PF 2023

28.12.2022

Jaký bude příští rok? Bude lepší? Vstřícnější? Krásnější? Bude přesně takový, jací budeme my. My tvoříme a vytváříme, my tvarujeme, my jsme tím, co se nazývá základem.

Pro rok 2023 je typické jedno slovo - překvapení. V údivu budeme prakticky neustále, možná z něj vůbec nevyjdeme. Jedno překvapení bude stíhat druhé. Potkáme se s tím, s čím jsme se ještě neměli možnost setkat. Překvapením budou události, z údivu nevyjdeme ani při jejich rozuzlování.

Na nás bude, jak se s těmi překvapeními popasujeme, jak je uchopíme. Zda je budeme brát jako mocnou sílu pro další dny, jestli uvidíme všechny ty nové možnosti. Všechna ta překvapení budou daná. Na nás bude jen, jak se k nim postavíme.

Ten údiv, který předurčili průvodci, doplnila karta "deset holí". Znamená břemeno, velkou zátěž, psychický i fyzický útlak, velký pocit zodpovědnosti, plnění úkolů za každou cenu. Také ale upozorňuje, že tohle všechno hrozí, pokud se nedíváme dobře. Jdeme si za svými cíli za každou cenu, přestože je v našich možnostech je prostě nechat být a vytýčit si jiné, nebo prostě počkat na vhodnější chvíli. Tato karta upozorňuje především na to, že snaha a píle se sice cení, jenže vše se musí dělat s rozumem, ale hlavně citem.

Rok pod číslem sedm je z hlediska numerologie brán jako magický. Otevírá zájem o duchovní nauky, alternativní směry a nadsmyslové schopnosti. Sedmičce nic nestojí v cestě, boří mýty, hledá neúnavně pravdu a jde si za svým, přesto nikam nespěchá, protože ví, že nemusí. Má jedinečnou schopnost adaptace snad ve všech směrech. Sedm je neuvěřitelně pružná. Otevírají se jí všechny brány, protože není chtivá a bezohledná.

Vidět příležitost a slepě si za ní jít, často ruku v ruce nejdou. Je potřeba naslouchat nitru, zda s danou příležitostí rezonuje. Zda příležitost přináší přesně to, co od ní chceme. Abychom si mohli být jisti svou volbou, je dobré se dobře rozhlížet, když už je příležitost polapena. Rozvíjet ji, nebo od ní odejít pak bude mnohem snadnější.

Nejsme tu proto, abychom soutěžili. Být nejlepší už bude zbytečné. Podstatné a důležité je jen, být tvořivý a plodný. Sledovat, jak tutéž práci dělá někdo jiný, zdržuje a bere nápady. Nelze ji pak efektivně rozvíjet, nelze ji posouvat. Tvorba, ve které je srdce, září do prostoru, přitahuje a prodává.

Bude zbytečné ohlížet se na druhé. Čekat, že za nás kdokoli cokoli udělá. Doufat, že přijde štěstí, protože to prostě máme, stačí ho jen ho aktivovat. Bude prostě úplně zbytečné doufat, že se starý systém postaví na nohy a my budeme žít v pokoji to, co jsme dosud žili.

Pokud jsme stále ještě nepochopili, měli bychom se snažit. Pokud už ale víme, určitě ani tak nejednoho překvapení ušetřeni nebudeme. Není jediný důvod se na cokoli připravovat. Postačí, když budeme otevřeni všemu, co přichází.

Nemůžeme ovlivnit příchod nových časů, určitě ale můžeme ovlivnit, jaké budou. Ne nový rok má být lepší, ale člověk. Ne nový rok má být šťastný, ale člověk. Úspěch pak přichází sám, zcela automaticky. Nezbývá než popřát: buďte lepší, šťastní a tedy i úspěšní!

S láskou Naďa