PODZIMNÍ ROVNODENNOST - PŘIVÍTÁNÍ V NOVÉM SVĚTĚ

13.09.2021

Podzimní rovnodennost nastane 22.9, Slunce vstoupí do znamení Vah ve 21:21 hodin. Každoroční putování Slunce se letos stává výjimečným, dokonce naprosto zlomovým okamžikem. Příprava na zlom začala o rovnodennosti jarní, Vesmír nám jasně říkal, abychom se připravili k důležitému kroku. Nyní ukazuje, abychom vstoupili. Není jiná možnost.

A kam vstupujeme? Do zcela nové země, časů, prakticky všeho, co si lze jen představit. Času na přípravu bylo dost, kdo ji nestihl, nebo ignoroval jasná sdělení, bude nejspíše překvapen. Letošní podzim nás ale nenechá na pochybách, že cesta zpět není, zmizela kamsi.

A jak nová země vypadá? Není konkrétní odpověď. Je ale zcela jiná než ta, na kterou jsme zvyklí. Je zcela v souladu s tím, od čeho jsme odešli, co jsme přestali ctít. Příroda čekala dlouho, božství bylo upozaděno ještě déle, trpělivý Vesmír nyní skutečně zavelel. Bere si zpět všechno to, co my jsme sebrali, ale nevrátili.

Končí nadvláda levé mozkové hemisféry a žezla se ujímá pravá. Ta je spojena s intuicí ženy, jejím potenciálem Bohyně a matky. Znamená vidění zcela jiných hodnot než těch, které jsme ctili dosud. Právě na těchto hodnotách budeme stavět nové zdivo, základy jsou již dány. Abychom se mohli dobře orientovat, je potřeba umět používat třetí oko. Vybaveni jsme, v nekonečné laskavosti nám Gaia dala vše, co potřebujeme.

Není už čas přesvědčovat, vůbec cokoli říkat. Postaveni budeme před hotové věci, se kterými se ztotožníme, nebo ne. Není jiná volba. Budeme muset alespoň na chvíli opustit svou komfortní zónu a podat si ruku s tím, co nás nyní povede. Spoléhat se na druhé, znamená, že bychom mohli zase jen převzít cizí názor, který není správný. Klidně se tedy ptejme, ale měli bychom umět každou odpověď vyhodnotit vlastní intuicí. Jen tak získáme jistotu, že jdeme správně, nebo bychom měli změnit směr.

Zkusme se zbavit strachů, nic nám nedají, jen berou. Není se čeho obávat. Stačí se jen připravit na zcela nové a neznámé. Pokud do toho všeho totiž půjdeme s pozitivní myslí, bude se nám přesně tato energie i vracet. Vládu má totiž samotné Universum. To lidem neubližuje, jen nikoho nepřemlouvá a ctí rozhodnutí. I ta špatná.

Tarotovou kartou pro tento den je karta Vůz. Zcela vystihuje vše, na co máme být připraveni. Rychlost, kterou vklouzneme do nových věcí, může zaskočit. Říká ale také, že máme potřebnou energii. Nabádá jen, abychom se uměli v natěšenosti trochu krotit, abychom byli schopni na své cestě svůj vůz řídit dobře a bez kolizí. Je potřeba se umět zastavit a rozhlédnout se po okolí. Přece jen cestujeme po místech, která neznáme.

RITUÁL K PODZIMNÍ ROVNODENNOSTI

Bohyně milují přírodu, znají ji dokonale. Zcela pochopily její zákonitosti a vědí, jak s ní spolupracovat. Nemusí se složitě snažit se propojovat, protože propojené jsou. Nedělají nic, co by jí uškodilo. Škodí pak totiž zároveň sobě.

V den rovnodennosti běžte do přírody. Vyberte klidné, zelené místo, pokud bude s přítomností vody, ještě lépe. Pohodlně se usaďte ke stromu nebo do trávy. Zavřete oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Požádejte o přijetí vším, co vás obklopuje. Vystavte obličej nebi, požádejte Gaiu o součinnost, můžete k ní zvednout ruce. Nechte se nyní unášet pocity, dejte prostor všemu, co se bude odehrávat. Pohladí vás tráva, promluví k vám strom, možná dokonce spatříte přírodní bytost, nebo porozumíte tomu, co vám říká voda. I kdyby se ale nic z toho neodehrálo, můžete si být jisti, že jste pozorováni a velmi milováni. Poděkujte.

I když toto propojení nikdy nikam nemizí, můžete si ho občas připomenout. Možná budete patřit mezi ty šťastné, které sama příroda občas pohladí a pošeptá vám do ucha, že je tu s vámi.