NOVOLUNÍ VE VODNÁŘI - VE VÍRU TRANSFORMACE

18.01.2023

Dne 21.1. ve 21:53 nastává novoluní ve Vodnáři. Transformační záležitost otevře nejen rok jako takový, ale nastíní proces, který se bude odehrávat mnoho let. Na nebi a následně na zemi se rozhostí energie, které výrazně podpoří ty již probíhající.

Věk Vodnáře nastartoval zcela naplno poměrně nedávno a nyní nám bude jen průběžně připomínáno, o čem je. Lidstvo musí projít proměnou, nové energie nejsou pro každého. Všichni jsme ale dostali stejnou šanci.

Pro vzdušného Vodnáře je typický pohyb, který ale není chaotický. Myšlenky budou mít tendence se střídat a měnit. Očekávejme vnitřní neklid, který ale bude především o snaze se posunout dopředu, přestože směr mít nutně nemusíme. Lze ho najít, pokud budeme vnímaví a zaměříme se na to, kde myšlenka bude podpořena srdcem, tedy s námi skutečně souzní.

Vodnář se změn nebojí, musí být ale alespoň trochu pod kontrolou, vyloženě bezhlavě se nikam nevrhá. Ve snaze jít dopředu bychom tedy měli i trochu přemýšlet. Ne vše pro nás může být dobré, ne vše bude mít budoucnost. Sladit rozum se srdcem tak, aby byly v naprosté harmonii, bude nezbytností. Nemůžeme pak udělat fatální chybu.

Vodnář je sice impulsivní, ale do zbytečných sporů se příliš nepouští. Každou ohnivější myšlenku nebo čin bychom měli zvážit. Můžeme dát najevo vlastní názor, ale vštěpovat ho druhým za každou cenu a ještě pod emocemi se nevyplácí. Můžeme tak nadělat mnoho škod, kterých budeme později litovat. Vzít zpět už ale nepůjdou vždy a už vůbec ne snadno.

Typická je pro Vodnáře snaha být vidět, nebývá introvertní. Mnozí z nás se budou snažit předvést světu svoje myšlenky a přání. Mnoho z toho se ale skutečně může v budoucnu uplatnit. Nápady, tím spíš ty skutečně originální, bychom si tedy pro sebe nechávat neměly. Mohou lidstvo skutečně dost obohatit.

Svěřovat se s tím, co a jak cítí, je pro Vodnáře zcela nepřijatelné, do svého nitra nenechá nahlédnout prakticky nikoho, ani toho nejbližšího člověka. Projevovat lásku bychom ale měli, každá energie je vratná. Láska a soucit jsou navíc nejdůležitějším tématem pro lidstvo, protože na tom se momentálně pokládají základy pro budoucnost.

Transformační Vodnář dá momentálně nahlédnout do budoucnosti. Nemusíme se ani příliš snažit dívat se dobře. Jeho energie bude viditelná naprosto pro všechny. Důvody k obavám ale nejsou. Jsme podpořeni vesmírem, posílá příliv další pozitivní energie a strach mohou mít pouze ti, kteří se systému pustit nechtějí. Jenže není zbytí.

JAK SE ODPOUTAT OD SYSTÉMU?

Odmítat to, co nás obklopuje, je naprostý nesmysl. Jsme sice součástí dlouho budované pevnosti, jenže ta se rozpadá. Spíše než se stavět do opozice, je mnohem lepší to vše přijmout a připravit se na změny, být jim otevřen.

Stačí, pokud přestaneme podporovat všechno, co víme, že nám již nic nedá. S láskou poděkovat za nabídku, ale také ji s úsměvem odmítnout, je mnohem efektivnější, než křičet a nadávat. Proti laskavému přístupu se málokdo snaží postavit. Možná dokonce ustoupí od dalšího nabízení. Podpořit nabídku, která nám ale smysl nedává, znamená vždy krok zpět.

Neměli bychom se bát postavit se za sebe, za své myšlenky a sny. Zároveň za své konání přijmout zodpovědnost. Pak se staneme neporazitelnými, hlavně ale naprosto svobodnými bytostmi. Na základech, které položili naši předkové kdysi dávno, můžeme postupně postavit zcela nový svět. Jaký bude, záleží opět na nás. Ale Gaia nyní počítá s tím, že bude potřeba skutečně zdatné stavitele. Staré myšlení již nepřipouští a každé zlo odmítne přímo.

Je tedy naprosto zbytečné ztrácet čas sledováním, kdo je hoden zůstat a kdo si už nic nezaslouží. Není na nás cokoli a kohokoli soudit. Nemůžeme být ani dobrými soudci, když nevidíme do nitra jiné bytosti. Jsou síly, které ale vidí a ony rozhodnou už zcela samy. Na nás je, zaměřit pozornost do svých duší, ty ostatní nechat, ať konají, jak chtějí a umí.

S láskou Naďa