POD VLÁDOU BUVOLA

09.02.2021

12. února 2021 přebírá v čínském pojetí vládu buvol v kovu, potrvá do konce ledna roku příštího. Jak se tedy dívají Číňané na nadcházející rok?

Rozhodně bychom si měli konečně oddychnout a také se celkem rychle zase nadechnout. Buvol je zvíře mírumilovné a celkem přehledné. U buvola prostě víte, na čem jste.

Na velké zvraty a zlomy bychom se připravovat neměli. I když situace všude kolem vypovídá o opaku, lidé budou mít spoustu starostí hlavně se sebou samými, moc prostoru pro výrazné rebelství tedy nebude.

Buvol si dává na čas, nikam se nehrne, vše si nejdříve prohlédne. Vykračuje si klidně, bez výrazných emocí a jen tak sleduje dění. Příliš výrazně se neprojevuje, má totiž dostatek sebevědomí a nepotřebuje se zviditelňovat.

Obecně je spojován se štěstím, které je ale potřeba si zasloužit. Díky své síle a odhodlání je totiž schopen dosáhnout velkých věcí. Buvol si prostě věří, nehledá problémy tam, kde nejsou. Jde si cíleně za svým a jednoduše ví, že uspěje, proto také opravdu uspěje.

Ti, kdo se tedy snažili nejen v minulých měsících, ale nadále snaží, mohou si být jisti, že jejich námaha naprázdno nevyjde. Měli by si tedy jít nadále za svým, propadat beznaději jen zdržuje a nic plodného nepřináší.

Buvol umí převzít vládu nad sebou, nad svými činy, nebojí se převzít zodpovědnost za vše, co koná, nespoléhá na druhé, ale hlavně na sebe. Kdo tedy čeká, že za něj kdokoli a cokoli udělá, moc si nepomůže. Z takového jedince se může stát stálý čekatel, bez možnosti se pohnout z místa.

Buvol přeje financím. I když mnoho z nás přijde o práci, o podnikání, právě touha a pohyb zajistí, že velmi rychle nastartujeme to, co stagnovalo, nebo dokonce skončilo. Očekávejme tedy nové začátky a budou možná lepší než ty předchozí. V rámci štěstí, které s sebou nese, můžeme doufat ve vysněné pracovní příležitosti, které budou mít i zajímavý finanční efekt. Co je důležité, startujeme dlouhodobé záležitosti.

Buvol nespěchá ani ve vztazích, ale žádný velký romantik to není. Sází na jistotu, proto si dá čas na poznání a pochopení toho, co bude s druhým žít. Krátkým známostem moc nepřeje, už vůbec ne přelétavosti. Zde pozor, takové jednání žádný kladný efekt nepřinese, naopak. Je schopen tedy vybudovat silný a trvalý vztah, ale také s dostatečným odstupem na začátku. Jedná jasně a zřetelně. Pokud tedy zjistí, že nežije, ale přežívá, bez ostychu odejde. Nebude se ani omlouvat. Zakládá si také na přátelství, které je pro něj skutečně hodně důležité.

Ve zdraví je buvol trochu nekompromisní. Pokud tedy o své tělo skutečně dobře nepečujeme, může se nám takový přístup vymstít. Tady je naše práce stejně důležitá, možná dokonce nejdůležitější. Spoléhat na druhé i v tomto směru, bude bez efektu stejně, jako cokoli jiného.

Buvol dbá na logiku a miluje zajeté koleje. Nesnáší výstřelky, nemá rád velké změny, je tvrdohlavý. Ale také laskavý a mírumilovný. Nic s ním nevyhádáte, bude se vám netečně dívat do obličeje a nehne brvou. Až se vykřičíte, odejde pryč. Ví totiž velmi dobře, že jen laskavostí a láskou lze dosáhnout výsledku a plodné domluvy. Zbytečnostmi jako je zlo a vztek, se vůbec nezabývá.

Soustřeďme se tedy jen na to důležité a podstatné, hlavně pro nás. Plňme si své sny, běžme si za svými cíli. Mysleme na sebe, mějme se rádi, protože pak budeme milovat i druhé, aniž bychom měli potřebu ovládat jejich životy. Když za sebe převezmeme také zodpovědnost, vytvoříme ten nejlepší možný rok a možná i celý svět.