací, cvičení ukončete. Poděkujte živlu ohně za součinnost. Rituál provádějte vždy, když si budete chtít vyčistit hlavu.