ÚPLŇKOVÁNÍ - PROBUZENÍ DUŠÍ

28.08.2023

Dne 31.8. ve 3:37 nastává druhý srpnový superúplněk pod znamením Ryb. Modrý měsíc nikoli barvou, ale tím, že vychází, jako druhý ve stejném měsíci nese zajímavé poselství. Moc takového úplňku je zesílena.

Ryba spouští další silnou vlnu transformace a nehodlá nás šetřit. Během letošního roku musíme mít splněno alespoň z větší části to, co se po nás chce. Hodlá tedy nekompromisně zobrazovat vše v naprosté nahotě. Měli bychom jí umět poděkovat, protože si dá práci s úplně jasnými vzkazy.

Znamení Ryb se nakonec vyznačuje náročností nejen na ostatní, ale také na sebe sama. To, co nám bude zobrazováno, můžeme tedy brát jako chyby ostatních, systému, osudu, ale moc si tím nepomůžeme. Je mnohem lepší se zastavit a ptát se, co na sobě musím ještě změnit? Asi nebude snadné si klást tyto otázky, bohužel ale velmi důležité.

Urážlivá Ryba má tendence si brát věci osobně. Okolní svět se hroutí v podobě, jakou známe a my jednoduše nemůžeme ovlivnit prakticky nic z toho pádu. Snaha se zapojit i tam, kde je to naprosto zbytečné, protože se nás to bude bytostně dotýkat, nás může stát nejen mnoho sil, ale také zdraví jak fyzické tak především duševní. Měli bychom skutečně jasně vědět, co je naše a můžeme tedy i ovlivnit a co zase není.

Logická Ryba se pokouší vše pochopit. Učit se chápat bychom ale měli především sebe sama. Dění vně chápat nemusíme. Naše reakce na vnější dění se stanou velkou zkouškou. Neadekvátním zásahem můžeme hatit práci těch, které nevidíme, protože pracují v zákulisí. Pochopit jejich práci můžeme jen, když je zohledníme a pokusíme se dívat tam, kam běžně nevidíme. Hlavně ale do svého vlastního srdce.

Ryba ráda pomáhá ostatním, často i tehdy, když o pomoc požádána není. Takový druh pomoci se může často ošklivě vymstít. Žít a nechat žít – heslo, kterým bychom se měli nyní skutečně řídit více než kdy jindy. Každý máme svou cestu, každý jsme na ní někde. Pomocnou ruku určitě podat můžeme, ale jen tehdy, přijde – li žádost. Často také stačí prostě jít, ostatní se umí přidat.

Náročná Ryba na partnery či přátele jednoduše vybírá ty, se kterými souzní. Místo toho, abychom druhé neustále kritizovali a snažili se je přesvědčit o našem názoru, je lepší se obklopit těmi, kteří smýšlejí stejně. Ušetříme naprosto zbytečnou snahu a vyhneme se nepříjemným emocím.

Ryba nás svlékne donaha, pak půjde ještě dál, aby se dostala až k místu, kde je naše duše. Odhalí její úkryt a nechá ji konečně promluvit. Budeme naslouchat? Jen tak ji můžeme pochopit a konečně i spolupracovat. Je naše a naše zůstane, bude to ona, kdo jednou opustí všechno, čím jsme ji obalili a řádně ji skryli. Je prostě tím, co je naším základem.

MEDITACE PRO MODRÝ ÚPLNĚK

Srpen se ozval hned několika astronomickými úkazy, které se poskládaly tím nejneuvěřitelnějším způsobem. Mají nás oslovit, mluví k nám jasně a zřetelně. Nechávají nás ale také, abychom se sami rozhodli, zda této řeči budeme chtít rozumět. Doporučením je, nebrat nic z toho, co je nám takto vyjevováno, na lehkou váhu. Můžeme tak snadno propásnout jedinečnou příležitost, která se nebude opakovat.

Nachystejte si tři svíce, jednu zlatou, může být i žlutá (zastupuje nás samotné) a dvě bílé (zastupují sílu Zdroje a Ducha). Vykuřovadlo dle svého uvážení (hodí se bílá šalvěj, palo santo, bazalka nebo damiána). Minerál dle svého výběru (nejlepší je citrín, opál, olivín, granát, křišťál, ametyst nebo onyx). Před večerní meditací si dopřejte v již probíhajícím úplňku procházku v přírodě a načerpejte její energii. Je velmi silná a během tohoto dne ještě zesílí. Meditaci nakonec lze provést přímo v přírodě. Pokud jste ale doma, najděte si nerušené místo, vezměte si volný a pohodlný oděv. Zapalte si svíce, zlatou umístěte mezi dvě bílé. Zapalte vykuřovadlo a nechte chvíli provonět místnost. Očistěte nad dýmem minerál, položte ho ke svícím. Zavřete si oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Nechte myšlenky plynout, nezahánějte je, nevšímejte si jich, soustřeďte se jen na dech. Pak se soustřeďte na Zdroj a požádejte o součinnost, poděkujte. Požádejte, ať vám pomůže se vyladit s Duchem, poděkujte. Myslete pak na svou Duši, dejte jí najevo, že ji vnímáte, cítíte, že jí nasloucháte, poděkujte. Ujistěte Duši, že jí budete naslouchat stále, že s ní budete stále v kontaktu. Nyní ji nechte projevit, dejte jí prostor. Jedná se o místo, které může být skutečně silné, nechte ho ale proběhnout, všímejte si všeho, co se bude dít. Dejte případným emocím průchod. Nechte zážitek doznít a opět se soustřeďte na dech. Na závěr si třikrát po sobě prodýchněte zhluboka a otevřete oči. Nedělejte prudké pohyby. Chvíli si odpočiňte, nechte vše doznít. Po skončení meditace nechte svíce buď dohořet na bezpečném místě, nebo zhasněte zhášedlem, můžete nechat dohořet další večery, k dalším rituálům už je ale nepoužívejte. Kámen mějte buď u sebe, nebo pod polštářem.

Meditace slouží k propojení s Duší, se Zdrojem, s Duchem. Lidé propojeni s nitrem, se srdcem jsou klidní, vyrovnaní, září. Meditaci lze provádět i další dny (síla úplňku je pár dní před ním a také po něm). Praktikovat ale ji lze vždy, když ucítíte potřebu.

S láskou Naďa