ROK VODNÍHO ZAJÍCE

23.01.2023

Zajíc všemi milovaný. Tak by se dalo charakterizovat znamení, které vládne roku dle čínského zvěrokruhu od 22.ledna 2023. Jeho vláda potrvá do 9.února 2024. Kdo se pod znamením zajíce narodil, je mu přáno velké štěstí, Zajíc je prostě vyvolený.

Budha si přál, aby mu všechna zvířata zvěrokruhu přinesla dárek. Ta ho štědře obdarovala podle svého, jen Zajíc se nemohl rozhodnout. Nakonec přišel před Budhu bez ničeho. Na jeho otázku, kde má svůj dárek, odpověděl: "Jsem jím já sám. Není přece nic většího, než Budha samotný." Od té doby je Zajíc obdivován a vyzdvihován. Sám Budha jeho obětavost odměnil tím, že ho vyzdvihl až na Měsíc. Od těch dob je jeho silueta na Měsíci viditelná a má nám připomínat, že láska a pokora jsou vždy tím, co vyhrává.

Zajíc dává roku láskyplnou energii. Přináší zklidnění a nápravu, zmírňuje kroky a rozhodnutí Tygra, který vládu opustil. Otevírá téma přátelství, lásky a empatie. Zajíc je velmi chytrý a umí si poradit v každé situaci. Jeho předností je diplomacie, bystrá mysl i laskavé slovo.

Voda je živel pod ženskou, jinovou energií. Je klidná a vlídná, dokáže si držet své tempo. Zpomaluje a ukazuje, jak důležitý je odpočinek a ponoření se do sebe sama. Stojatá voda s sebou ovšem nese nebezpečí, může se pokazit a zůstat stát na místě trvale. Pokud je ale podpořena okolními vlivy, dokáže být dravá a nebezpečná. Přináší pak naopak strach a zkázu.

Tempo, které Tygr udával, bude Zajíc zklidňovat a brzdit. Bude chtít, abychom viděli věci z více úhlů, nikam nespěchali s unáhlenými soudy a rozsudky. Máme možnost prohlédnout každou lež, také díky tomu, že bude poměrně dlouho viditelná. Uvidíme na druhou stranu jasně všechny úžasné možnosti, které rok pod vládou Zajíce nabídne.

Zajíc dá možnost zahojit staré rány. Je ale poučen, ví velmi dobře, jak se jim v budoucnu vyvarovat. Stejné chyby nedělá. Přátelé a vůbec lidé kolem nás se mohou měnit, pochopíme, kdo je nám přínosem a kdo ne. Ukáže nám pak i směr, abychom se nepouštěli do dalších dobrodružství, která nic dobrého nepřináší.

Pro Zajíce nejsou války a spory ničím, čím by se chtěl zabývat, vyhne se jim bravurně, ale zároveň ponechá svému osudu všechny s jinými názory. Každý nátlak a hádka se mohou rychle a intenzivně rozhořet. Jenže bude následovat i prudký pád každého zla. Také proto je podpořeno diplomatické jednání, smíry a domluvy.

Pokud si někdo umí poradit, je to právě Zajíc. Jeho nápady a kreativita nám mohou pomoci v hledání uplatnění. Přináší rychlý a celkem snadný zisk. Jenže peníze by měly být až na posledním místě. Odměna přijde za počin srdce a duše. Rozum a ego, touhy po hmotných věcech, nebudou mít na růžích ustláno.

Zajíc disponuje skvělou pamětí a vytrvalostí, dokáže obojí skvěle spojit. Máme možnost si splnit nejeden sen, cesta k nim bude snadnější a podpořena samotným Zdrojem. Stoupat po žebříčku v rámci kariéry se mu nechce. Miluje to své, rád buduje to, co započal a dává všemu patřičný rozměr. Odměnu nečeká a netrvá na pochvale.

V jeho neprospěch hovoří přílišná citlivost. Chce pomáhat i tam, kde to není potřeba. Změnám příliš nakloněn také není. Konfliktům se vyhýbá často natolik, že před nimi utíká. Problémy nesnáší a snaží se jimi vůbec nezabývat.

Rok Zajíce zviditelní mnoho z toho, co je nám dosud skryto. Zlo příliš velkou šanci nemá, měli bychom si užít klidnější chvíle. Zaměřit bychom se měli především na sebe, je potřeba využít příležitosti a objevovat náš potenciál. Brzy budeme potřebovat být skutečně kreativní a také se budeme muset spoléhat především na sebe. Zajíc nás všechny podpoří právě v tom, čím momentálně žijeme. Můžeme se tedy vznést až na samotné nebe, nebo se naprosto zničit. Klidný a vstřícný Zajíc naši volbu přijme s pokorou.

S láskou Naďa