ROVNODENNOST - ROVNOVÁHA V MYSLI

18.09.2023

Podzimní rovnodennost letos přichází 23. září. Slunce doputuje na rovník v 8:49, aby putovalo dále k obratníku Kozoroha na jižní polokouli. Den bude stejně dlouhý jako noc, nastane dokonalá rovnováha.

Příprava na zimní časy a méně sluníčka letos prohloubí nálady a pocity. Projdeme zkouškou zdatnosti především v tom, jak dáme na intuici a jsme tedy schopni odejít od neustálého přesvědčování, že se musíme bát, nebo se mít alespoň na pozoru.

Předkové děkovali Zemi za její dary, oslavovali úrodu a hojnost. Připravovali se pomalu na zimní, nejsložitější období roku. Keltové tento den oslavovali svátek Mabon, také Alban Elved. Pořádaly se hostiny z plodů, které se v těchto dnech sklízeli. Symbolem svátku bylo jablko, ovoce bohů, představovalo Slunce a cyklus života.

Naši předkové byli vděční za vše, čeho se jim během sklizně dostalo. Právě vděčnost za vše, čeho se dostává nám, bude tématem po zbytek roku. Budeme dotazováni, zda umíme poděkovat místo toho, abychom se jen stěžovali. Zda se umíme radovat z toho, co máme.

Protože jsme ale v době mnohem většího přerodu a další transformační dění se dá očekávat hned z počátku roku příštího, bude otázek mnohem víc. Budeme skládat další důležitou zkoušku, protože jsme opět postoupili. Krok to byl skutečně významný a jeho dopad uvidíme již brzy.

Pro nás to především znamená, že není jediný důvod se dívat za sebe. Pomyslná čára je již překročena a všechno, co je za ní, se nás již týkat nemusí. I když máme dění kolem sebe stále na očích, nemusíme se bát, že nás jakkoli ovlivní. Můžeme si dovolit ho s láskou opustit, protože právě probíhá jeho sebedestrukce. Ponechejme ho tedy osudu, náš je úplně jiný.

Připravit se nyní musíme také na dobu, která příznačně v měsících temnější části roku jasně zviditelní, co ještě musíme opravit a napravit. Vidět bude vše, co je nefunkční a zastaralé, jasně také uvidíme, kdo propadl zlu natolik, že se od něj už nemůže odpoutat. Jenže ani osud takových jedinců nemůžeme změnit. Všichni jsme zvolili a tato volba je pro síly nad námi posvátnou.

Dění tedy může sílit, ale nemělo by nás už ničím znepokojovat. Pokusy o destabilizaci lidí, kteří jsou již dávno v jiných energiích, úspěšné nebyly a nebudou. Je tedy zbytečné se rozčilovat, dokonce bojovat, být zlý na ostatní. Mimochodem, takto jednat je nyní již celkem nebezpečné, proto je lepší se vyvarovat. Je tedy asi jasné, kam se řítí ti, kteří zlu úplně propadli a snaží se ho dokonce dál šířit.

Láska brzy přestane být pouhým klišé, protože si budeme naprosto jistí, že bez ní nepůjde vůbec nic. Že je hnacím motorem i stavebním materiálem v nových časech. Že je energií, která si razí cestu jako jediná a vše, co s ní nesouzní, jednoduše v tu svoji přemění.

Pluto ve Vodnáři, které již tak nese obrovskou transformaci a revoluci bude ještě umocněno věkem, do kterého jsme vstoupili. Opouštíme několika tisícileté dění a vstupujeme do dalšího, které bude opět velmi dlouhé. Jsme ale na začátku a tedy svědky rození nebývalých časů. Oslavovat toho tak můžeme mnohem více, než jen důležitou letošní úrodu.

MEDITACE K PODZIMNÍ ROVNODENNOSTI

Jdeme sice do temnější části roku, ale jedná se jen o úhel pohledu. Příroda si musí odpočinout a Slunce také nikam nemizí. Můžeme tedy podzim a zimu vidět jako depresivní období, nebo si naopak užívat všech jeho barev a potřebného klidu.

Meditace poslouží k vyladění mysli, abychom si mohli dosyta užít všudypřítomných energií, které nemají obdobu. Jsou neuvěřitelně silné a přínosné. Jsou natolik intenzivní, že je nemusíme jen cítit, ale také slyšet, jak k nám promlouvají.

Připravte si pět svící – zelenou (zastupuje zemi), červenou (zastupuje oheň), modrou (zastupuje vzduch) a žlutou (zastupuje vodu), dále zlatou (zastupuje Slunce). Vykuřovadlo, které nám vyhovuje a na misku si dejte jablka, nebo víno či granátové jablíčko. Večer se na klidném místě pohodlně usaďte. Zapalte svíce, zlatou umístěte doprostřed. Zapalte vykuřovadlo a nechte dýmem prosytit prostor. Zavřete si oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Soustřeďte se na dech a jeho rytmus. Představte si, jak zlatá svíce přitahuje sílu Zdroje, jeho čistou energii, která k vám teď proudí. Poděkujte živlům - zemi, ohni, vzduchu a vodě. Požádejte je, aby vám propůjčily svoji sílu, aby vás ochraňovaly. Znovu poděkujte. Energií ze Zdroje se zcela zahalte, nechte ji proudit kolem svého těla. Představte si, jak kolem vás vytváří jakýsi pás zlatavého světla, který se pohybuje v kruhu. Tento rotující zlatavý kruh přemístěte ke své hlavě a nechte ho chvíli proudit. Pak zpět kolem celého těla. Opakujte třikrát. Pak světlo zastavte a nechte být jen tak. Je kolem vás a objímá, příjemně hřeje. Chvilku užívejte pocitů a nechte vše doznít. Třikrát si zhluboka prodýchněte a znovu jen pravidelně dýchejte. Poděkujte znovu živlům za součinnost a propusťte je. Poděkujte Zdroji. Pomalu otevřete oči, nedělejte prudké pohyby. Oddejte se klidu a pocitům. Pak svíce nechte dohořet na bezpečném místě, nebo zhasněte zhášedlem, můžete použít další večery.

Meditace může být skutečně silná a přinést zajímavé zážitky a prožitky. Ať jsou již jakékoli, poděkujte za ně. I ty ne zrovna pozitivní, mají svůj smysl a dá se předpokládat, že v rámci čištění mysli právě negace na povrch vyplují. Vše je ale v pořádku, meditaci můžete kdykoli opakovat a ladit mysl, kdykoli bude potřeba.

S láskou Naďa