ROK 2021 - PĚTKOVÝ ROK

06.01.2021

Jsme v procesu změn, které snad musí vidět úplně každý. Ne každý se s nimi ale dobře srovnává. Bohužel, není zbytí. Ostatně, žili jsme neudržitelné, tak jsou změny i nutné.

S těmi všemi změnami a pohyby sledujeme dění. Rádi bychom, aby to všechno bylo za námi. Nic ale nelze uspěchat, vše má svůj čas, také svůj důvod. Rok jako takový stran toho, co vidí karty, je shrnutý několikrát. Jak se ale bude tvářit z hlediska čísla? Součtem totiž dává číslo pět.

Číslo pět je v numerologii bráno jako číslo velmi šťastné. Je ale také číslem pohybu, bez práce totiž není nic. Pětka k práci ale vyloženě nutí. Je akční, je odvážná, je prostě neposedná ve všech směrech. Co to pro nás znamená?

Nutí nás ke změnám, jakoby jich už tak nebylo málo. Jenže pokud chceme jít svému štěstí naproti, je potřeba se lecčeho vzdát. Nové žití se starými věcmi nakonec moc dobře nejde. Jsme v procesu a neustále také zkoušeni, jak připraveni to všechno nové jsme.

V tarotových kartách je kartou číslo pět Velekněz, někde také nazývaná Hierofant. Jedná se o nejlepší kartu z velké arkány, často též nazývanou Boží oko.

Znamená dohled a v jistém slova smyslu i požehnání. Máme tedy nad sebou vesmírné síly, které pracují. Samozřejmě v náš prospěch.

Velekněz je moudrost, mužský prvek. Dívá se do nitra své duše a z ní také nejvíce čerpá. Chce od tazatele tedy to stejné, pokud se do čehokoli chystá a hledá tu nejlepší možnou cestu. Nikdo tedy neporadí lépe, než on sám sobě.

Ví velmi dobře, že pokud chce cokoli změnit, musí změnit hlavně sebe. Až začne opravdu zářit, bude nejen zářit i jeho okolí, ale také cesta. Ta bude naprosto jasná a daná, veškeré rušivé prvky kolem mizí.

Co je hodně důležité, pokud nejsme připraveni měnit sebe, nepřijde ani žádná zásadní změna pro nás konkrétně, přestože jich bude všude kolem plno. Hrozí tedy i ustrnutí, přešlapování na místě i přesto, že se chceme pohnout dopředu.

Velekněz spoléhá na Vesmír, ví, že jen tu mu pomůže, pokud se kdekoli ztrácí. Nikdo z lidí toho není schopen, jinak hrozí, že začne žít život někoho jiného. Vyšší síly jsou pro něj vším, a pokud se jim plně odevzdá, může si být jist, že bude odveden na správné místo zcela bez překážek. Jako bonus dostává tu nejvyšší a nejlepší možnou ochranu.

Velekněz bere vše, nic ho nemůže přemoci. Zlé síly jsou na něj vždy krátké, nemohou vyhrát. Boží síla je nakonec základem všeho bytí. Vše ostatní je nepodstatné, nebo podstatné mnohem méně.

Je cítit ta symbolika? Určitě ano. Nemáme se čeho bát, není důvod se nechat zdeptat masážemi, není vůbec potřeba si nechat proudit do myšlení to, co cítíme, že pravda není. A pokud už někdy zapochybujeme, podívejme se na nebe, zahleďme se do dálky. Tam někde je bod, ze kterého proudí energie, o které se nám dosud ani nezdálo. Nikoho z nás nedá, ochrání nás. Dokonce i ty, kteří dobře nesmýšlejí, ochrání, prostě je zastaví a donutí přemýšlet. Jsme jednoduše součástí Vesmíru a není už žádná možnost tento fakt popřít.