PŘED VRCHOLEM

10.10.2022

Slunce se rozhodlo naplno spustit to, co umí jen ono. Do prostoru vysílá energii, která se rozprostírá v míře nevídané. Gaia odpovídá tím, že souhlasně přikyvuje, přijímá a rozdává dál. Kolem nás je něco, s čím jsme se ještě nejspíš nikdy nesetkali.

Příroda čaruje, doslova. Les poskytuje něžnou a láskyplnou péči, stromy promlouvají i k těm, kteří je běžně neslyší. Přeměna lidské DNA tak probíhá nepozorovaně a tajuplně, protože ji musí projít všichni. Aby les přilákal skutečně masu lidí, rozhodne se je obelstít. Nabídne náruče plodů všem a tolik, aby dobrovolně přišli další a další.

Procházka kolem vodní plochy obnášela povznášející a silný zážitek. Dokonce natolik, že mě síla toho, co vysílá do okolí, vmačkala do malé kuličky, abych se pak mohla opodál zase rozbalit, ale svojí vlastní silou a vůlí. Další malá, dokola opakovaná transformace.

Těžko říci, jestli energie budou ještě sílit. Jasné je jen, že nehodlají přestat, proces pokračuje a zatím nás bude oblažovat svým působením bez přestávky. Nám nezbývá, než to dění přijmout, není jiná možnost. Někoho tento fakt potěší a bude si ho užívat, někdo ho bude odmítat a trpět, někdo připraven není vůbec. Jsme sice v nádherných, ale také nekompromisních časech.

Poslední zbytky zla vědí velmi dobře, co se děje. Vědí také velmi dobře, že není šance v těchto energiích uspět. Plánují za sebou zabouchnout dveře. Jenže ten odchod bude nejspíš poměrně hlasitý. Plánují poslední velkolepé divadlo, které nás má ujistit, že to rozloučení zdarma nebude.

Připravme se na představení, které zcela určitě vejde do dějin. Bude tak přesvědčivé, že může skutečně obalamutit i toho, kdo je mimořádně trénovaný. Stále bychom měli mít na mysli, že tento vstup může být propracován do nejmenšího detailu, aby diváka naprosto ohromil, ale hlavně ochromil. Stále ale platí, že půjde jen o herecký výkon, před kterým se bude stydět i soška Oscara.

Mají své nástroje, své sluhy, kteří hodlají svůj úkol plnit do posledního dechu a posledního herce. Jsou všude kolem nás a zastávají ty nejvyšší a nejdůležitější pozice. Vidíme jejich obličeje každý den na obrazovkách, potkáváme je. Při svém přesvědčování druhých, nehnou brvou ani v té největší možné lži.

Jenže ta síla všude kolem, nás přetváří na zcela nové bytosti. Chce po nás, abychom si konečně vybrali, zda jsme rozhodnuti tento proces ustát a projít jím se vztyčenou hlavou, nebo ne. Dává do něj sice poněkud nenápadné, ale jasné informace. Jsme schopni je najít a snadněji prokouknout každou, byť sebevětší lež. Do divadla s herci schopnými všeho, jde zástup diváků, schopných také všechno prohlédnout a pochopit.

Dostali jsme do vínku veškerou výbavu, máme naprosto unikátní nástroje. Vůbec tedy nejsme bezbranní. Otázkou je jen, jak toho všeho budeme umět využít. Eskalující dění berme s velkým nadhledem. Pamatujme, že jsme pod ochranou. Není sice pro většinu vidět, ale cítit ano. Nedají nás, milují nás. Všechny, bez rozdílu. Dobře pozorujme dění, protože tam někde za kulisami, je dění skutečné.

S láskou Naďa