PROKLETÍ

04.02.2020

První, co se většině lidí při vyslovení slova "prokletí," vybaví, je čarodějnice stojící u kotle, právě přidávající podivné přísady pro dosažení kýženého lektvaru. Nebo africký šaman, obklopený hadrovými panenkami se zapíchanými špendlíky. Fantazii se v tomto směru meze nekladou.

Jenže podstata prokletí je mnohem jednodušší. Možná proto i otázka u výkladů velmi častá. Dokonce častější, než by se mohlo zdát.

Zde bych trochu právě ze šamanských rituálů i vycházela. Tito lidé jsou zdatní a obratní, znají velmi dobře lidskou psychiku. Nemusí studovat vysoké školy. Stačí jim pozorování a zkušenosti svých předků. Pokud ale umí něco skutečně dokonale, tak pracovat s energií. Prokletí je totiž důsledkem vyslané energie správným způsobem, ve správný čas, samozřejmě ke správné osobě nebo osobám.

Jenže s energií lze pracovat kdykoli, dokonce není potřeba žádných odborných znalostí. Zcela postačí, pokud má někdo jednoduše zrovna navrch a nakumuluje energii zloby a vzteku. Následně vyvolá u protivníka strach. Je úplně jedno, zda je zrovna měsíc v úplňku, nebo Filipojakubská noc. Strach umí v podvědomí nadělat zajímavou paseku.

Vyslechla jsem příběh o staré cikánce, která se rozhodla vykládat mladé ženě z ruky. Nechtěla. Odchytla jí jen tak na ulici, potřebovala nejspíš jen rychle vydělat peníze. Tak vyřkla vztekle pár vět ve smyslu, že tato žena bude do konce života nešťastná, nemocná a nakonec i mladá zemře. Mladá žena se sice ohradila a utekla. Chvíli trvalo, než na nepříjemnou zkušenost i zapomněla. Jenže netrvalo dlouho a objevily se skutečně první zdravotní potíže. Záhadné bolesti v nohách neměly vysvětlení, lékaři nic zvláštního nenašli. Přidaly se občasné noční teploty, dýchavičnost. Opět bez vysvětlení. Lékaři nakonec vyhodnotili stav této ženy jako psychickou poruchu, protože po fyzické stránce byla jednoduše zcela zdravá.

Jak příběh nakonec dopadl, netuším, ale jeho podstata je mi více než jasná. V praxi se s podobnými příběhy setkávám také. Karty zatím nikdy nezaznamenaly žádné mocné síly, podílející se na neštěstí druhých. V naprosté většině jsme to my sami, kdo dokážeme uvěřit tak silně, že vyslané zlo přijmeme za své. Dokonce i v případě, že pověrčiví nebo věřící nejsme.

Poměrně nedávno se přímo mě ptala zoufalá žena. Přestože měla již pokročilejší věk, nemohla najít partnera. Jejím životem se sice nějaký ten muž občas i mihl, aby ale zase rychle odešel. Zkoušela podnikat, chtěla si udělat radost alespoň v pracovní oblasti. Jenže ani tady se nedařilo. Měla vysvětlení. Že je určitě prokletá celá její rodina, si byla naprosto jistá. Řekla jí to matka, která se mimochodem potýkala s hodně podobnými problémy. Ta sice partnera měla, jenže pil a matku i bil. Tak si usmyslela, že musí být ráda alespoň za to, protože o hodného chlapa nezavadila. Pracovala jako prodavačka za minimální mzdu, na nic jiného neměla nárok díky prokletí. Přesvědčila i svou dceru, že její osud je zpečetěn. Jak? Snadno. Problémy začala mít už babička, která se kdysi pohádala se sousedkou. Přestože to nebyla pravda, žárlivá sousedka byla přesvědčená, že se tajně schází s jejím mužem. Tak ji proklela s tím, že žádná žena v jejich rodě nebude šťastná. Podařilo se, zlá slova našla svého příjemce. Co víc, matka přemlouvala svoji dceru, aby raději neměla děti. Co kdyby se narodilo děvče? Zase by bylo odsouzené k hrůzostrašnému životu. Přiznám se, že mi tento příběh vyrazil dech. Všechny tyto ženy byly tak přesvědčené, že jsou odsouzené se nemít dobře, že tím faktem jednoduše i žily.

Ano, tak snadno dokážeme uvěřit. Tak snadno si naše podvědomí usmyslí, že nás bude donekonečna přesvědčovat. Tento příběh naštěstí dobrý konec má. Žena se ze svých problémů začíná sbírat. Stačilo ji zase jen ubezpečit, že její život žádná tajemná síla neřídí. Že je to jen ona sama, kdo může změnit energii, program v hlavě. Zajímavé je, že netrvalo dlouho a našla práci, při které se začíná stavět na nohy, dokonce přemýšlí, že díky nově nabytým zkušenostem zkusí znovu podnikat. Začala si jednoduše věřit. Život se jí začíná měnit, protože znovu zazářila.

Vím velmi dobře, že umět pracovat s tak mocnou silou, jakou je energie všude kolem nás, umí být i svým způsobem nebezpečné. Proto je i znalý šaman hlavně velmi opatrný. Vybírá nepřipravené oběti, lidi, kteří se snadno nechají ovládnout strachem a pokud se k tomu ještě přidá nízké sebevědomí, pár kouzel umí zařídit malé peklo na zemi.

Proto je i znalost protivníka velmi důležitá. Náhody neexistují ani v tomto směru. Zářící a sebevědomý člověk je totiž velmi nebezpečný. Nejen, že tak dobrou ochranu nejde jen tak obejít, ale vyslaný balíček energie se může dokonce vrátit zpět tomu, kdo ho vyslal. V umocněné podobě.

Můžeme být tedy neustále připraveni, chráněni. Každé zlé slovo, myšlenku, záměr, lze vrátit zpět, odkud přišly. Co víc, není potřeba se ani snažit. A aby toho nebylo málo, ta záře je viditelná, i když ne pouhým okem. Proto stejně, jako jde snadno vyslat zlo, jde si snadno i podvědomě uvědomit, že je momentálně také vratné. Ve většině případů se tedy protivník stáhne zpět.

Naprosto úžasné jsou v tomto směru děti. Jejich silnou a zářící energii nejde snadno prolomit. Jeden muž vyprávěl, jak k němu kdysi přišel na návštěvu kamarád se svou malou dcerkou. Jako spousta malých dětí byla neposedná. Stále běhala po bytě, sedět s muži u stolu jí nebavilo. Podařilo se jí rozbít zasklený obrázek, který shodila ze stěny. I když se omluvila, tohoto muže přemohl vztek a v tu chvíli si i přál, aby se dívce nějak její čin vrátil. Přál si, aby nějak pocítila jeho hněv, jakkoli. Kamarád s dívkou raději odešli a on zůstal konečně sám. Řekl si, že jej uklidní sklenka vína v klidu u televize. Tak si šel pro láhev do sklepa. Spadl ze schodů a zlomil si nohu. Balíček nakumulované energie našel svého příjemce.

JAK SE BRÁNIT PROKLETÍ?

Cvičení je popsáno v článku "EGO." Je totožné. Právě silné ego, samozřejmě ne uměle vyhnané, ale zářící ego umí zázraky. Ochrání nás dokonale prakticky před každým podobným pokusem nám ublížit.