ÚPLŇKOVÁNÍ - CESTA KE ŠTĚSTÍ

19.08.2021

22. srpna ve 14:01 nastává úplněk, který bude opět ve Vodnáři. Energie nás tedy čekají dost podobné, jako o úplňku v červenci. Jenže čas na místě nestojí a právě Vodnář, který nyní vládne, umí překvapit.

Vodnáře zkrotit nelze, jde si svou cestou za svými plány. Má jich většinou skutečně hodně, tedy pobíhá z místa na místo a často není k zastavení. Zároveň se ale ptá: co je dobře? Co je lepší? Co je pro mě skutečně přínosem?

Nerad dělá chyby a ještě více nerad chyby přiznává. Umí své omyly omluvit, vysvětlit, klidně i svést na někoho jiného. Díky kouzlu osobnosti se na něj okolí tedy dlouho nezlobí. Vodnář je génius ve strategiích, ví moc dobře, jak diplomaticky a laskavě vybruslit ze situace.

Druhý úplněk ve stejném znamení ale vytváří energie silnějšími. Na vzestupu bude touha po svobodě a vzdor všem a všemu. Uplatňování svého já. Bude tedy těžší uplatnit diplomatickou nótu, pokud kdekoli a komukoli ublížíme. Bude proto snadnější nadělat si možná i trvalé nepřátele, zavřít si dveře tam, kam bychom se mohli chtít v budoucnu vrátit.

Vše, co se kolem nás bude dít, bychom měli vyhodnotit spíše směrem k sobě a stále se ptát. Co mám stále nezpracované? Co mohu udělat pro změnu? Pokud budeme stále spoléhat na druhé, dokonce jim dávat vinu za naše neúspěchy, mohli bychom brzy zjistit, že jsme zůstali zcela sami.

Vodnář s sebou nese stále mnoho možností. Těch bude přibývat. Zároveň nás svým způsobem může do změn nutit díky okolnostem. Berme ale tyto vzkazy Vesmíru jako jasné sdělení, že jednoduše být jinde máme. To, co se zprvu jeví jako tragédie, může se později ukázat jako výhra, dost možná i životní.

Nechme se unášet proudem událostí, ne emocemi. Sledujme pečlivě dění. Pokud se v tom všem chaosu chceme orientovat, jde to pouze s klidem a čistou hlavou. Rozčilováním a vztekem nikam dojít nelze. V takových emocích můžeme snadno přehlédnout důležité značení nebo sdělení.

Karta pro tento úplněk je deset pohárů. Jedná se o kartu naprosté spokojenosti a štěstí, které ale pramení jen z vnitřního rozpoložení. Nejen, že nám samotným dá pocit blaženosti, září na dálku, ovlivňuje okolí. Pokud tohle všechno stále jen hledáme v jiných lidech, místech a situacích, můžeme se sice dočkat, ale jen v krátkodobé podobě, nikdy ne trvale.

Co vzkazují průvodci? Jsme jim trochu k smíchu. Místo, abychom se semkli a tedy začali budovat to, co chceme, bojujeme spolu. Dál říkají, že je rozhodnuto. Náš boj je nejen vyčerpávající, je i naprosto zbytečný. Vysiluje a kalí mysl. To světlo tam před námi už nějakou dobu je.

RITUÁL NA DOSAŽENÍ VNITŘNÍ POHODY

Máte názor a nadhled? Přesto vám lidé v okolí umí nasadit brouka do hlavy? Dokážete s úsměvem říct, že si hodláte svůj vnitřní klid zachovat?

Není snadné odolávat okolnímu tlaku, není zcela snadné se orientovat v době jako takové. Jenže stejný vliv máme i my. Zcela postačí, když nebudeme příjemci nepříjemností a negativ.

V podvečer úplňku se projděte v přírodě. Stromy mají v těchto dnech ještě mimořádnou sílu, ale stejně působí zeleň a příroda jako taková. Dobijte energii, vyčistěte si hlavu. Pokud se ven nedostanete, nahraďte tento úkon alespoň relaxační koupelí s příměsí mořské soli.

Připravte si sošku nebo obrázek anděla, tři svíce - jednu bílou, dvě zlaté, dále kámen křišťál nebo onyx. Pokud se přece jen do přírody dostanete, natrhejte kytici lučního kvítí, alespoň tři druhy, může být více, úplně nejlépe druhů devět. Najděte si vhodné a klidné místo a připravte si oltář. Svíce rozestavte tak, aby bílá byla uprostřed, zapalte je. Květiny můžete umístit kamkoli, kámen před svíci bílou, anděla za ni. Zavřete oči a dýchejte, pravidelně do břicha. Až budete zcela klidní a odpoutaní, vizualizujte (představte si) světelný bod v prostoru. Je to místo, odkud k vám proudí energie. V duchu požádejte o součinnost a podporu. Tento bod k vám bude vysílat paprsek světla, nechte ho chvíli proudit do středu svého hrudníku. Pak si představte, jak se toto světlo z hrudníku rozlévá do celého těla. Vaše tělo září, světlo je i kolem vás, zcela vás obklopuje. Nyní požádejte, aby toto světlo zůstalo vaší součástí a ochranou, poděkujte a nechte chvíli působit. Otevřete oči a zkuste ještě chvíli setrvat ve světle, které se nyní přesune na úroveň zcela vědomou - budete si toto světlo nadále uvědomovat. Svíce nechte dohořet, nebo zhasněte zhášedlem. Květiny postavte kam je libo, kámen noste u sebe, nebo co nejblíže k tělu tak dlouho, dokud si toto světlo zcela neosvojíte. Kámen má v tomto pomáhat. Až se tak stane, uložte ho tam, kde mu bude podle vás dobře. Anděla si vystavte na místo, kde na něj uvidíte.