ÚPLŇKOVÁNÍ - MÍR V DUŠI

25.11.2023

Dne 27.11. v 10:16 minut nastává úplněk pod znamením Blíženců. Proměnlivé znamení přichystá velmi nepřehlednou dobu, tím spíše ale bude potřeba se řídit intuicí a tím, jak dané věci, situace cítíme vnitřně.

Přes Blížence proudí informace, ty pak následně ihned promění v praktický čin. Mohli bychom být sváděni k tomu, abychom dělali unáhlená rozhodnutí. Jenže v přemíře informací všeho druhu, se kterými si navíc nevíme rady, je potřeba nakládat opatrně. Je důležité nechat některé věci dozrát, aby k nim mohl být zaujatý jakýkoli postoj. Je také možné, že se nás někdo bude snažit přesvědčit o tom, že právě toto je pravda a my ji tak musíme přijmout.

Blíženci jsou nakloněni novým věcem, jejich zvědavost a nadšení je pro ně zcela typická. Nová doba, která přichází skutečně nekompromisně a nyní již i velmi rychle, nadšení pro nové věci skutečně žádá. Jenže ne se vším můžeme souznít i do budoucna. Nechat si tedy projít každou novou možnost dobře hlavou, znamená, že budeme vědět přesně, co je pro nás nejlepší.

Moudrý Blíženec nás nechá nahlédnout tam, kam spějeme. Ukáže, i když zatím jen v náznacích, na co se lze těšit a s čím bude potřeba se rozloučit. Protože toho bude mnoho, může se dostavit panika. Měli bychom více než kdy jindy žít více přítomností. Jen tak budeme dokonale připraveni na budoucnost. Předčasně si cokoli plánovat a sepisovat různé scénáře, které se nikdy nenaplní, je ztrátou času i důležité energie.

Poslední úplněk před zimním Slunovratem nazývali indiáni úplňkem Bobřím. Právě bobři se v tuto dobu intenzivně připravují na zimu a velmi typická je pro ně vytrvalost a pracovitost a skutečné nadšení pro věc. Měli bychom se zaměřit na to, co je nám blízké, s čím nejvíce souzníme. Zároveň se ale nechat vést. Pak se dostaneme v pravý čas přesně tam, kde být skutečně máme a můžeme se pak plně soustředit na to, co je pro nás nejlepší a co je nám předurčeno.

MEDITACE NA SROVNÁNÍ MYŠLENEK

V době, kdy nevíme, kudy jít, přemýšlíme, která cesta je pro nás nejlepší, ale zároveň se žádná neobjevuje, je důležité se umět zastavit a odpočinout si. Přesně to se totiž v takové chvíli po nás žádá. Nebýváme zastaveni náhodou. Je čas si srovnat myšlenky, nadýchnout se a dát si prostor k tomu, abychom načerpali nové síly.

V den úplňku si připravte tři svíce – bílou (zastupuje naše JÁ), zlatou (zastupuje Zdroj) a černou (zastupuje všechno to, co je potřeba pustit a nechat být). Večer si najděte klidné místo, pohodlně se usaďte a zapalte svíce, zlatou umístěte mezi bílou a černou. Nad každou očistěte dlaň, nejprve pravé, pak levé ruky (samozřejmě dostatečně daleko od plamene, aby nedošlo k popálení). Pak ruce sepněte jako k modlitbě a zavřete si oči, dýchejte, pravidelně, do břicha. Když jste dostatečně zklidněni, požádejte Zdroj o součinnost, poděkujte. Představte si světlo ze Zdroje, které přitáhnete k sobě, necháte se jím zcela pohltit. Pak toto světlo nechte intenzivně zazářit ve své hlavě. Požádejte, ať jsou vaše zbytečné a negativní myšlenky světlem nahrazeny, poděkujte. Pak přiložte pravou ruku na levou tvář a levou ruku na tvář pravou, ruce máte křížem. Ukotvíte počin světla a necháte pomalu ruce sklouznout zpět do původní pozice, jako k modlitbě. V tuto chvíli se zhluboka nadechněte, třikrát za sebou. Nechte vše doznít a závěr zase hezky prodýchejte, pravidelně, do břicha. Po skončení meditace nechte svíce na bezpečném místě dohořet nebo zhasněte zhášedlem. Použít je můžete opakovaně ke stejné meditaci i další večery, úplněk si svou sílu uchová ještě pár dní.

S láskou Naďa