ÚPLŇKOVÁNÍ - KONEC A ZAČÁTEK

10.08.2022

Srpnový úplněk ve Vodnáři nastane 12.8. ve 3:35 hodin. Lví brána se sice uzavírá, ale Vodnář otevřená témata bude dále připomínat možná ještě důrazněji s energií sobě vlastní.

Poselství Lví brány zapomenuto nebude. Nejen, že její energie nikam nezmizí po celý rok, ale Vodnář vše, co bychom chtěli obejít či dokonce zapomenout, okamžitě rozpohybuje. Na kýžený klid bychom měli zapomenout. Na druhou stranu, tato jasná poselství nám v mnohém pomohou. Urychlí dění a umocní vývoj.

S nástupem síly světla se více projeví síly temnoty. Její zoufalá snaha cokoli vybojovat, i kdyby se mělo jednat o sebemenší úspěch, bude viditelná, slyšitelná, citelná. Pro nás to znamená, že budeme velmi snadno číst její vzkazy. Pod roušku tmy nepůjde schovat vůbec nic. Tedy i ta temnota bude muset bojovat v záři světel.

Vodnář se rád předvádí a nemá problém jít do extrémů, je schopen zcela převrátit na ruby vše, co známe a máme skvěle vyzkoušené. Pod rukama se nám budou bořit zajeté systémy, vyšlapané cesty nepoznáme, a tedy se můžeme i snadno ztratit. Měli bychom si zvykat, že pokud sázíme na jistoty, budeme zjišťovat velmi nekompromisním způsobem, že žádné nejsou.

Kdo chce po Vodnáři, aby šel s davem, nemá šanci uspět. Snaha přesvědčit nás, že se vlastně nic neděje a pokud se děje, máme to pod kontrolou, se může míjet čím dál víc účinkem. Víra v politiku, média, dokonce ve složky, které mají pomáhat, utrží nejeden úder. S ubývající autoritou přestane být vše z toho postupně funkční.

Zvláštní a někdy až komplikovaná povaha Vodnáře může působit neuchopitelně, jenže je to jen zdání. Naše nitra proto toho mohou skrývat mnoho. Z důvodů vzniklých situací, možná ale také ze strachu se projevit a sdělit svůj názor. Máme možnost začít používat naše další smysly a naučit se číst v druhých lidech i jinak, než sledováním mimiky a posloucháním slov.

Vodnář je inovátor, nových věcí se nejen nebojí, zbožňuje možnosti zkoumat nepoznané a neprobádané. Podívat se i tam, kam bychom se jinak nedívali, půjde snadněji. Přijímat nové poznatky, ale i technologie a myšlení bude velkou zábavou pro naprostou většinu z nás.

Jasně vidíme na vlastní oči hroutící se systém, víme dobře, že přestal být životaschopný. Možná máme strach, možná si říkáme konečně. Nyní se začne ukazovat, co nová země nabízí. Dostane se nám jedinečné možnosti být u zrodu. Na nás bude jen, včlenit se, co možná nejrychleji, abychom mohli konečně budovat to, co skutečně chceme. Vodnář nás nechá do nového světa vstoupit.

MEDITACE NA OTEVŘENÍ MIMOSMYSLOVÝCH SCHOPNOSTÍ

Vodnář je znamení mystické, tajemné a neuchopitelné. Energie vzduchu posílí všechnu tuto jeho výbavu. Otevře nám vše, čím disponuje, dá nahlédnout do nejzazších koutů našich duší. Máme jedinečnou možnost nejen darů nad rámec využít, ale také je používat zcela osobitým způsobem.

V den úplňku mějte připrano pět svící, čtyři zlaté (zastupují energii Universa), jednu bílou (zastupuje energii vaši). Dále kámen (ametyst, lapis lazuli, labradorit, tanzanit, sodalit. Tyto kameny podporují naše vyšší já. Je jedno, který zvolíte). Svazek bylinek (hloh, levandule, šalvěj, pelyněk, jalovec. Jedná se o byliny, které stejně jako kameny, podporují naše vyšší já. Nemusí být všechny, můžete dokonce zvolit jednu jedinou. Platí ale, čím více tím lépe). Před meditací je dobré se jít projít do přírody. Pak si dejte osvěžující a očistnou koupel s přídavkem mořské soli. Zvolte pohodlné oblečení. Byliny svažte a přiložte k nim kámen. Svíce postavte do řady s tím, že bílá bude uprostřed. Pak svíce zapalte. Pohodlně se usaďte, zavřete oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Představte si světlo ve zdroji a soustřeďte se na něj. V mysli paprsek ze světla přitáhněte k sobě, do oblasti hrudníku, do srdce. Odtud nechte proudit do celého těla. Nechte chvíli světlo prozářit vaše tělo a pak stejný paprsek nasměrujte do oblasti hlavy, mezi obočí. Požádejte o otevření třetího oka, o podporu vašich mimosmyslových schopností. Poděkujte. Dejte si na celý proces dostatek času, nikam nepospíchejte. Pokud jste dostatečně soustředění, můžete zaznamenat první úspěchy. Jen ale pozorujte, co se děje, beze strachu, bez toho, aniž byste zkoušeli toto řídit. Pak požádejte, ať zdroj podpoří byliny a kámen, opět poděkujte. Po skončení meditace nechte svíce dohořet na bezpečném místě, nebo zhasněte zhášedlem, můžete nechat dohořet další večery. Byliny pověste na světlé a větrané místo, nechte uschnout. Kámen noste ve své blízkosti. Suché byliny pak vložte do plátěného sáčku a umístěte v blízkosti místa, kde spíte.

Pokud nejste schopni se v meditaci dostatečně soustředit, alespoň se uvolněte. Nemusíte nutně celým procesem projít jako profesionál. Postačí, když si budete pamatovat postup, oceněna bude i jen snaha jím projít. Můžete opakovat další večery, úplněk má sílu ještě několik dní po vrcholu. K pravidelnému tréninku navíc přímo úplněk ani nepotřebujete. Zkuste svou snahu prostě nevzdávat.

S láskou Naďa