ÚPLŇKOVÁNÍ - VNITŘNÍ MÍR

08.09.2022

Dne 10.9. v 11:58 nastane úplněk pod znamením Ryb. Rozpohybované dění se ustálí, ale zároveň donutí vidět vše, co se děje, zřetelněji a donutí nás s tím vším pracovat. Ryba nedovolí, abychom se vraceli kamkoli do minulosti, bude na přítomném okamžiku trvat.

Ryba potřebuje vodu čistou a provzdušněnou, aby v ní mohla bez problémů žít, stojatá voda často zahnívá a zanáší se další a další špínou. Budeme vědět, že je potřeba jít dopředu, hledat proud, který je k žití. Budeme sice unášeni děním, ale zároveň si začneme pečlivě hlídat, zda nás nese směrem, se kterým souzníme.

Ryba vyplaví vše špatné, to, co je potřeba očistit a zbaví se toho. Dobře sledujme, co se vynoří v nás samotných. Veškerou nečistotu se nebojme odstranit, ale zkusme i poděkovat za zkušenost, kterou nám dala. Při cestě životem je prostě nezbytné se zašpinit. Víme pak velmi dobře, která zákoutí nás mohou zamazat a kudy bychom tedy už jít neměli. Stejné samozřejmě platí i v okolí. Možná budeme překvapeni tím, jaká velká špína se rozlévá kolem nás.

Po každé očistě následuje úleva, emotivní Ryba o tom ví své. Nelépe se z těla vyplavují nečistoty pláčem. Nebraňme se tedy svá minulá traumata oplakat, dopřát si k takové očistě můžeme klidně celé hodiny. Za tímto procesem se vynoří zcela nový člověk, připravený plnit následné úkoly s novým přílivem energie.

Pro Rybu je nezbytně nutný pohyb, potřebuje ve vodě plavat z místa na místo a poznávat. Čas bude přát novým věcem, cestování a poznávání. Veškeré poznatky takto získané, můžeme později skvěle využít. Například k tomu, jak se orientovat v novém světě.

Ryba miluje fantazii, duchovno, tajemno a vše, co je nevysvětlitelné. Bude nás lákat k poznání i mimo to, co je vidět. Nahlédnout do světů, o kterých se jen vypráví, bude pro nejednoho velkou výzvou. Objevíme nejeden dar, ty již objevené můžeme skvěle rozvíjet.

Empatická a obětavá Ryba může být snadno zneužívána, je ochotna se pro dobro ostatních rozdat. Měli bychom se mít na pozoru, komu věříme, co bereme za své. Vycházet z toho, co s námi skutečně rezonuje, co říká naše nitro, bude potřeba. Jen tak se můžeme bránit proti případným záškodnickým zásahům.

Tento úplněk odhalí další tajemství a odkryje nejedno zašpiněné místo. Zabývat se tím, proč je špinavé a kdo jej zašpinil, je zbytečná ztráta času. Je lepší jednoduše uklidit a zabývat se tím, co se pod nánosem odhalí. Jen tak budeme vědět, na čem jsme, jen tak se můžeme k tomu všemu postavit.

OČISTNÝ RITUÁL

V den úplňku si navečer připravte očistnou koupel s přídavkem mořské soli a esenciálního oleje, kterého použijte pár kapek (lze zakoupit olej přímo pro tyto účely, zvolit lze ale také citrusové plody, fantazii se meze nekladou). Dále tři svíce, bílou (zastupuje energii vaši), zlatou nebo žlutou (zastupuje energii zdroje) a černou (zastupuje naši temnou část, vyrovnává). Květinu s bílým květem (nejlépe lilii, ale může být jakákoli). Večer po koupeli si najděte vhodné, nerušené místo. Zapalte svíce (zlatá je uprostřed) a naneste kapku oleje na oba kotníky, obě zápěstí a čelo. Pohodlně se usaďte, zavřete oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Soustřeďte se na zdroj, na světlo. Požádejte si, ať se vyplaví napovrch vše, co potřebujete zpracovat, poděkujte a vyčkejte (nutně se nemusí něco stát hned, proces se může spustit později). Pokud se cokoli objeví, klidně dejte průchod emocím, ale zkuste se zážitkem příliš nezabývat, nechte ho jednoduše proběhnout. Zážitků může být několik, ke všem přistupujte stejně. Pak si požádejte o pozitivní mysl a nechte světlo ze zdroje proudit do těla, poděkujte. Nechte vše proběhnout, doznít. Závěr si opět prodýchejte a otevřete oči, odpočiňte si. Svíce ošetřete známým způsobem, květinu také.

Jak již bylo zmíněno, jakákoli traumata, černé myšlenky se mohou objevit později. Dokonce i tehdy, pokud se některé vynoří již při rituálu. Pak si najděte klidné místo, nechte vše proběhnout a zkuste se tím příliš nezabývat. Výsledkem bude čistá a klidná mysl, prohřáté srdce.

S láskou Naďa