ÚPLŇKOVÁNÍ - MOHUTNÁ OČISTA

28.12.2020

Poslední úplněk tohoto roku proběhne 30.12. ve 4:24 hodin. Nejen, že uzavírá poněkud náročnější rok, ale dává možnost do něj vstoupit zcela bez břemen a zátěží.

Je pod znamením raka, tedy dostaneme příležitost se zbavit všeho, co nechceme. Zároveň v naprostém smíření se vším, co naše nezdary provázelo. Račí energie se projeví naplno a rozvine svoji citlivost, vnímavost a pochopení do krásy.

Rak miluje své blízké, má pro ně pochopení, umí se vypořádat s nejedním zklamáním, které mu právě blízcí přichystají. Měli bychom se tedy hlavně rodině více věnovat. Právě tam najdeme zázemí, ale také nejednu odpověď na naše otázky. Návrat ke kořenům, k tomu, z čeho jsme vzešli, nám může dát pochopení toho nejdůležitějšího, a tím je smysl bytí.

Rak ví, že pocit bezpečí najde tam, kde to zná. Nepochybuje o prostředí, které má zmapované, proto se v něm velmi dobře pohybuje. Umí v klidu prohlédnout každou změnu, umí se s ní vypořádat, dokáže plynule přejít do všeho, co je nové, to ale musí přijít postupně.

Každý jistě našel symboliku minulých dní. Víme všichni, že je před námi spousta nového a ti vnímavější jsou i nachystaní. Máme jedinečnou možnost se na vše, co přichází, dokonce těšit. Víme, že změnám nejde zabránit, že je můžeme jen přijmout a vybudovat si tak i rychle zázemí a tím i mnohem snadnější vstup do dalšího, veledůležitého roku. Možná dokonce důležitějšího, než je ten, který právě končí.

Rak je tvor mystický, duchovní, vidí a vnímá to, co ostatní ne. Otevře tedy brány, každý bude moci nahlédnout do své budoucnosti, ale také minulosti a vybavit si tak vše, co jsme zapomněli. Budeme vědět, kde děláme chyby a jak je napravit. Budeme umět mnohem lépe pracovat sami se sebou.

Šetřivý rak, který s penězi zacházet umí, umožní rekapitulovat i na poli financí. Je tedy nejlepší čas si začít vytvářet finanční rezervy, začínat nové obchody, ale také si jen udělat ve financích pořádek. Je úžasná doba pro začínající podnikání, nebo si alespoň vytvořit jasnou a smysluplnou vizi. Bude se tak dít pod vládou srdce, úspěch je tedy zaručen, pokud ho také budeme na slovo poslouchat.

Úplňku v raku vládne číslo dvě, opět se tedy umocňuje právě duchovní podstata věci. Netřeba se bát nahlédnout tam, kde vše není jednoznačné, nejde ohmatat a vypočítat, přesto ale víme, že je a že dokonce funguje. Máme možnost tak postoupit o celkem zásadní krok dopředu.

Indiáni nazývali tento úplněk Úplňkem dlouhých nocí. Právě oni totiž věděli velmi dobře, že se na vše kolem sebe se lze dívat i ze zcela jiného úhlu pohledu, jen je potřeba používat oko vnitřní. Naši předci obecně tento čas využívali k očistě, k posílení všeho nehmotného. Věděli, že je možné navázat kontakt s přírodou, zvířaty a všemi bytostmi, které běžně spatřit nemůžeme.

ÚPLŇKOVÝ RITUÁL NA PODPORU KLIDU A VYROVNANOSTI

Je spousta lidí, kteří jsou unavení, bez chuti do života, mají dokonce deprese. Rok nebyl jednoduchý pro nikoho, jen někteří prožívali změny trochu více. Bojíme se různých ztrát, hlavně ztráty pevné půdy pod nohama. Vše je ale dáno tím, že se příliš soustředíme na to špatné, na hezké věci a myšlenky už síla nezbývá.

Berme tento rok jako důležitý, jako ten, co startuje nejen mnoho nového, ale hlavně toho nejlepšího pro nás. Jsme to my, kdo rozhoduje o své budoucnosti, o tom, jak bude vypadat. Pokud jsme schopni se na energii lepších zítřků naladit, jednoduše takové i budou. Nic pak nemůže zlomit naši sílu.

Celkem jednoduchým startovacím rituálem, ze kterého uděláme každodenní, nebo prostě časté cvičení, získáme příliv té nejlepší možné energie. Na té pak můžeme stavět tu nejkrásnější možnou budoucnost, kterou nelze ničím a nikým zničit.

Nachystejte si zklidňující bylinku. Vybírat můžete z meduňky, heřmánku, třezalky, kozlíku nebo chmelu. Po setmění si uvařte čaj. Nechte ho trochu vychladnout, neslaďte. Hotový čaj si vezměte na místo, kde budete v klidu nikým a ničím nerušeni. Zapalte si libovolnou svíci, vybírejte světlé barvy. Obřadně, po doušcích pak čaj vypijte. Zavřete oči a soustřeďte se na dech, musí být pravidelný, dýchejte do břicha. Pak se soustřeďte na svou mysl. Myšlenky nechte plynout, nevšímejte si jich, nezahánějte je. Až budete dostatečně klidní, představte si, jak vaši mysl prostupuje zlatavá barva. Zkuste nacítit tu jasnou záři tak silně, jak to jen půjde. Ucítíte, jak se vaše myšlenky zklidňují, dostávají velmi pozitivní nádech, někteří dokonce ucítí nával nové energie. Pokud se vám povede se uvolnit opravdu dokonale (čehož můžete dosáhnout pravidelným cvičením, když se nazadaří napoprvé), nechte toto světlo z mysli pomalu prostoupit do celého těla. Chvíli vydržte, pak otevřete oči a nechte zážitek doznít, dejte mu prostor, nedělejte prudké pohyby. Podpořit vše můžete i tím, že jako první uvidíte to, co vám navozuje klid a radost samo o sobě (květinu, obrázek, sošku, nebo třeba domácího mazlíčka). Zde vyberte, co libo.

Toto jednoduché cvičení, klidně i bez čaje, můžete praktikovat každý den, klidně i před spaním. Budete umět nejen čistit mysl od negativních myšlenek, dáte jí konečně prostor pro nabírání pozitivních informací a vjemů. Pravidelností lze dosáhnout za nějakou dobu trvalého efektu.

https://www.facebook.com/Prijeti/photos/a.102163594682496/230327295199458