ÚPLŇKOVÁNÍ - KDO JSEM?

15.12.2021

Dne 19.12. v 5:35 minut nastane poslední úplněk tohoto roku a bude pod znamením Blíženců. V předvánočním čase, kdy bychom měli odpočívat a těšit se jeden z druhého, rozdávat hlavně lásku, přemýšlíme, co se to kolem nás vlastně děje.

Ale snaha pochopit dění je Blížencům poměrně blízká. Stále se totiž o něco snaží, i když nutno dodat, že především v mysli. Energií ovšem ani tak skutečně nešetří. Rád plánuje a vůbec nemá snahu se držet při zemi. Problém je, že nejednou se blížencův záměr proto také rychle zhroutí.

Místo snahy mít dění pod kontrolou, bychom měli skutečně zabrzdit. Končí rok, na který budeme vzpomínat. Vlastně i na ty další, které máme před sebou a připravit se kolotoč událostí, není vlastně možné. Nevíme totiž přesně na co. Jenže před sebou máme ještě jedno důležité datum, které jasnou mysl plnou lásky, bude vyžadovat. Doslova.

Blíženec má mnoho tváří a umí je skvěle používat. Problém je jen, že nyní je nevyužije. Měli bychom tedy skutečně vědět, kterou tvář si hodláme uchovat do budoucna, protože měnit ji posléze, nebude snadné, nejspíš i nemožné. Jak se ale říká: Bůh kostky nehraje.

Jsme na čemkoli závislí? Pak je ale nutné si tuto závislost nejdříve uvědomit, protože jen tak jsme schopni s ní pracovat a eventuálně se jí zbavit. Jít do dalších let se závislostí hlavně na systému, může být pro naše životy fatální. Na druhou stranu, vesmír pomůže, stačí jen chtít.

Inteligence Blížence je ale na takové úrovni, že je schopen toto všechno pochopit. Překážkou mu může být jen přemíra informací, ve kterých se orientovat není snadné. Opět se tedy stáčíme směrem k sobě, protože umět si tváří tvář sám sobě vytvořit i vlastní názor, je nyní nezbytnost.

Spokojit se s tím, co se zrovna nabízí jen proto, že vytváří zdánlivou jistotu, také není nic, co budeme dále potřebovat. Ale kreativita Blížence a snaha se zabývat tím, co je skutečně jeho a co ho doopravdy těší, nám též bude nakloněna. Období k zamyšlení se nad tím, co nám peníze vydělává a do budoucna bude, nemůže být lepší. Nadcházející rok navíc umožní si nejeden sen splnit.

Energie úplňku vybízí k otevření svých snů a přání. Probrat se v nich a vytvořit si alespoň plán. Nabádá ke komunikaci hlavně se stejně smýšlejícími lidmi, hádky budou jen zbytečně brát energii. Vybízí ke klidu a ponoření se do sebe sama. Je možné nalézt rezervy a všechno to, co brání v rozletu, ale také možnosti, jak se toho všeho zbavit.

RITUÁL K NALEZENÍ SVÉHO DARU

Každý máme něco, v čem vynikáme, každý bez rozdílu. Nebo bychom vynikat chtěli. Není ale výjimka, že někdo ani v dospělosti vlastně netuší, čím je jedinečný, nebo co by pro něj jedinečné mohlo být. Setkávám se dokonce poměrně často s lidmi, kteří se vůbec neznají. Jen proto, že na sebe nemají čas, nechtějí si ho udělat. Starají se příliš o druhé, o to, aby přežili, že naprosto zapomenou na sebe sama.

Jenže právě nalezení svojí vlastní podstaty, rozvoj sebelásky znamená, že nejen najdeme cíl, ale zároveň se kolem nás vytvoří kruh lidí, kteří budou s námi a dokonce často i pomohou, podpoří nás. Stejná energie, kterou záříme do prostoru, přitahuje stejné lidi. Taková energie otevře veškerý náš potenciál.

V den úplňku si připravte pět svící - čtyři bílé (zastupují vaši energii) a jednu zlatou (zastupuje energii Všehomíra) nebo žlutou. Jakoukoli květinu, se kterou souzníte. Oltář dále podpořte kamenem, nejlépe ametystem (je ale možné použít jakýkoli jiný, ten, který je vám blízký, který máte rádi). Svíce rozestavte tak, že budou v řadě, zlatá uprostřed. Za nimi květina a kámen.

V předvečer úplňkového dne se doporučuje procházka v přírodě. Pokud není možná, tak alespoň očistná koupel s přídavkem mořské soli.

Po koupeli zapalte svíce, nejprve všechny bílé, zlatou nakonec. Pohodlně se usaďte a zavřete oči. Dýchejte pravidelně, do břicha. Až budete dostatečně uvolněni, představte si, jak zlatá svíce přitahuje světlo z vesmíru, následně aktivuje svíce ostatní, propojí se všemi. Toto silné světlo přesuňte směrem k sobě, nejprve k hrudníku a pak do zbytku těla. V duchu, nebo polohlasně požádejte vesmír, ať vás navede, ať vám pomůže otevřít vaše nitro a umožní promluvit duši. Poděkujte. Nechte ještě nějakou chvíli působit světlo na celé tělo. Po skončení meditačního cvičení nechte zážitek doznít. Svíce nechte dohořet, nebo zhasněte zhášedlem. Můžete nechat dohořet další večery, k dalším rituálům už nepoužívejte. Kámen a květinu uchovejte tak, jak jste zvyklí.

Sledujte sny, ale dobře si všímejte všech sdělení, která k vám začnou přicházet v jakékoli formě. Může to být skutečně cokoli. Vždy, když zaznamenáte vzkaz, nezapomeňte poděkovat.