ROK VODNÍHO TYGRA

24.01.2022

1. února končí v čínském roce nadvláda kovového buvola a vládu přebírá vodní tygr. Jedná se o toho nejmírnějšího tygra ze všech pěti elementů, přesto nás čeká rok plný změn, které budou přicházet energicky, možná i velmi chaoticky.

Tygr je brán za zvíře nebezpečné, dynamické, také velmi aktivní a dramatické. Voda dává možnost odplavit vše nedobré, nepotřebné, nežádoucí. Tygr vodní si věří, ví velmi dobře, kde je jeho síla. Má bystrou mysl a miluje výzvy. Nic nového ho nepřekvapí, naopak jde právě novému rád naproti.

Umí útočit velmi rychle a efektivně, měli bychom se mít na pozoru. Na svou kořist dokáže nenápadně čekat v ústraní a dobře ukrytý, aby ji překvapil zcela nečekaně. Bdělost protivníka je jedinou možností se uchránit. Všímat si dobře všeho, co se kolem nás děje, se může velmi vyplatit.

Ovládá disciplínu, má rád řád. Myšlenky bychom měli dobře analyzovat a stále se ptát, zda souzní s naším srdcem, tedy duší. Rovnováha mezi egem a nitrem bude nezbytností, jinak se posunu nemusíme dočkat. Srdce tygra je obrovské a mocné. Podporováno bude u všech, kdo si svého srdce váží a dají na jeho potenciál.

Tygr je zvíře klidné, ale pokud již zařve, ví okolí dobře, že je lepší odejít. Komunikace by měla být hádek a křiku prostá, nic totiž neřeší a nic si nevykřičíme. Protistrana odejde, nebo se křikem bude bránit. Ale problém tak žádné řešení mít nebude. Můžeme jen odehnat nejednoho milovaného člověka a velmi špatně ho získávat zpět.

Tygr podporován vodou je svěží a akční. Zažijeme nečekané v tom dobrém i špatném slova smyslu. Potkáme spoustu nových lidí, někteří budou darem, jiní lekcí. Svět nabídne nejednu zajímavou vymoženost, nad něčím zajásáme, něco nemusí být až takovým přínosem pro lidstvo. Dostane se nám možnosti si splnit nejeden sen, pokud bude podporován čistou energií a láskou k přírodě.

Velmi dobře se adaptuje na prostředí, rychle se s novým okolím ztotožní. Každou nestabilní situaci můžeme zvládnout právě tím, že se budeme umět rychle orientovat. Snaha naslouchat se cení, jen tak můžeme odhalit protivníkův záměr a tedy být připraveni.

Vodní tygr přeje vztahům. Máme jedinečnou možnost napravit to, co se v rodinách pokazilo, najít k sobě cestu. V partnerství se také bude dařit, ale jen tam, kde nepůjde o zištné nebo povrchní spojení. Láska a cit budou základem pro trvalé svazky. Obecně se nám bude lépe spolupracovat se všemi, kteří smýšlí stejně, hlavně tam, kde vládne srdce a duch.

Tygr je nespoutaný a volný, je odvážný a bystrý. Máme jedinečnou možnost všech těchto vlastností využít a udělat svět kolem sebe lepším. Má sice silné ego, ale voda vyvažuje srdce a mysl, může být v naprosté harmonii. Nikdy se nezabývá tím, co je zbytečné a pokud se již tygr do boje pustí, vždy s jasným záměrem. Nekompromisně nám tak ukáže, co nemáme zpracované, kde všude máme rezervy. Pomocí duchovních technik nám umožní se vším pracovat.

Vodní tygr a Jupiter v rybách dají možnost ucítit sílu a možnosti vody. Voda je základem života. Je živlem, který je nespoutaný a umí ukázat člověku svou sílu, také ho ale udržet při životě. Voda si vždy najde cestu. Musí koneckonců proudit a dávat život. Voda, která se nehýbe, se kazí a je bez života. V proudu životodárné vody máme možnost najít směr a dát životu zcela novou energii. Zcela postačí nestát na místě.