ÚPLŇKOVÁNÍ - SVĚTLO V NÁS

05.12.2022

Dne 8.12.2022 v 5:07 minut nastává poslední úplněk v tomto roce a bude pod znamením Blíženců. Přesouváme se ke Slunovratu, na který nás připravuje. Na nebi se toho děje mnoho, co nám připomíná, kudy se budou ubírat události příštích dní.

Tato Luna v Blížencích otevírá témata pravdy. Budeme ji hledat na všech úrovních, ale také zjišťovat, že jediná a skutečná je ta, kterou máme v sobě. Nic není špatně, vše se děje z konkrétních důvodů a to, co nám přijde nespravedlivé, má svoji důležitost. Bez toho všeho bychom se neposunuli dál, vstříc svému úkolu.

Blíženec otevírají témata duality a celku. Nejspíše nezjistíme, že byť fungujeme odděleně, jsme jedno. Možná ani nezjistíme, že se nutně potřebujeme vzájemně. Rozdělení společnosti se stejně začíná pomalu rozpadat stejně, jako systém. Můžeme tedy tuto skutečnost objevit v tom nejlepším rozmaru, nebo k ní dojít naprosto vyčerpaní a ubití vzájemnými souboji.

Zvídavý Blíženec nemá problém se změnou, je otevřen poznávání a novým informacím. Bude nám otevřena cesta ke zdrojům, které budou unikat záhadným způsobem z míst, kde by měly být naopak skryty. Pod podporou blížícího se Slunovratu mohou veškeré poznatky přicházet rychle a v chaotickém sledu. Je tedy potřeba je vstřebávat srdcem a dát na své pocity.

Na Blížence se spolehnout příliš nelze, ve své rozevlátosti rád zapomene, že má nějaký úkol. I my zjistíme, že spolehnout se můžeme jen na sebe. Že právě v nás je všechna moudrost. Čím dál více se budeme odvracet od toho, co nám bude předkládáno jako jediná pravda. Lži a výmluvy už moc nepřekvapí, jednoduše přestanou mít důležitost.

Blíženec rád navazuje nové vztahy, ví velmi dobře, že ho mohou hodně obohatit. Otevřena je cesta nejen novým přátelstvím a vztahům jako takovým, je také možné ty porouchané skutečně efektivně opravit. Také ale můžeme naopak zjistit, že někde už není možné více čerpat a setrvávat. Odejít od toho, co již nenaplňuje, nebo více nedává, bude mnohem snadnější.

Jako člověk dvou tváří je brán Blíženec poměrně často, ale jen proto, že jeho psychika není zrovna stabilní. I díky novým informacím můžeme snadněji propadat náladám a rychle z pohody přecházet do nepohody, ale také naopak. Proto je potřeba se dívat kolem sebe s nadhledem a velmi dobře filtrovat vše, co k nám přichází.

Věčně pohyblivý Blíženec se nedostává moc často k jádru věci, nemá čas zkoumat vše do velké hloubky. Zjistíme, že příliš nad vším přemýšlet a snažit se vše pochopit, je zbytečné. Nechat se unášet proudem událostí pokud možno bez emocí, usnadňuje život. Ve skutečnosti je to jediná cesta, jak se dopracovat ke skutečnému poznání.

Jdeme do neznáma, což ale znamení Blíženců jen podporuje. Těšit se na nové věci a začátky je jistě lepším přístupem, než se zcela oddat strachu. Ten nakonec nejen nic nepřináší, ale v naprosté většině se stejně nepotvrdí. Sledujme dění s nadhledem, nedejme negativním emocím prostor, aby nás pohltily. Využijme předvánočního času k odpočinku a láskyplného setkávání. Zkusme dát prostor jednotě.

MEDITACE NA PROPOJENÍ SE VŠEHOMÍREM

Období Slunovratu otevírá spoustu témat naplno. Nikdo nebude vynechán, nikdo nemůže uniknout skutečnosti, že zpátky jednoduše nemůžeme ani o píď. Aby byla tato planeta životaschopná, musí souznít s tím, co je kolem ní a rozpíná se vysoko a hluboko do prostoru. Právě ten prostor kolem nás si velmi pečlivě ohlídá, aby vše proběhlo podle plánu a v naprostém souznění. Nejsme zdaleka závislí jen na naší zemičce, je toho mnohem víc, čím je obklopena. Prostor se otevřel, pracuje, my se můžeme přidat nebo ne. Rozhodnutí je jen na nás, ale s každým, kdo chápe tyto zákonitosti, se počítá. Propojit se s vesmírem a nechat se jím vést, je nejlepším možným způsobem, jak projít procesem bez potíží a v radosti.

V předvečer úplňku si připravte větší zlatou svíci, může být i ve žluté barvě (zastupuje energii Zdroje) a jednu bílou (zastupuje energii vaši). Vykuřovadlo (palo santo nebo bílou šalvěj). Dopřejte si před tím relaxační procházku nebo koupel, snažte se být, co nejvíce zklidnění a dobře naladění. Na místě, kde nebudete rušeni, zapalte svíce a dlaněmi (vystřídejte obě) udělejte nad plameny kruh (samozřejmě opatrně). Zapalte vykuřovadlo. Pohodlně se usaďte, zavřete oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Zkuste si představit, že jste na krásném místě v přírodě, může to být moře, nebo les či hory. Z tohoto místa se podívejte na nebe, jste lehcí, tak lehcí, že můžete vzlétnout. Z nebe k vám na pomoc přichází anděl, nebo průvodce, pomůže vám se přesunout do oblak a pak dál a dál. Váš anděl vás celou dobu drží, doprovází vás do galaxie, vidíte všechny ty planety a světy. Anděl vás pustí, protože jste v bezpečí. Tento prostor vás přijímá, objímá, je vaší součástí a vy jste součástí jeho. Cítíte se lehce, zároveň máte ohromnou sílu. Můžete se pohybovat snadno, anděl je vedle vás, ale už vás nemusí držet. Podporuje a drží vás celý prostor. Pak uvidíte světlo, blíží se k vám, je to světlo ze Zdroje. Obejme vás a dodá radost a štěstí (tento moment může být velmi silný, ale užijte si ho, tak dlouho, jak jen chcete), poděkujte. Anděl vás doprovodí zpět na zem, na místo, ze kterého jste odešli. Jste zpět, ale stále cítíte to propojení a vnitřní štěstí a klid. Než se s andělem rozloučíte, požádejte ho, aby vás upozornil na odpojení pokaždé, když k němu dojde, poděkujte. Až se rozloučíte s andělem, nechte zážitek doznít, soustřeďte se na klid a štěstí, kterého jste právě dosáhli. Svíce nechte dohořet na bezpečném místě, nebo zhasněte zhášedlem, můžete nechat dohořet další večery.

Tuto radost a štěstí šiřte dál, v duchu, ale i fyzicky objímejte každého, kdo tuto sílu a světlo potřebuje, nezapomínejte ani na ty, o kterých si myslíte, že si to nezaslouží. Pamatujte, že i ten z vašeho pohledu nejhorší člověk se může takto rozpomenout a konečně také zazářit. Nikoho nesuďte, všichni se navzájem potřebujeme, abychom mohli vytvořit dokonalou jednotu.

S láskou Naďa