PŘÍPRAVA NA ZLÉ ČASY

15.08.2022

Lidé se mě poslední dobou ptají nejvíce, jak se připravit na ty zlé časy, co nás čekají? Co vlastně vůbec přijde? A bude to vážně tak zlé, jak nás ujišťují?

Jakákoli konkrétní predikce na budoucnost je velmi složitá. Jsou totiž vidět věci, které jsou velkou neznámou. Proč? Protože je jednoduše neznám, tak je nemůžu pojmenovat. Vycházím z toho, co mi známé je a můžu tedy připodobnit k tomu, co mě během života obklopovalo, potkalo.

Naučila jsem se a jsem za to i vděčná, nelpět na detailech, ale celku. Pokud tedy celek někoho zajímá, je vidět jako něco skutečně skvělého. Jiného, neznámého, naprosto odlišného od toho, co známe, ale prostě skvělého.

Osobně mě tato doba opravdu baví. I když se občas unést nechám a mám potřebu se trochu i rozzuřit, dovolím si to. Sice dokola zjišťuji, že je to zbytečné a jediné, co získám, je úbytek potřebné energie, nechci nic potlačovat.

Tato doba nás neuvěřitelně školí. Mnohem víc, než kdykoli v historii. Všichni totiž minimálně tušíme, že jdeme do neznámého prostředí. Zároveň se bojíme. Část je sice natěšená, ale je tam mnoho otazníků, část má strach, část se vzdát starých kolejí prostě nechce. Je ale úplně jedno, jak co cítíme, zda se těšíme či ne.

Ten přechod je daný, vlastně už dávno nastal. Jsme jen skutečně ti poslední, protože všechno kolem nás už nové časy žije a dychtivě je nasává. Bránit se je nejen zbytečné, ale dost zdržuje a bere potřebnou energii. Nemá dokonce žádnou cenu se zabývat tím, že tohle kdokoli nechápe, nebo možná ani nechce. Gaia rozhodla spolu s Všehomírem a my můžeme tento fakt buď přijmout, nebo ne. Co asi nastane, pokud odmítneme toto rozhodnutí, lze předpokládat.

Nemyslím si, že je důležité vědět, co skutečně očekávat máme. Není ani důležité účastnit se posledních a zoufalých bojů, které nic nevyhrají. K ničemu je i strach z čehokoli. Máme ochranu, kterou sice nevidíme, ale je tady a je tak mocná, že na přání stačí jen pomyslet.

Důležité je, být v klidu a pečlivě sledovat dění, protože se objeví první příležitosti. Je důležité šetřit energii pro práci v nových časech, protože jí bude mnoho. Je velmi důležité změnit myšlení a soustředit se na lásku a pochopení, protože jen to se skutečně žádá a počítá, jen to bude oceněno.

Zásobit se přímotopy, těstovinami nebo svetry navíc je zbytečné. Moje nitro nic takového nechce a ani mě nikam do front na lepší zítřky netáhne. A já svoje nitro nejen poslouchám, ale vím, že se na něj můžu naprosto spolehnout.

Nic o zásobení a přípravě na zlé časy neříkají ani průvodci. Stále se jen příjemně usmívají a nechápou, na co se vlastně ptám, když chci vědět, co přijde. V jejich pohledech je všechno. Potutelné úsměvy, za kterými je sdělení, že přece jdeme do zlatých časů, tak co ještě chci, také jasně říkají, abych je zbytečnými otázky už netrápila.

Době navzdory si užívám dění. Opravdu se cítím dobře a velmi šťastná. Mám k životu všechno, co potřebuji, mám dokonce i něco navíc. Mám i potřebnou vnitřní výbavu, svoje průvodce. Všechno to tedy používám a jdu. Nové době naproti.

S láskou Naďa