ÚPLŇKOVÁNÍ - VNITŘNÍ KLID

24.10.2023

Dne 28.10. ve 22:23 nastane úplněk pod znamením Býka. Doprovázen bude částečným zatměním Měsíce. Dynamické období se trochu uklidní, ale jen proto, abychom byli schopni jasněji vidět.

Doba mezi zatměními, která patřila mezi nejsilnější transformační období, sice odezní, ale nekončí pohled do očí všemu, co musíme vidět. Dostane se nám mírného oddychu, pomalu začínáme nahlížet do budoucnosti. Pro někoho změny, které nás čekají, budou zcela nepřípustné, jenže proběhnou a pro nás je lepší, abychom jim šli naproti.

Pohodlný Býk nerad změnu, ale pokud je k ní donucen, stejně se jí snaží projít s nadhledem a s plnou kontrolou. Se zatměním se zcela mění téma a dynamika, která nám změny ukáže a pobídne nás se jimi zabývat, může nejednomu z nás vyrazit dech. I v chaosu, kdy se nám bude zdát, že nic již nefunguje, vše se nám bortí pod rukama, můžeme najít konečně cestu. Jen ti, kteří se nechtějí vzdát systému a stále věří v jeho návrat, mohou být skutečně šokováni.

Zemský Býk nemá rád plýtvání, rozhazování a marnivost. Bude nám ukázáno, jak bychom měli k hmotným statkům přistupovat. Také ale zviditelní všechny cesty, kterými bohatství nás všech putuje do neznáma. Zlodějské a nekalé praktiky budou postupně odhaleny, nám tím umožněno se k takovým činům i postavit.

Klidného Býka nelze snadno znejistit, dokonce rozčílit, pokud k tomu ale dojde, je lépe mu jít z cesty. Agresivita může být častým projevem, kterým leckterý jedinec bude chtít řešit svoji frustraci. Neměli bychom vracet údery a nechat se stáhnout do těchto energií. Je zcela zbytečné se rozčilovat a bojovat, protože tím nevyřešíme vůbec nic.

Býk nezapomíná na žádnou křivdu, velmi dobře si pamatuje, kdy, jak a kým mu bylo ublíženo. My bychom ale měli umět pracovat s minulostí zcela opačně. Nechat ji za sebou s láskou a poděkovat za každou zkušenost, kterou nás obdařila. Vše se nakonec odehrává z určitého důvodu, v souladu s božím plánem. Pokud odpustíme a necháme jít všechny křivdy, opravdu velmi se nám uleví. Spadnou z nás skutečně těžká břemena, nikdo už nad námi nemá moc.

Pokud Býk cokoli nashromáždil a vybudoval si k tomu i vztah, nechce se s tím loučit. Nám ale nezbývá, než zamávat pomalu všemu, co za námi stojí. Tedy stojí zdánlivě. "Potěmkinovi vesnice" jsou jen lákavou kulisou, za nimi jsou ruiny. Díváme se na projekt toho, co se jen tváří jako funkční a dokonalé, jenže opak je pravdou.

Za malou chvíli nebeská tělesa zaujmou pozici, aby dala jasný impulz. Není cesty zpět, můžeme jít jen dopředu bez ohledu, zda jsme v souladu, nebo ne. Po změnách ale toužíme všichni, jen máme každý svoji vlastní představu. Odevzdejme naše myšlenky a plány vyšší moci. Nejde s ní bojovat. Má pro nás nakonec připraven úžasný svět, jenž bude zcela odlišný od toho, který známe. Pokud mu dáme důvěru a zcela se mu odevzdáme, jsme v naprostém bezpečí. Zdroj své vyslance zbožňuje a nikdy by jim neublížil.

MEDITACE NA CELKOVÉ UVOLNĚNÍ

Současné energie nás sice nutí pracovat, ale často nechápeme, jakým vlastně způsobem. Nemáme se honit za hmotou, za výsledky, za čímkoli. Máme se naopak v klidu zabývat sami sebou, umět si zvědomit v té největší tichosti vše, co nám brání prožívat maximální štěstí.

V den úplňku si připravte tři svíce, bílou – zastupuje nás, naše já, dvě zlaté nebo žluté – zastupují Zdroj a naši duši. Vykuřovadlo dle libosti a minerál ametyst. Před meditací si uvařte čaj z bylinek, které zklidňují, například z heřmánku nebo meduňky. Přemístěte se tam, kde budete mít naprostý klid. Zapalte svíce a vykuřovadlo, vypijte si obřadně čaj. Pak kámen podržte chvíli nad plamenem každé svíce a požádejte, ať převezme sílu Zdroje, duše, vašeho já. Následně ho nechte chvíli nad dýmem z vykuřovadla a opět požádejte, ať sílu zakonzervuje, poděkujte. Zavřete si oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Soustřeďte se na světlo ze Zdroje a přitáhněte směrem k sobě, nechte se jím zcela pohltit, obalit, chvíli vytrvejte. Přesuňte pozornost na hrudník, oblast, kde máte srdce a rozsviťte světlo i tam, propojte se světlem ze Zdroje. Pak se posuňte na hlavu, rozsviťte světlo vědomí a myšlenek, vašeho ega. Jako poslední propojte s ostatním světlem. Nechte všechny tři zdroje světla propojit, promísit, sledujte proces. V této chvíli můžete zaznamenat slabší, ale i silnější vnitřní chaos. Zkuste ho neodhánět, posílejte pochopení a lásku, počkejte si v klidu, až se světla propojí kompletně a vnitřní neklid zmizí. Pokud se vám to nepodaří a některé světlo odmítne spolupráci, ukončete meditaci, odpočiňte si a zkuste to znovu, hlavně ale v klidu. Nesnažte se příliš, klidně odložte meditaci na další dny. Svůj záměr ale nevzdávejte. I když budete zcela úspěšní, můžete meditaci kdykoli opakovat. Vždy vás uvede do klidu a vnitřní harmonie.

Svíce po meditaci nechte dohořet na bezpečném místě, nebo zhasněte zhášedlem, můžete je nechat dohořet další večery. Kámen noste u sebe, nebo dejte pod polštář.

S láskou Naďa