ÚPLŇKOVÁNÍ - LÁSKA A POKORA

03.01.2023

Dne 7.1. v 00:07 hodin nastane první úplněk v tomto roce, bude pod znamením Raka. Ukáže nám, jak bychom měli vnímat věci příští. S citlivostí Raku vlastní otevře témata na všech úrovních, ale poradit si s nimi bude na jednotlivcích.

Živel vody podporuje v Rakovi citlivost i vnímavost. Nebude snadné vyhodnotit to, co přináší současné dny, logicky. Budeme se řídit spíše srdcem, rozum upozadíme. Pro někoho nemusí být tento čas jednoduchý, pro druhého naopak tím nejlepším, co ho potká. Rozpor mezi tím, co jsme se naučili, co nám bylo vštěpováno po celý život a jaká je skutečnost, může být skutečně velký.

Pro Raka je rodina základním kamenem jeho bytí. V rodinách se mohou nevyřešené otázky prodrat na povrch a budou chtít řešení. Pozor na konflikty, ke kterým budeme mít tendence nejednou inklinovat. Jenže bojem se nic neřeší, naopak jen zhoršuje. Rody jsou obecně zásadním tématem současné doby a měli bychom se snažit především o pochopení. Naše emoce nám příliš nepomohou.

Rak dokáže pochopit každého, kdo má problémy, umí s nimi pomoci. Měli bychom si umět pomoci, neměli bychom ale přebírat problémy jiných na svá bedra. Nejen, že je nemůžeme vyřešit, nelze s nimi ani jakkoli pracovat. Každá pomoc by měla proběhnout na základě žádosti. Tam, kde o ni požádáno není, má opačný efekt.

Rak je vztahovačný, osobně si dokáže brát skoro vše. Měli bychom si tedy uvědomit, že nás se týkat nemusí nic, s čím nesouzníme. Každé slovo člověka vypovídá nakonec o něm, ne o nás. A je jedno, o koho se jedná. Umíme li odvrátit zrak od zloby, zla jako takového a otočit ho opačným směrem, je velmi osvobozující a přináší mnoho klidu.

Citlivý a láskyplný Rak se umí utápět v emocích, reagovat hrubě, hystericky, neadekvátně. Emoce jsou důležité, hovoří k nám, měli bychom je umět poslouchat. Odmítat je, je nejen zbytečné, může dokonce způsobit mnoho problémů. Můžeme nakonec pracovat jen s tím, to je naše. Přijetí vlastních démonů a stínů znamená, že je můžeme podstatně snadněji a rychleji zkrotit, dokonce využít ve svůj prospěch.

Rak je chytrý a vytrvalý, dokáže dojít k cíli, navíc tak, že nemusí nikoho porážet ani předbíhat. Pokud kamkoli jdeme, měli bychom jít tak, aby za námi nezůstávali nešťastní lidé a spálená zem. Takové vítězství není nikdy trvalé. Na základě souboru příčin a následků se vždy tato energie vrátí. Přichází navíc umocněná a ve chvíli, kdy nejsme připraveni.

Projevit lásku, soucit a něhu není pro Raka žádný problém. Právě tyto city budou potřeba nyní víc, než kdy jindy. Budeme na nich stavět novou zem, nové časy, bez nich to nepůjde. Naučme se tedy sklánět hlavu a podat ruku i tam, kde si myslíme, že nic takové si ten či onen nezaslouží. Zlo nakonec může prozřít nebo být zničeno jen pod náporem dobra a lásky.

Ne náhodou otevírají račí energie rok. Ne náhodou nás nechají nahlédnout do těch nejzazších koutů našich duší. Je jen na nás, jaký bude. Nezáleží na tom, co udělá někdo jiný, ale my. Čekat, že budeme vedeni za ruku, že někdo jiný vyřeší ožehavá témata, přináší nyní jen zkázu. Nacházíme se v pomyslném bodě nula. Začínáme pokládat nové základy bez ohledu na to, co vidíme kolem sebe. Každý náš čin bude prakticky okamžitě vyhodnocen a podle odměny poznáme, zda je v pořádku, nebo není.

KDO NÁS SPASÍ?

S volbou prezidenta přichází otázky týkající se především scény politické. Hádáme se, kdo je lepší, koho bychom měli volit, kdo nás všechny zachrání.

Nechci nikomu brát iluze, ale skutečně se v tomto systému nevyskytuje nikdo, kdo by měl tyto rytířské touhy a nadání. Vlastně ani nemůže. Provázanost toho, co nás ovládá, nebo se spíše ovládat ještě snaží, je tak dokonale propletená, že by takový rytíř nedostal ani šanci. Tato scéna je tak dokonale ošéfovaná, že šanci proklouznout nedostane ani jediná dobrá myš. Jsem si dokonce naprosto jistá, že naše snaha vhodit do urny list se jménem rytíře, je pro někoho už jen velkou zábavou. Možná se dokonce při tom pohledu popadá za břicho smíchy.

Až pochopíme, že my jsme těmi rytíři, že jen na nás záleží, jak bude vypadat budoucnost, jsme konečně bytostmi, které mohou tvořit nový svět. Jen tak se můžeme posunout dopředu. Současný systém nejen, že není životaschopný, ale stejně vždy přichystá další a další zklamání.

Můžeme dál nadávat na politiky, dál můžeme z neúspěchů obviňovat systém a jeho nástrahy. Je to ale naprostá ztráta drahocenného času, také fyzických i psychických sil.

Máme tedy na výběr, ještě stále. Zkuste si představit to překvapení na politické scéně, pokud se najednou ukáže, že nikdo svůj vlastní hlas nepřenechal žádnému pomyslnému rytíři. Jasnější sdělení, jak moc jsou pro nás důležití, by asi dostat nemohli.

S láskou Naďa