ÚPLŇKOVÁNÍ - REBEL V NÁS

22.07.2021

Červencový úplněk nastane 24.7. v 4:36 a bude pod znamením Vodnáře. Právě on je charakteristický svým postojem k ostatním, ke společnosti. V podstatě laskavý člověk, ale nesnáší, pokud cokoli musí. Má své vlastní myšlenky a nastavení, za kterým si umí docela dobře stát. Běda tomu, kdo cokoli přikazuje.

Slunce ve Lvu podpoří vše, co si myslíme. Bude nám ukázána jasná cesta. Vesmír již dávno nesmlouvá, jen ukazuje. Stále sice máme možnost volby, ale možnosti jsou již jen dvě - buď zvolíme cestu správnou, nebo špatnou. Pozor, špatná nyní už může být zcela fatální, dalšího rozcestí se totiž určitě nedočkáme.

Touha po svobodě může být skutečně velmi silná, jenže svobodu si také dost špatně vysvětlujeme. Vše, co se kolem nás děje, můžeme přijmout, ale také s klidem odmítnout. Pokud si umíme stát za svým, se zdviženou hlavou a láskou v srdci umíme prosadit své, pak jsme skutečně svobodní. Pokud se nám kdokoli snaží namluvit, že jsme v omylu, není podstatné. Nenechme se řečmi tohoto typu rozčilovat.

Boj v těchto dnech může totiž rozpoutat skutečnou válku. Buďme k sobě ohleduplní, ať již máme jakoukoli pravdu, ať již vnímáme tento svět jakýmakoliv očima. Všichni máme právo si prostě stát za svým. Vnucovat svou pravdu okolí, stejně nikam nepovede.

Poněkud volnomyšlenkářský Vodnář přináší důležité poselství. Otevírá nedozírné možnosti, které by nám mohly uniknout. Soustřeďme se tedy v klidu na to, co se před námi objevuje a je opravdu právě pro nás. Mohou tam být skutečné poklady.

Věk Vodnáře všechna jeho témata úplňky otevírají naplno. Je toho mnoho, co lze objevit a začít žít. Není tedy moc času na odpočinek, je potřeba jednat. Vesmír dává a nyní je jeho náruč skutečně plná a nešetří ničím.

Tarotovou kartou pro úplněk ve Vodnáři je dvě holí. Znamená, že rozhodnutí je na nás, nikdo neporadí lépe, než naše nitro. Jsme zároveň schopni vše zvládnout. Abychom se mohli rozhodnout správně, je potřeba jen klid.

Průvodci nyní vzkazují to stejné. Nic nevyjevují, jen doprovází na poutích po různých světech. Pokud je jim položena jasná otázka, co dělat, co bude, kam se vrtnout? Jen se zastaví, posadí a užívají. Vše totiž běží tak, jak má. Vše má ve své moci světlo, které také koná.

RITUÁL NA DOSAŽENÍ TOHO, CO CHCI

Máte sen? Jasnou vizi? Jste si svojí vizí skutečně jisti? Víte, že to stejné budete chtít i za nějakou dobu? Snít je sice krásné, ale také bychom na dané cestě neměli striktně trvat. Je lepší dát Vesmíru prostor, aby nás vedl. Ví totiž, co je pro nás nejlepší.

Své přání jasně definujte a napište na papír. Připravte si tři svíce - bílou (zastupuje vaši energii), zelenou (zastupuje energii vašeho přání) a zlatou (zastupuje energii Vesmíru). Mističku s vodou, do které dejte lístek jetele. Pokud máte rovnou čtyřlístek, skvělé, není ale nezbytný. Na klidném místě se pohodlně usaďte a zapalte svíce. Zlatá má být uprostřed, blízko ní mistička s vodou. Pod mističku vložte složený papír se svým přáním. Zavřete si oči a dýchejte. Pravidelně, do břicha. Vizualizujte (představte si), jak k vám z Měsíce proudí silný tok energie. Dejte mu klidně i nějakou barvu, nejlépe zlatou nebo stříbrnou. Tento tok nasměrujte na mističku. Požádejte Měsíc, aby vám pomohl v dosažení toho, co byste chtěli. Zároveň slibte, že budete respektovat cesty, které on sám vybere. Slibte trpělivost. Sepněte ruce jako k modlitbě a poděkujte. Otevřete oči a nechte zážitek doznít. Pak vezměte papírek s přáním a zapalte nad zlatou svící. Dáte tak Vesmíru jasně najevo, že ho necháte jednat. Popel z papíru nechte padat do misky. Vodu v mističce nejpozději do druhého dne dopoledne vlijte obřadně buď do potoka, nebo přírodní nádrže. Pokud nemáte tu možnost, tak do trávy, kde je přítomnost jetele.

Připravte si také úplňkovou vodu s větvičkou borovice. Do skleněného džbánku z čirého skla nalijte vodu a vložte do ní borovou větvičku (před utržením je potřeba se stromu dovolit a poděkovat). Vystavte měsíčnímu svitu. Pokud je zataženo a Měsíc je za mraky, nevadí. Jen ji tak nechte přes celou noc až do svítání. Voda má pak silné čisticí účinky, a to jak na organismus, tak kůži a vlasy. Pomáhá uskutečňovat změny, přináší štěstí a posiluje paměť a životní sílu. Nalijte ji do skleněných lahví a uchovejte třeba v lednici. Pak popíjejte, nebo omývejte tělo.