ÚPLŇKOVÁNÍ - S LÁSKOU K SOBĚ

26.09.2023

V pátek 29. září v 11:57 hodin nastává úplněk pod znamením Berana. Mezilidské vztahy budou tím, co nám nastaví to největší a nejčistší zrcadlo.

Ohnivý Beran si umí jít tvrdě za svým, z cesty nerad schází. Ale proč ne? Měli bychom vědět, co je pro nás nejlepší a jít si plnit své sny. Protože ale budeme na této cestě sami, měli bychom také umět převzít za tuto cestu plnou odpovědnost. Nikdo nebude viníkem, pokud nás odvede jinam. Nikdo nám nebude umět poradit, protože jediným rádcem bude naše srdce.

Ambiciózní Beran si stanovuje také vysoké cíle. Je jen otázkou, zda musíme mít jasně dané plány, nebo je lepší se nechat vést? Ve druhém případě jsme schopni lépe pochopit, co je pro nás nejlepší, snáze se dostaneme tam, kde být opravdu máme. Je také docela možné, že plán duše je zcela jiný, proto právě duši bychom měli umět naslouchat.

Beran vládne diplomacií a umí se s lidmi domluvit. Nastává chvíle, kdy se nám dostane příležitosti vykomunikovat vše, bez toho aniž bychom museli používat metody přesvědčovací či dokonce nátlakové. Pokud tedy máme cokoli na srdci, není vhodnější chvíle se domluvit, než právě v období úplňku.

Beran není příliš trpělivý, rád by vše, co nejdříve. Hnát se dopředu jen proto, že něco získáme, co možná nejrychleji, může přinést nejednu komplikaci. Vše je nakonec o správném načasování, a jestli máme někam dojít v konkrétní chvíli, nemáme moc možností, jak se tomuto procesu bránit. Respektováním tohoto pravidla nám může usnadnit život jako takový.

Pro Berana je typická živost a spontánnost. Právě to se nám může nyní vyplatit. Jednat na základě toho, co nám momentálně říká srdce, není sice vždy cesta do ráje, ale do míst, kde být máme. I když se občas dostaneme tam, kde se nám moc nelíbí, je potřeba vědět, že každá zkušenost je důležitá. Pak se můžeme ubírat dál s mnohem důkladnější výbavou.

Úplněk v Beranu stále ovlivněný Rovnodenností otevře naše témata ještě více zřetelněji. Půjdeme do hloubky našich duší a budeme konfrontováni s čistou pravdou. Ponořit se do těchto témat je nezbytnost. Jedná se o přípravu na dobu, která chce připravené a čisté lidi.

MEDITACE NA PROBUZENÍ NAŠEHO JÁ

Abychom, co nejlépe nalezli sebe sama, je dobré být ve spojení se Zdrojem. Umí nám otevřít knihu, kterou jsme si s sebou vzali na svět. Díky němu v ní dokážeme snadno číst. Umí ale mnohem více, ukáže nám, jak důležité je sice i ego, ale také, jak ho mít plně pod kontrolou. Je totiž schopné nás zcela ovládat a určovat cestu pouze rozumem.

Meditaci k úplňku v Beranu je nejlepší provádět v přírodě. Pokud ale nemáte tu možnost, je dobré mít v naší blízkosti kousíček přírody. Dobře poslouží větvičky stromu, kdy se ale musíme dovolit, nebo jeho plody, například šišky. Dále svíce, dvě zlaté nebo žluté (zastupují zdroj), jednu bílou (zastupuje naše já), bílá svíce bude uprostřed. Také vykuřovadlo, například cedr, pelyněk, skvěle poslouží i šalvěj bílá. V předvečer úplňku si najdeme klidné místo mezi stromy, v domácích podmínkách klidnou místnost. Zapalte svíce, vykuřovadlo a zaujměte meditační polohu. Zavřete oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Představte si bod ve vesmíru, Zdroj. Jeho světlo přitáhněte k sobě a nechte se tímto příjemným a teplým světlem pohltit. Chvíli ho nechte jen působit a zářit. Pak zkuste měnit barvu, nejprve na červenou, pak oranžovou, žlutou, zelenou a jako poslední modrou, jedná se o barvy duhy. Každou barvu chvíli držte, pak se vraťte k barvě původní – Zdroje. Požádejte o probuzení svého já, poděkujte. Opět si představte kompletní duhu kolem svého těla a chvíli držte. Až budete cítit, že meditace splnila svůj účel, otevřete oči, nedělejte prudké pohyby. Nechte zážitek doznít. Svíce nechte dohořet, nebo zhasněte zhášedlem. Můžete nechat dohořet další večery. Pokud meditaci provádíte doma, to, co jste vzali z přírody, jí zase vraťte. Můžete zanechat pod stromy, nebo dát zemi. Stačí další den.

Během meditace, nebo ten den ve spánku mohou přijít zajímavé vize. Zkuste si jich všímat, budou tím, co máte uvnitř sebe nejvíce. Budete tedy vědět s čím pracovat, nebo naopak držet a ještě pilovat k dokonalosti. Ze špatných vizí si nedělejte hlavu, jsou jen tématem ke zpracování, nebo toho, co je potřeba s láskou úplně opustit.

S láskou Naďa