POSELSTVÍ SHORA V

08.04.2021

Bude válka? Tuhle otázku na mě nedávno vybafla kamarádka. Ještě tak nějak v klidu, ale shodou okolností také jedna klientka skoro v zápětí. U ní už byl cítit strach a velké obavy.

Nechápala jsem, na co se ptají, moc totiž nesleduji dění, řídím se jinými informacemi. Stejnou otázku jsem ale pak dostala ještě několikrát prakticky v řádu hodin. Že se tedy něco děje, bylo jasné, takže jsem nahlédla do zdroje. A ano, hrozba je údajně hned za hranicemi Slovenska.

Přicházely zvláštní vize bez vysvětlení. Jsem zvyklá tomu dát čas a nenaléhám, přestože je v tu danou chvíli nechápu. Vím, že všechno má svůj čas. Odpovědi vždycky přijdou.

Při nedávné procházce s andělem po boku jsem spatřila, jak se proti nám řítí velkou rychlostí černý vůz. Byl tažený koňským spřežením, koně byli také černí. Lekla jsem se a chtěla uhnout z cesty. Anděl se jen usmál, nikam se nehrnul. Vůz kolem nás projel, šli jsme dál. Chtěla jsem se zeptat, co to mělo znamenat, ale než se tak stalo, anděl jen ukázal do dálky. Spatřili jsme další vůz, na chlup stejný jen větší, tažený koňmi, tentokrát bílý. Řítil se za černým stejnou rychlostí, jako by ten černý zaháněl. Rozhostil se klid a ticho. Na otázku, co byly vozy zač, kam jedou, žádná odpověď nepřišla, jen úsměv a přesun na jiné místo.

Tentokrát jsme sledovali společně noční město. Krásně osvětlené, někde vzadu vysoké domy, vpředu malebné prostředí s řekou, kamenným mostem, úzkými uličkami. Nádhera! V tom se procházeli spokojení lidé. Prostě naprostá idylka. My seděli někde na svahu nad ním a všechno v tichosti pozorovali.

Tak jsem položila jasnou otázku, jestli se máme opravdu připravit na nějaký konflikt. Anděl mě odvedl zpět k tomu osvětlenému městu. Stejné místo, stejná situace. Vzal mě kolem ramen a přitiskl k sobě. Pak už je povídal.

"Ty vozy znamenaly, co se právě děje. Zlo se sice pokouší a pokoušet bude i dál. Ale už dávno prohrálo. Nemá teď tu sílu. Lidé mu ji postupně zase dají, ale zatím je naprostá většina těch, kteří se přiklonili na stranu bílou, takže ji také dostatečně živí. Bílá strana má stále větší moc. Neboj se, není čeho. Straší, protože nic jiného nezbývá, ti tmaví nic víc už nemůžou. Ví totiž moc dobře, že strach funguje úplně nejlépe ze všeho. Budou konflikty, ta černá se čas od času objeví a bude chtít zabojovat. Jenže když se budeš dívat dobře, zjistíš, že tak rychle, jak cokoli začne, zase skončí. Vidíš ty lidi? Soustřeďte se jen na to. Hodláme to ochraňovat nepřetržitě."

Máme tedy jasnou odpověď. Měli bychom se všichni dobře dívat, velmi dobře. Co je nám ukazováno, nemusí být totiž pravda. Sledujme dění opatrně, dávejme na sebe. Nenechme se ovládat šílenými zprávami o zkáze. Takové zprávy totiž zkázou už jsou. Občas je potřeba se podívat na nebe a jen poděkovat. Pořád máme za co.