ÚPLŇKOVÁNÍ - CESTA DO NITRA DUŠE

14.06.2022

Úplněk ve Střelci nastává 14.6. ve 13:51 hodin. Jak už bylo sděleno, červen je důležitým měsícem, který startuje mnoho další událostí. Ohnivý úplněk je předzvěst velkých věcí, které budou přicházet rychle.

Ruku v ruce s minulým děním se společnost rozdělila ještě více. Je jasně viditelné, kdo novým začátkům jde naproti a kdo chce zůstat. Není ale možné nikoho přesvědčovat, je potřeba nechat každému jeho rozhodnutí a na cestu, kterou si vybral, dát požehnání.

Z ohnivých znamení je Střelec tím nejtvárnějším a nejohebnějším, velmi rád jde naproti všemu, co ho zaujme. Jasně dává najevo, že ti, kteří mají snahu se odvrátit od starých dogmat, mají ještě stále šanci. Na druhou stranu jeho snaha se neustále ohlížet za sebe, může cestu dopředu brzdit.

Střelec má strach ze selhání, pro jeho ego se jedná o nepředstavitelnou porážku. Může se tedy stát, že naše ega budou mít snahu bojovat za své a dost často mohou tyto boje trochu hrotit. Na skutečných válečných polích může jít také o přehnané snahy. Přílišná snaha se ale někdy nevyplácí, vesmír ví moc dobře, proč nás na cestě dopředu někdy zdržuje.

Střelec je svým způsobem dobrodruh. S nadšením sobě vlastním rád poznává a nebojí se vstoupit na pole neorané. Dodá nám všem odvahu podívat se tam, kam jsme dosud podívat báli. Přeje cestování, především na místa, která neznáme. Může to ale být i cesta do nitra duše, kde jsou skryta tajemství rodů a důležitých sdělení pro naše poslání.

Střelec sice dokáže být uctivý, ale pokud se velmi rozvášní, jde jakýkoli takt stranou. Pozor tedy na to, abychom se nenechali příliš unést pocity. Je lepší být pozorovatelem, sledovat v klidu a s odstupem dění. Je následně podstatně snazší se orientovat v situacích, které nastanou.

Intuitivní Střelec dokáže vycítit mnohé, jen s vírou ve své pocity by mohl nakládat trochu lépe. Všichni máme duši a také intuici. Prvotní sdělení, které proběhne ve zlomku vteřiny celým tělem, aby toto sdělení mohl pak mozek následně složitě a dlouze analyzovat. Je přitom potřebné, nyní více než kdy jindy, z tohoto prvotního pocitu vycházet. Vždy se totiž jedná o zcela spontánní a také pravdivé sdělení.

Měsíc červen je z hlediska astrologie velmi zajímavý. Vesmírné divadlo není náhodné, přináší ty nejdůležitější energie v síle, která je nevídaná. Startuje nakonec další vlnu změn, zároveň se nám zatím dostává neustále možnosti se nadechnout. Stále ještě máme dostatek prostoru, můžeme dokonce i trochu improvizovat. Je důležité využít této doby tím nejefektivnějším způsobem, protože brzy již čas bude jen na to, orientovat se v úplně novém prostředí.

RITUÁL NA POSÍLENÍ INTUICE

Práce s intuicí složitá není, jedná se o zcela přirozenou výbavu, která je dána každému. Lze ji více zviditelnit, abychom poznali přesně hlas vnitřního já. Je však velmi potřeba naslouchat těmto informacím bez pochyb, s vírou a snažit se o to, aby nás nepřemohl proces myšlenkový.

V den úplňku si připravte kámen, který podporuje intuici (ametyst, křišťál, akvamarín, citrín, kalcit), je zcela jedno, který vyberete. Dále bylinku na vykuřování (šalvěj, tymián, meduňku, řebříček, heřmánek), opět je jedno, kterou vyberete. Také čtyři svíce - bílou (zastupuje energii vaši), zlatou nebo žlutou (zastupuje energii zdroje), dvě červené (barva podporující intuici). Oltář doplňte květinou s červeným květem.

Večer v den úplňku si na klidném místě zapalte svíce (postavte je do řady, kdy červené budou uprostřed, na krajích bílá a zlatá) a vykuřovadlo. Vybraný kámen položte blízko k červeným svícím. Květina slouží jako zesilovač proudu energie. Pohodlně se usaďte, zavřete oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Až budete vyklidněni, soustřeďte se na hrudník, na oblast, kde je srdce. Ruce přiložte na toto místo a překřižte dlaně. Představte si v tomto bodu těla vnitřní světlo, které necháte zazářit, zkuste, co možná nejvíce. Pak ruce natáhněte do prostoru, vstříc Měsíci. Požádejte ho, aby vám pomohl toto světlo udržovat stále bdělé, aby podpořil vaše vnitřní vzkazy a odpovědi, poděkujte. Pak přiložte ruce zpět na hrudník opět se zkříženými dlaněmi. Představte si, jak z prostoru přes Měsíc putuje energie (můžete jí dát i konkrétní barvu), která podpoří vaše vnitřní světlo, vaše druhé já. Informace z nitra zesílí a budou jasné a zřetelné. Tento moment dobře pozorujte, mohou se začít odehrávat zajímavé věci, které ale nechte proběhnout. Po skončení rituálu nechte zážitek doznít. Svíce zhasněte zhášedlem nebo nechte dohořet na bezpečném místě či další večery. Kámen noste u sebe, nebo vložte pod polštář. Květinu uchovejte tak, jak jste zvyklí.

Pozorujte nyní dobře vaše vnitřní hlasy. Také sny mohou být zajímavé, tím spíše, budou-li podpořeny vaším kamenem pod polštářem. Až takový hlas jasně uslyšíte, poděkujte, naučte se nepochybovat a nepřemýšlejte, zda jsou správné a v pořádku.

S láskou Naďa