ÚPLŇKOVÁNÍ - JÁ JSEM

19.10.2021

Ve středu 20.10. v 16:56 nastává úplněk v Beranu. Ohnivý bojovník nám nyní trochu otevře témata, která nemáme stále zpracované. Nevzdává se jen tak a chce mít poslední slovo. Jeho energii se odolává těžko.

Tak co bude v tom říjnu? Je polovina za námi a nic se neděje. Tuhle větu jsem v poslední době slyšela a ne jen jednou. Přemýšlela jsem, zda jsem to jen já, kdo ten pohyb vidí? Určitě ne. Stačí se jen dívat, už není potřeba ani nějak zvlášť dobře.

Beran dá možnost se zamyslet, dokonce hezky do hloubky. Kdo má stále ospalky na očích, bude jich zbaven v nejbližších dnech. Bohužel si bude muset s tím prozřením poradit sám. Nejspíš totiž nikdo moc nepomůže. Změnit úhel pohledu, zkusit se konečně naladit na nové věci, za nás nikdo neudělá.

Beran hlavně ukáže, jak na to, i když možná trochu drsnějším způsobem. Čas už ale není, nemůže nás prosit, půjde tedy rovnou na věc. Jasně sdělí, že abychom se mohli konečně lépe dívat, navíc tím správným směrem, je potřeba najít vnitřní klid. Tím Beran sice moc nedisponuje, ale co by pro nás neudělal?

Je ale ve své podstatě ještě laskavější. Do konce měsíce nás nechá dýchat, dá nám více prostoru a klidu. Máme tedy pár dní. Měli bychom hledat především možnosti, jak klidu využít, co nejlépe a jak se rychle adaptovat na měsíc, který v klidu rozhodně nebude.

Obecně jsou nám planety celkem nakloněny. Umožní pochopit druhé, nechat jim jejich názor a starat se především o ten svůj. Budovat sebelásku, umět se tedy postavit za to, co si myslíme, ale nechat ostatní, ať si klidně myslí něco jiného. Oprostěme se od vzteku, žijme a nechme žít. Bojovník totiž v boji zrovna teď moc neuspěje, jen se zbytečně vyčerpá.

Hledat společnou řeč bude potřeba hledat u lidí, kteří stejně smýšlejí. Zajímavé dění očekávejme na politické scéně. Uvidíme na vlastní oči, o čem je řeč a vezměme si příklad. Namísto televizního zpravodajství je podstatně lepším doporučením pobyt v přírodě, nejlépe mezi stromy. Dají nám vše, co potřebujeme a možná ještě něco navíc.

Rodové zátěže a témata dalších břemen, která si životem neseme, snadno odhalíme. Měli bychom se i na to neprodleně zaměřit a odstranit z batohu života vše, co nám stále brání v posunu. Pro začátek bude stačit, udělat alespoň jeden jediný, ale zásadní krok. Nebojme se být za sebe, nikomu tím neublížíme, i když se tak okolí tvářit může.

Kartou pro tento úplněk je král mečů. Jeho smyslem je spravedlnost, jenže rozhoduje hlavou, srdce příliš nepoužívá. Možná proto dost často zjistí, že by měl. Trvá na tom, abychom zjistili, co skutečně chceme, zda jsme si záměrem jisti. Ví, že za každou činností by měla být radost z vykonaného skutku, protože to je podstatou štěstí. Nabádá nahlédnout do hloubky nitra, nedívat se jen povrchně. Měnit totiž cíle, když už na cestě jsme, velmi zdržuje, také se ale často nevyplácí.

RITUÁL NA ZKLIDNĚNÍ

Tíha náročných dní doléhá čím dál více. Třídit informace je stále složitější, dohledat pravdu nelze. Zde bych začala tím, že pokud se přestanete v přívalu dat orientovat, prostě od všeho odejděte. Vypněte televizi, internet a vezměte si knihu, nebo se zabavte s rodinou, mazlíčkem, čímkoli, co vás přivede na jiné myšlenky.

Pravidelné čištění mysli je nezbytností. Meditace, relaxace umí divy. Pokud cítíte, že potřebujete víc, je nejlepší si vyšetřit trochu více času pro rituál. V den úplňku je jeho síla sice umocněná, ale provozovat ho lze prakticky kdykoli. Na výběr máte dvě možnosti - vanu, tedy domácí podmínky, nebo stromy, tedy přírodu ( mohu doporučit, jsou zcela nejlepší).

Kolem vany rozložte čajové svíčky, zvolte jakoukoli barvu. Do vody dejte trochu mořské soli, můžete přidat okvětní lístky například růží, je ale na vás, kterou květinu vyberete. Zavřete oči, dýchejte, pravidelně, do břicha. Když jste dostatečně uvolnění, vizualizujte světelný bod vycházející z vesmíru. Z tohoto bodu vychází světelný paprsek, míří k vám. Soustřeďte jeho sílu na hlavu, prosvětluje mysl, z hlavy odchází vše, co tam již nepatří, co tam mít nechcete. Dopřejte tomuto procesu dostatek času. Vaše mysl je prosvětlená, čistá, prostá negací a odpadu. Poděkujte, nechte zážitek doznít. Pokuste se nyní myslet na co nejpříjemnější věci.

Pokud jste mezi stromy, nepotřebujete nic. Vyberte si strom, požádejte ho o součinnost. Obejměte ho, můžete i políbit, posaďte se tak, abyste byli ke kmeni zády. Můžete i stát. Dál postupujte stejně.