Osobní ochrana

06.01.2020

Osobní ochrana

Ze všech stran na nás neustále útočí emoce všeho druhu. Některé jsou tak silné, že jim odoláváme jen velmi těžko a podlehneme. Výsledek je, že jste najednou na stejné lodi s těmi, které byste nejraději ani neviděli. Sami se pak potýkáte s nervozitou, vztekem, depresí. Není to ale vše, co nám hrozí. Pohybují se mezi námi lidé, kteří potřebují ke svému fungování energiích druhých a tak si jí prostě berou. Ať již vědomě či nevědomě. Cítíte se v takové společnosti mizerně a někdy dokonce cítíte strach. Nejjednodušší je odejít, jenže jsou situace, kdy to prostě nejde a musíte vedle takového člověka fungovat. V neposlední řadě je zde riziko prokletí nebo uřknutí. Většina z nás si pod tímto pojmem představí složitý rituál, kdy se protistrana připravuje na to, jak na nás hodí jen to nejhorší. Jenže, v naprosté většině to tak není. Stačí myšlenka, slovo, mířené v pravou chvíli na pravé místo. A dorazí. Někdy se vrátí útočníkovi zpět, ale pokud nejsme připravení, může se snadno stát, že se najednou ocitneme jako oběti toho, co k nám dorazilo s plnou parádou. Najednou zjistíte, že se nedaří ve vztahu, že jste nemocní, že máte problémy s nejbližšími, přestože dosud bylo vše v pořádku. Co s tím? Náprava sice možná je, ale často se jedná o složitý proces, který obnáší i nějakou dobu a trpělivost. Nejlépe je se chránit stále a nedat možnost nikomu a ničemu, aby nás napadl.

Vajíčko

Asi nejznámější forma osobní ochrany, která má svůj účinek. Dokáže zabránit útoku psychických upírů, ale i energetickým nerovnostem kolem nás. V klidu si sedneme a pravidelně dýcháme, až se dostaneme do stavu naprostého klidu. V momentě, kdy se nám to podaří si představíme, jak nás obklopuje obal ve tvaru vejce, který nic nepropustí. Chrání nás a nedá možnost útoku negací zvenčí. Pravidelným opakováním se dostaneme až k tomu, kdy si vejce vybavíme pokaždé, kdy ucítíme potřebu. Ochrana je tak daná a můžeme se na ni spolehnout.

Pentagram

Jedná se o symbol čtyř živlů a pátým je vesmírná energie. Cípy také představují období života - narození, dětství, dospělost, stáří a smrt. Také ale pět údů člověka - 2 ruce, 2 nohy a hlava. To pro nás bude i důležité. Pentagram se používá hlavně v magii pro jeho obrovskou moc a zároveň i možnost praktik a ochrany jak při magii bílé, tak černé. Využíván je při všech možných příležitostech již po celá staletí. Do prostoru před sebe si nakreslíme jedním tahem prstem pentagram. Plně se soustředíme na to, co děláme. Pentagram by měl mít zlatou nebo stříbrnou barvu. Pak rukou přitáhneme symbol k sobě a představíme si, jak nás obtéká, zabalíme se do něj. Hlava, obě ruce i nohy jsou v cípech symbolu. Chvíli si užíváme tento pocit a necháme působit. Opakováním se pak stáváme součástí tohoto silného ochranného symbolu. Postačí si jen představit, jak jsme jím obklopeni, zabaleni. Jedná se o nejsilnější ochranu prakticky před vším. Dokáže odrazit i útoky zkušených mágů. Pokud se tedy bojíte i uřknutí či prokletí, je dobré tuto ochranu praktikovat. Znak pentagramu lze nosit i u sebe, nebo přímo na těle jako přívěsek.