ÚPLŇKOVÁNÍ - VNITŘNÍ NEKLID

11.07.2022

Úplněk ve znamení Kozoroha nastane 13.7. ve 20:37 hodin. Jahodový, také bouřkový úplněk rozevře naplno témata ke zpracování a nedá nám možnost se na tyto momenty připravit. Bude jednat rázně a rychle. Více než kdy jindy bude záležet na tom, jak jsme schopni uchopit to, co směrem k nám bude přicházet. Dostane se nám jedinečné možnosti pohlédnout pravdě do tváře. I za cenu toho, že tento pohled příliš příjemný nebude.

Naše vlastní bouře bude Kozoroh sledovat okem bedlivým a nedovolí, abychom se před nimi schovávali. Myslí to s námi ale dobře. Pokud totiž konečně nepochopíme skutečné podstaty věcí, budou se v budoucnu vracet jako bumerang. Není se kam ukrýt, dokonce ani před sebou samotným.

Kozoroh, který dbá na svoji mysl a nepřipouští nic, co není hmatatelné, ukáže, jak důležitá je řeč srdce. Vládnoucímu Rakovi polechtá jeho nejcitlivější místa, ale zároveň nad ním bude bdít, aby nedošel k úhoně. Rak tedy nebude na své bolesti sám.

Kozoroh si drží odstup a o svá tajemství se nerad dělí, svěří se jen těm nejbližším. Naše traumata na povrch sice vyplavou, ale nebraňme se jim. Pomoc nalezneme ve zdroji, který je přítomen stále. Stačí se na něj obrátit s důvěrou o podporu. Ví velmi dobře, proč nám temné stránky otevírá a ví také velmi dobře, jak nám s nimi pomoci.

Obracet se nakonec na někoho jiného, než na své vlastní božství, není rozumné. Velmi logický a kritický Kozoroh tuší, že může být jeho problém zneužit a následně manipulován. Je možná pohodlnější se ukrýt pod křídla těch, kteří slibují spásu, otázkou je jen, na jak dlouho a zda je taková podpora skutečně efektivní.

Kozoroh dbá na pevné vztahy. Nemá problém vybírat celou věčnost a počká si na spřízněnou duši tak dlouho, jak je potřeba. Můžeme tak vytvořit svazky fungující celé roky s těmi, kteří budou na stejné vlnové délce. Jen taková spojení mohou mít trvalé a pevné základy.

Hledání pravdy v chaosu doby půjde snadněji, když dáme na svou intuici, na mluvu naší duše. Bránit se vnitřní bouři nemá smysl, jinak přijde další a mnohem větší. Strach z budoucnosti porazíme jen tak, že budeme žít konečně přítomností. Úplněk v Kozorohu nám s tím vším pomůže. Naléhá na "žít tady a teď."

MEDITACE NA ROVNOVÁHU

Hledání vnitřního klidu jde nejsnadněji v přírodě. Je již přeladěna na zcela novou energii Gaii a společně se zdrojem nám skvělým pomocníkem. Pomáhá ale jen tam, kde je jediný cíl, s těmito energiemi souznít. Staré paradigma již opustila a tyto energie už není schopna podpořit.

V den úplňku si dopřejte procházku v přírodě, nejlépe mezi stromy. Nemáte-li možnost lesa, hledejte místa, která jsou co nejblíže záměru. Vyberte strom, který s vámi souzní nejvíce.

Večer v čase kulminace úplňku jděte ke svému stromu. Požádejte ho o součinnost a poděkujte. Přiložte dlaně na kmen a soustřeďte na silnou energii stromu. Můžete strom obejmout a políbit. Čím více mu dáte, tím více dá on vám. Můžete si z něj dokonce vytvořit přítele trvalého. Chvíli držte dlaně na kmeni a zavřete oči. Vnímejte, jak energie stromu proudí do vašich dlaní a přes paže se rozlévá do celého těla. Pak si ke stromu můžete ještě sednout zády a nechat energii stromu proudit do těla přes páteř. Požádejte strom, aby vaši energii uvedl do rovnováhy. Až se vám bude zdát, že máte dostatek, položte opět dlaně na kmen a stromu poděkujte. Můžete ho znovu obejmout a políbit. Lze se pak k němu kdykoli vracet. Máte trvalého přítele, který se rád kdykoli podělí o to, co má.

Lze si vytvořit úplňkovou vodu. Vodu, nejlépe pramenitou, nalijte do skleněného džbánu nebo větší sklenice. Vystavte svitu měsíce a nechte působit. Hotovou vodu pak popíjejte. Do vody můžete přidat pro podporu oblíbený kámen nebo byliny. Můžete naplnit více džbánů a vodu uchovávat v lednici. Dobře ošetřená voda vydrží ale i v teplejších podmínkách.

S láskou Naďa