ÚPLŇKOVÁNÍ - ČAS NA ÚKLID

25.02.2021

27.února v 9:17 nastane úplněk v Panně, další ze škály silných a důležitých úplňků nejen letošního roku.

Právě úplňky dokonale určují směr a poukazují na rezervy, které máme. Pokud se totiž podíváme na nebe, není pochyb o tom, že náhody neexistují. Letos planety doslova nadělují a dech Země odpovídá. Ryby naproti budou ve Slunci, tedy máme před sebou velmi silné dny.

Pomalu se přibližujeme k jarní rovnodennosti, která o lecčem rozhodne. Je velmi pravděpodobné, že dojde na nejedno zásadní překvapení. Dá se dokonce předpokládat, že i na taková, která bychom nečekali. A jak známo, štěstí přeje připraveným.

Znamení Panny je praktické, miluje zajeté koleje, zažité řády, zbožňuje, pokud je vše kolem ní uspořádáno. Někdy až příliš dokonale. Dokonalost je pro ni zcela přirozená. Panna je velmi praktická, nic neponechává náhodě. Spíše než city, upřednostňuje rozum.

Budeme tedy uklízet, přemůže nás touha mít kolem sebe pořádek, důležité budou především mezilidské vztahy. Je velmi pravděpodobné, že dojde na nejedno vyříkání si čehosi, co nás delší dobu trápí. Možná odejdou z našeho života lidé, kteří již nám nemají, co nabídnout, uvolní místo dalším.

Že by se i naši vládní činitelé konečně také činili? Bude jednoduše potřeba se na všech úrovních obklopovat těmi, kteří pro nás budou přínosem a kterým budeme přínosem i my. Panna vybírá velmi dobře, má v tomto směru celkem jistou ruku. Nekompromisně odmítá všechny, kteří nepracují tak, jak chce.

Začíná se ale také za nepořádkem odkrývat, nelze už skrýt to, co neustále zametáme pod koberec. Snahy cokoli schovat, budou k ničemu. Očekávejme tedy, že světlo světa může spatřit nejedna zajímavá informace. Dost možná i taková, jejíž váha zboří naše dosavadní vnímání společnosti jako takové.

I na úrovni jedince si ale bude potřeba přiznat pravdu, jen tak můžeme důkladně pročistit mysl, jen tak můžeme dojít kýženého klidu. Strachem a obavami můžeme snadno tento proces přibrzdit, což nám nepomůže, jen oddálí pravdu, která po vyjevení bude o to jasnější, ale také krutější.

Starý systém se nám rozpadá pod rukama. Pomalu, ale jistě je nahrazován systémem jiným. Kdo stále ještě neprozřel, je možné, že pravdu, která se prostě vyjeví, ani neunese.

Tarot vyjevil kartu sedm pohárů. Ukazuje na očekávání a rozhodování, také bloudění. Je potřeba se rozhodnout. Měli bychom konečně zjistit, co je realitou a co je jen fikcí. Varuje před nenasytností a obviňováním. Také před falešným opojením a zradou.

CVIČENÍ NA POSÍLENÍ VNITŘNÍ SÍLY

Doba je taková, jaká je. Hledání smyslu života, radosti a klidu je čím dál složitější. Příliš se ale upínáme na to špatné. Je potřeba, dokonce nutnost obrátit svou pozornost tam, kde to funguje a dává nám možnost se odpoutat od všeho dění.

Pravidlem číslo jedna je, přestat sledovat vše, co vás dostává do hlubší deprese. Sledujte dění, ale jen okrajově. Podívejte se krátce, co je nového, nutně tomu tak nemusí být každý den. Choďte na procházky, čerstvý vzduch a slunce dělají divy. Věnujte se rodině, domácím mazlíčkům, prostě tomu, kde a s kým se cítíte bezpečně a dobře. Přestaňte myslet na smrt, teď žijete, myslete tedy hlavně na své momentální zdraví. Pokud je v pořádku, neřešte, co může být zítra.

V den úplňku si najděte klidné místo, kde nebudete rušeni. Před rituálem si uvařte zklidňující čaj. Vhodná je meduňka, heřmánek, třezalka, kozlík nebo třeba chmel. Čaj neslaďte.

Zapalte si libovolnou svíčku, pokud chcete konkrétní barvu, vhodná je například fialová, která nejen zklidňuje, ale také podpoří vaší duchovní stránku. Vypijte si v klidu čaj, pak se zklidněte pravidelným dýcháním, dýchejte do břicha, mějte zavřené oči. Soustřeďte se na oblast srdce, vizualizujte (představte si), že máte v této oblasti světlo. Hýbejte s ním, zmenšujte ho, zvětšujte. Až se vám podaří světlo dokonale ovládnout, zvětšujte ho tak, až vás zcela obklopí. Nechte toto své světlo zářit tak silně, jak to jen půjde. Ucítíte příval energie, setrvejte tak dlouho, jak to bude možné. Až se vám bude zdát, že jste dostatečně nabití, skončete. Otevřete oči, nechte zážitek doznít, nikam nepospíchejte.

Toto cvičení můžete praktikovat tak často, jak budete chtít. Den úplňku vám jen umožní se snadněji napojit na širší okruh energie kolem vás. Vyzkoušet ho lze také v přírodě, nejlépe u stromu.