NOVOLUNÍ VE VODNÁŘI - ŽIVOTNÍ VÍR

31.01.2022

Dne 1. února v 6:45 nastává novoluní ve Vodnáři. Vesmír k nám nemůže promlouvat jasněji, a kdo jeho sdělení stále neumí uchopit a pochopit, nebude to mít vůbec snadné. Protože jen nasloucháním můžeme být připraveni na kroky, které on sám nyní určí, jen tak můžeme jít ruku v ruce s jeho záměrem bez ztráty kytičky.

Ve stejný den přebírá vládu vodní tygr. Vodnář se svou vzdušnou energií bude tuto vodu pohánět a umožní tygrovi skutečně zajímavý vstup do jeho doby. Dokonce i počasí nás nenechává na pochybách, že všechna tato sdělení lze nejen vnímat stran toho, co se děje v energiích, ale také vidět jasně na vlastní oči.

Vše kolem nás se otevře naplno, vše bude jasnější. Voda odplaví to, co jí stojí v cestě a Vodnář jí pomůže. Čekejme tedy první odkrývání, můžeme nad vším, co zůstane, čelit nejednomu překvapení. Možná bude potřeba i trochu uklízet, ale především v našich nitrech. Tedy i zde se můžeme dočkat nejednoho odhalení, co vše ještě nemáme zpracované a co je potřeba buď odstranit, nebo naopak vypilovat.

Důležitá bude trpělivost. Než uděláme krok kupředu, měli bychom nejprve nechat proběhnout, co kolem běží. Přesně vypozorovat tu správnou chvíli nám umožní nitro. Jasně zavelí a my můžeme jít. Ukáže i směr, kterým se máme ubírat.

Strach nyní nebude mít vůbec žádné místo. Je to emoce, kterou bychom měli zpracovat prioritně a dobře se tedy zabývat vším, čeho se bojíme. Pěstěná hrůza nyní může pevně zakořenit a nic ji nezlomí. Odolá i neklidné vodě, silnému větru. Pamatujme, že každý zásah do našich životů měl a má svůj důvod. Na nás je tyto důvody pochopit, také za ně poděkovat, ne se jimi nechat ovládat.

Vodnář vnese do našich životů čerstvý vítr ve vztazích, v pracovní oblasti, ve všem, co nás jen napadne. To, čemu budeme otevření, bude na dosah ruky. Uvidíme všechny možnosti, ale i to, co již nefunguje. Uvidíme jasně i novou cestu před námi. Opět bude záležet na tom, zda jsme ochotni všem těm výzvám jít i naproti.

Není potřeba se bát ani těch složitějších úkolů. Nebojme se jich, zamysleme se nad nimi. Ne všechno musíme nutně stihnout, ale změnit to nejpodstatnější bychom měli. Vesmír čeká, až ho oslovíme, až mu začneme skutečně důvěřovat. Pak se na jeho pomoc můžeme opravdu spolehnout. Povede nás přesně tam, kde máme být, nebude klást další překážky.

MEDITACE NA ZKLIDNĚNÍ A ZTIŠENÍ MYSLI

Pokud naše myšlenky bloudí všude možně a nedokážeme je zastavit, nejvíce pomáhají různá dechová cvičení. Je tedy dobré si najít to, co bude nejvíce vyhovovat právě mé osobě.

V den novoluní si po setmění připravte čtyři bílé svíce, jednu větší (zastupuje naši energii v celku), tři menší (zastupují energii mozku, srdce a střev). Právě tyto tři energie bude potřeba dát do souladu a naučit je spolupracovat. Jednu svíci zlatou, nebo žlutou. Před meditací si uvařte čaj na zklidnění (meduňku, heřmánek, třezalku), zvolte jakýkoli, který nejvíce vyhovuje právě vám. Zapalte svíce a pohodlně se usaďte. Zavřete si oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Až budete zklidnění, představte si světelný bod ve vesmíru. Toto světlo přitáhněte k sobě. Vizualizujte, jak se tento parsek dělí a míří na hlavu, hrudník a břicho. Paprsky se pak pojí v jeden v oblasti hrudníku. Můžete tuto vizualizaci několikrát opakovat, dokud neucítíte, jak jsou všechna tato myslící centra sjednocena, pečlivě ukotvěte. Poděkujte vesmíru za spolupráci a nechte zážitek doznít. Svíce nechte dohořet na bezpečném místě, nebo zhasněte zhášedlem. Můžete nechat dohořet další večery.

Meditační cvičení můžete praktikovat kdykoli, kdy ucítíte, že vás válcují myšlenky, které nelze zklidnit. Lze ho praktikovat, i když ve svém středu jste. Jen tím umocníte sílu své duše.