SRPNOVÉ VYHLÍDKY

01.08.2022

Energie srpna v mnohém překvapí. Někoho příjemně, někoho méně. Jedná se ale o měsíc, který nesmlouvá, ukáže napřímo, co můžeme očekávat. Berme ho jako transformační s možností se posunout. Měli bychom mít na paměti, že temnotu porazí vždy jen světlo.

Ryby: 21.2. - 20.3.

RYTÍŘ PENTAKLŮ - neúnavný bojovník za rovnováhu mezi světem materiálním a duchovním vzkazuje, že právě od vyrovnaných misek vah lze usuzovat budoucí úspěch. Stát pevně nohama na zemi, ale umět se podívat i trochu výš, přináší dokonalé poznání. Umět si stát pak za svým je tím nejlepším pro životní cestu. Ukáže se snadná, krásná, ale i dobrodružná. Každý den se objeví nový poznatek, který je přijímán s nadšením.

Beran: 21.3. - 20.4.

PĚT HOLÍ - se životem lze bojovat, otázkou je proč? Dost často tento zvláštní program máme a netušíme, proč jsme vlastně ve válce se vším a každým. Přitom stačí změnit zadání. Na paměti bychom měli mít, že každé přání je prostoru rozkazem a vyšší moc nám tedy ráda vše splní. Je na čase se zamyslet, zda není nejlepší čas na klid zbraní. Ten se následně rozhostí i na duši. Války nakonec stejně nic neřeší.

Býk: 21.4. - 21.5.

PÁŽE PENTAKLŮ - co chci a co je pro mě nejlepší? Tyto otázky mohou padat poměrně často, přesto se jasná cesta ukázat nemusí. Pokud se ale dokážeme alespoň na chvíli vložit do role pozorovatele, dokážeme mnohem lépe naslouchat i nitru. Konečně dostane příležitost mluvit hlasitě a rozhodně. Pak už stačí jen vykročit. Tvořivosti otevřeme bránu dokořán a najdeme sami sebe, také své dokonalé štěstí.

Blíženci: 22.5. - 21.6

DVOJKA PENTAKLŮ - změny můžeme očekávat poměrně brzy a každý je budeme vnímat po svém. Vždy nás ale posouvají a ukazují na pestrost bytí. Také, jak důležité je umět pustit životní otěže a nechat řídit osud. Ví velmi dobře, co je pro nás nejlepší. Jistoty neexistují, jedná se jen o naše toužebné přání. Jenže pokud víme, kam se obrátit, víme velmi dobře, že je o nás královsky postaráno. Odejde i strach z nejistoty.

Rak: 22.6. - 22.7.

SEDM MEČŮ - zaujmout bojovný postoj ke změnám znamená, že podléháme strachu. Jenže tím se ho nezbavíme, naopak. Strach roste a vytváří strachy další, ty pak přerostou v paniku. Je na čase změnit myšlení a rozhodnout se pro víru v dobro. Dostává se nám nakonec plnými hrstmi toho, co očekáváme, vesmír plní naše přání. Jsou chvíle, kdy je skvělým postojem očekávání prostě nemít. Pak přichází ty největší odměny.

Lev: 23.7. - 22.8.

PÁŽE MEČŮ - život v přetvářce a doufání, že tím si zajistíme klid, přináší pravý opak. Občas je potřeba se podívat pravdě do tváře a říct si, někdy nekompromisně, že tohle nikam nevede. Jeden, možná dva takové kroky znamenají, že zjistíme jediné - můžeme žít jinak. Tak, jak chceme a tak, jak to vyhovuje nám. Není sobectví dělat si radost, není sobectví myslet na sebe. Protože pak děláme šťastné nejen sebe, ale i okolí.

Panna: 23.8. - 22.9.

SLUNCE - dostane se nám možnosti pochopit, že i my jsme zdrojem. My jsme tím, kdo utváří náš život. Dostáváme jen možnost se rozhodnout pro jednu z variant. Jít cestou složitější, nebo tou lepší a bez překážek. Pokud si s vlastním božstvím nevystačíme, stačí jen natáhnout ruku ke zdroji. Rozdává více než kdy jindy a rozdává na požádání. Je úžasný čas si nejen nechat zamést životní cestu, ale také odstranit všechna břemena.

Váhy: 23.9. - 23.10.

SOUD - karma nemá děsit, je nakonec naší energií, výbavou pro život. Není špatná a nemá nic komplikovat, učí jediné a tím je chápat bytí. Každá zátěž je učitel, a když pochopíme, zároveň automaticky odhazujeme břemeno. Máme ale možnost ji jako zlou brát. Vše je jen o našem pohledu. Karma s námi nesmlouvá, čeká jen, jak ji uchopíme. Karma má zkušenost a mnoho bohatých a důležitých poznatků.

Štír: 24.10. - 22.11.

RYTÍŘ HOLÍ - bojovník za svobodu nepoužívá násilí. Bojuje dobrou náladou a vnitřním štěstím. Roznáší ho všude, kam se ještě nedostalo. Učí, jak ho nalézt a uchopit trvale. Věří v radost a lásku, kterou na cestě životem rozsévá a čeká, koho zasáhne. Ví totiž, že jen tak může zvítězit, nesnáší násilí a krev, klasického boje je prostý. Drží se tedy hesla - miluj život a on bude milovat tebe. V jednoduchém poznatku je všechna moudrost.

Střelec: 23.11. - 21.12.

BLÁZEN - první krok, kterým je vykročením z davu, přináší volnost a radost. Druhý krok, kterým je vkročením do tmy, přináší napětí a dobrodružství. Strach je pryč a srdce je otevřené dokořán, přijímá veškeré dobro vesmíru. Pak mění zcela lidskou podstatu a člověka na bojovníka, který bojovat zároveň nemusí. Je respektován pro něco, čemu říkáme odvaha. Přitom jen odevzdal zpět svůj život energii, ze které přišel na svět.

Kozoroh: 22.12. - 20.1.

MĚSÍC - dostane se nám důležité otázky - jak jsme připraveni složit životní zkoušky? Jen my můžeme sklízet úspěchy a učit se z neúspěchů. Pokud necháme přípravu jiným, nezbavíme se tím zodpovědnosti. Stejně to budeme my, kdo bude tázán. Práce na sobě, na svých vlastních traumatech a blocích, se může zdát nejtěžší. Jenže tím se zbavujeme těch největších zátěží a dostaneme prostor vidět neviditelné.

Vodnář: 21.1. - 20.2.

PÁŽE POHÁRŮ - mít jako zdroj energie jinou bytost či věc nebo činnost znamená, že pokud o tento zdroj přijdeme, zažíváme naprostou zkázu. Je přitom snadné mít zcela jinou energetickou základnu, máme ji dokonce i sami v sobě. Stačí jen, pokud se umíme oprostit od všeho, co je pomíjivé a zaměřit se na věčnost. Osvobodit se od závislostí přináší naprostou úlevu a skutečnou svobodu. Co nosíme uvnitř sebe, nemůže nikdo odnést.

S láskou Naďa