ÚPLŇKOVÁNÍ - BYTÍ V LEHKOSTI

15.02.2022

Dne 16.2.2022 v 17:56 nastává únorový úplněk ve Lvu. Vnímavější a všímavější jistě zaznamenali zajímavý pohyb energií, kdy se mění přímo před očima. Planeta je v zajetí skoro až plastických událostí, které různě sílí a zeslabují, roztahují se do stran, nebo rostou do výšky. Je velmi zajímavé tento proces pozorovat.

Lev sám o sobě dává tušit adrenalin. Bude všudypřítomný a donutí nás se zabývat především tím, z čeho máme strach. Právě strach lev moc nezná a bude nás učit, jak s ním pracovat, zacházet. Jak lze nejlépe toto studium uchopit? Nejlépe tím, že se svými strachy budeme velmi často a napřímo konfrontováni. Je dobré sledovat situace, tam najdeme odpovědi, kde jsou naše největší rezervy v tomto směru.

Překrásná a respektovaná šelma ví velmi dobře, že je králem mezi všemi. Pokud tedy i my budeme chtít kontrolovat svůj život, měli bychom ho začít také žít. Nebudeme viditelní, když ve snaze se ukázat, zařveme, možná tak na chvilku. Zazáříme jen silou osobnosti, jejím světlem. Toto světlo nikam nemizí, je viditelné do dálky a přitahuje stejnou energii.

Lev je tajemný a mystický. Má to, co málokdo, ovládá tajemství napojení na celý prostor. Můžete lva ulovit, ale pak si znepřátelíte ty nejsilnější energie. Je mnohem lepší s nimi souznít a lvu se poklonit. Rád pak toto tajemství předá a stačí přitom pouhý jeho pohled. V těch úžasných očích lze spatřit úplně všechno, co potřebujeme vědět. Komunikace s jinými světy pro něj není problém. Stačí se ztišit a dobře naslouchat.

Rád odpočívá, ví moc dobře, že mu nic neuteče, že vše má svůj čas. Leží na vyhřátém kameni a zároveň žije. Je neustále v přítomnosti a nic ho netrápí. Nevšímá si ani zranění, která utrží při lovu. Pečlivě si je ošetří svým jazykem a trpělivě čeká, až se zhojí. Když přijde smrt, přijímá ji. Nebojuje, nastaví jí tvář a jde. Ví, že je pod tou nejsilnější ochranou a že přechod do jiného bytí je jen dalším dobrodružstvím.

Právě Lev ukazuje zcela jasně a bez naléhání, jak úžasný život může být. Jak je bohatý a úžasný ve své podstatě. Žije ho s lehkostí a samozřejmostí, není ale nevděčný. Jen prostě žije. Dává všem ten nejlepší návod, o čem doopravdy je. Překážku ladně přeskočí, nebo ji s hrdostí obejde. Na nás je, tohle pochopit. V jeho čase máme tu nejlepší možnost.

MEDITACE NA CELKOVÉ UVOLNĚNÍ

Často sice slýchávám, že zcela se uvolnit v této době je velmi složité, dokonce nemožné. Jenže to je to nedůležitější, co bychom měli znát. Odpovědi přicházejí v tichu, v tichu se nachází řešení těch nejsložitějších situací. Ticho a klid tuto energii bude navíc přitahovat.

V den úplňku se projděte mezi stromy. K večeru si připravte dvě svíce - bílou (zastupuje energii vaši) a zlatou nebo žlutou (zastupuje energii vesmíru). Dále kámen (ametyst, citrín, chryzopras, lapis lazuli, výběr je zcela na vás). Oltář podpořte vonnou tyčinkou a květem nebo kvetoucí rostlinou. Kámen umístěte mezi svíce a zapalte je. Pohodlně se usaďte a zavřete oči. Dýchejte pravidelně, do břicha. Až budete uvolnění, představte si světelný bod ve vesmíru. Toto světlo přitáhněte k sobě, nechte se jím zcela obejmout. Chvíli užívejte teplo a klid toho světla a pak v duchu požádejte, aby do sebe vstřebalo vše, co vám brání se zcela uvolnit. Až se oprostíte od starostí, užívejte chvíli klidu, který se ve vás rozhostí. Vezměte do rukou kámen, držte ho v obou rukách a přitiskněte k hrudníku. Představte si, jak váš klid do kamene vstupuje, jak se zároveň dobíjí vesmírnou energií. Užívejte toho procesu, nechte se jím nějakou dobu zcela pohltit. Kámen vraťte na místo a poděkujte. Nechte zážitek doznít. Svíce pak zhasněte zhášedlem nebo nechte dohořet na bezpečném místě, nebo další večery. Kámen mějte u sebe, bude pomocníkem ve chvílích, kdy bude potřeba klid najít. Jste ale schopni si pravidelným tréninkem tento klid i zajistit zcela sami.