ÚPLŇKOVÁNÍ - SOUHRA PROTIKLADŮ

23.06.2021

Úplněk v Kozorohu proběhne 24.6. a jeho vrchol nastane ve 20:39 hodin. Slunce je ve znamení Raka, vládnou tedy dva naprosto protichůdné elementy vody a země. Srazí se síly, jejichž moc je silná jak proti sobě, tak směrem k sobě. Mohou spolu vést zásadní boje, nebo se skvěle doplňovat.

Zemské znamení Kozoroha je pevně kotvící, využívající jasného rozumu a daných věcí. Vodní znamení Raka naopak vládne srdcem a dává spíše na intuitivní záležitosti. Srdce a rozum dostanou jedinečnou šanci pracovat pospolu a mnoho dokázat.

Pokud budou tyto emoční orgány stát proti sobě, nejen, že nic nezmůžou, mohou toho mnoho pokazit. V budoucnu se tyto škody budou napravovat velmi špatně, dokonce se může stát, že škody budou nenapravitelné. Pokud se ale spojí, mohou bořit i ty největší překážky a jít vstříc všemu, co si jen zamanou.

Kozoroh s sebou nese mnoho složitostí, které si rád také sám vytváří. Jednoduchost není jeho silná stránka. Rak ho může v tomto směru krotit a mírnit. Dává mu možnost tyto složitosti vidět jinak, v jiném světle, mění úhel pohledu. Krotí kozoroží vytrvalost problémy vytvářet.

Kozoroh je přesvědčen o důležitosti materiálních jistot, o tom, že je potřeba na těchto jistotách pilně pracovat. Nic přece není zadarmo. Má díky tomu rád vše pod kontrolou, vše musí mít řád a pořádek, omyly se nepřipouští. Mohou přece běh událostí zbytečně komplikovat. Je na druhou stranu vybaven obřím srdcem, které ale neumí příliš používat, dost často se této síly i bojí.

Jak už bylo řečeno, Slunce převzalo vládu a bere ji tentokrát opravdu vážně. Rakům je planeta Slunce velmi blízká, mají ale rádi i Lunu. Budou mít tedy na kozoroží energii velmi zásadní vliv, dalo by se dokonce říci, že mimořádný.

Každý konflikt bude sice velmi brzy uhašen, ale může i za krátkou dobu napáchat nedozírné škody. Každá urputná snaha bude spíše k zoufání, než k užitku. Každý řád bude mít mnoho trhlin. Pozor tedy na to, abychom si zbytečně nekomplikovali životy ještě zbytečnější urputností. Sledujme v klidu dění a nechme Vesmír pracovat. Ví velmi dobře, co dělá.

RITUÁL NA DOCÍLENÍ TOHO, CO CHCEME

Je skvělý čas naklonit si energie na svou stranu. Děje se tak sice každý rok, ale tento můžeme podpořit svou snahu o sílu Slunce. Je připraveno pomáhat a dobro pozvednout.

Připravte si žlutý květ, buď jeden větší (naprosto ideální je květ slunečnice), nebo tři menší. Pět svící, jednu žlutou nebo zlatou, dvě zelené a dvě bílé. Květ vložte do vázy a kolem rozestavte svíce do pentagramu (pěticípé hvězdy). Zlatá svíce bude na vrcholu, do postranních bodů střídavě svíce zelené a bílé. Květina bude uprostřed hvězdy. Po setmění, nyní nám vychází skvěle čas na přímou plň, zapalte svíce, kdy začínáte vrchní zlatou a pokračujete dál po směru hodinových ručiček. Dýchejte pravidelně, zavřete si oči. Vizualizujte (představte si) to, co chcete, čeho chcete docílit. Požádejte Vesmír, ať vám pomůže tuto cestu uskutečnit. Slibte, že mu ponecháte tolik času, kolik ho potřebuje, že nebudete do této cesty zasahovat. Že budete sledovat, kde vám otevře dveře k cestě za svými sny. Poděkujte. Svíce nechte dohořet, nebo zhasněte zhášedlem po směru hodinových ručiček, kdy první zhasnete svíci vrchní - zlatou. Nechte je dohořet další večery.

Můžete si nachystat úplňkovou vodu. Čistou vodu vystavíte měsíčnímu svitu, musí být nalita v čirém skle. Tato voda má silné ozdravné účinky, pomáhá zbavovat tělo různých nečistot. Dobijte minerály, věštící pomůcky.

Pokud máte zdravotní problém, na který používáte bylinky, je možné v tento úplněk stejně ošetřit i je. Pozor, léky ne, mohou naopak více uškodit.