ÚPLŇKOVÁNÍ - BOLEST A ZROD

15.03.2022

Dne 18.33. v 8:17 nastává úplněk v Panně. Poněkud chladná, přesná a pevně stojící na zemi Panna otevře nejedno zajímavé téma. Do rozdělené společnosti nahlédne se svým pověstným klidem, za kterým ale skrývá mnoho emocí.

Měsíc, kdy se vše rodí, propuká a dere se na slunce, svůj řád sice má, ale zároveň dává příležitost také k nepřesnostem a improvizaci. Občas je potřeba vykouknout na slunce i z míst, kde to tak jednoduché není. Jenže není zbytí, je potřeba vyrůst.

Panna odkryje a zviditelní mnoho z toho, co oku zůstávalo dosud skryté, ale dávalo tušit, že se na světlo prodere. Její dokonalost a přesnost bude pečlivě sledovat, co se objevilo. Dostane se nám příležitosti si prohlédnout na vlastní oči mnoho z toho, co dřímalo v nás, nebo z toho, co bylo ukryto pod povrchem i jinde.

Panna si ale dokáže zachovat chladnou tvář, není v jejím zvyku se projevovat a ukazovat okolí, co si myslí, dokonce i slzy roní na místech, kde ji nikdo nevidí. Jenže bychom měli myslet na to, že sdílená bolest je menší a sdílená radost zase umocněná. Není tedy na škodu dát svým emocím průchod tam, kde víme, že budeme vyslyšeni.

Není nic, co by nezvládla. Není možné, aby dala příležitost komukoli říct, že tohle nebo tamto neumí a nezvládne. Můžeme tedy najít vždy řešení, dokonce v případech, že budeme ve velmi svízelné situaci. Postačí se pečlivě dívat a sledovat dění přesně tam, kde ho sledovat máme. Odvrátit zrak jen proto, že se nám obraz nelíbí, je k ničemu, protože správné řešení jen oddálí.

Panna nás tedy donutí se dívat i tam, kde to našemu oku zrovna nelahodí. Poskládat souvislosti i z toho, co odmítáme. Zvážit všechna pro a proti lze jen, pokud obojí přijmeme jako skutečnost, bez níž nelze složit celek.

Podívat se pravdě do očí bude nezbytností. Budeme pak lépe vybaveni do budoucnosti, která se již nějakou dobu píše tučným písmem. Jarní rovnodennost rozevírá obzory, ze kterých budou nejspíše přecházet oči. Měli bychom být tedy připraveni.

RITUÁL NA ODKRYTÍ BLOKŮ

Abychom mohli efektivně pracovat se vším, co nám ještě brání se posunout dopředu, co bolí a nedovolí volně dýchat, je potřeba umět problém pojmenovat. Často máme snahu tyto bloky neotvírat, protože mohou být příliš bolestivé. Jenže bez toho se nelze právě bolesti zbavit.

V den úplňku si připravte tři svíce: bílou (zastupuje energii vaši), černou (zastupuje energii vašich bloků) a zlatou nebo žlutou (zastupuje energii vesmíru a vaší duše). Dále květinu nejlépe s červeným, žlutým a bílým květem (poslouží například svazek tulipánů). Vhodný je také kámen onyx (černá varianta) nebo křišťál. Svíce rozložte tak, aby bílá byla uprostřed. Před rituálem vypijte zklidňující čaj (meduňka, třezalka, heřmánek apod.), nebo si dopřejte relaxační koupel. Najděte si místo, kde nebudete nikým rušeni a zapalte svíce. Udělejte si pohodlí a zavřete oči. Dýchejte pravidelně, do břicha. Až budete uvolněni, vizualizujte (představte si) světlý bod ve vesmíru. Paprsek ze světla přitáhněte k sobě a nejprve se soustřeďte na hrudník, místo, kde máte srdce. Paprsek pak nechte rozlít do celého těla. Na tento proces si dejte dostatek času, tělo nechte zcela prozářit. Pak jej zase soustřeďte do jediného bodu, do středu hrudníku, do srdce. Požádejte nyní zdroj, aby vám umožnil prohlédnout vše, co ve vás dřímá a co potřebujete zviditelnit. Pokud vás to bude nutit k pláči, požádejte jen, aby vaši bolest zdroj zmírnil, nebo zcela odstranil, nezapomínejte děkovat. V zážitcích se může objevit i to, co nebudete chápat, nevzpomenete si, že byste to prožili. Je ale možné, že se objeví také, co bylo v minulých životech. Nechte tedy vše jen probíhat a pozorujte, nic víc nedělejte, jen v klidu pozorujte. Až budete hotoví, vezměte do ruky připravený kámen a přiložte ke hrudníku. Požádejte ho, aby vám pomohl s očistou, poděkujte a kámen odložte. V klidu dýchejte a nechte zážitek doznít. Svíce nechte na bezpečném místě dohořet, nebo zhasněte zhášedlem. Můžete nechat dohořet další večery. Kámen noste u sebe, ale je nutné ho čistit a dobíjet. V případě křišťálu pozor, až bude poškozený, nebo jinak zabarvený, je nutné ho vrátit zemi.