NOVOLUNÍ VE VAHÁCH - SÍLA LÁSKY

12.10.2023

Dne 14. října v 19:54 hodin nastává novoluní ve Vahách. Bude doprovázeno zatměním Slunce, jedná se tedy o jednu z nejdůležitějších událostí tohoto roku z astronomického hlediska. Energie opět zesílí, aby nebylo možné uniknout a mohli jsme se skutečně podívat pravdě do očí.

Sedmé znamení zvěrokruhu Váhy si nevybraly tento čas vůbec náhodně. Naznačují, co se po nás bude chtít, co bychom měli otevřít, kam se podívat. Ukážou důležitost duchovní cesty, protože právě ta bude pro novou zemi naprosto klíčová. Jen díky ní jsme schopni vnímat nutnost rovnováhy mezi přírodou a člověkem. Jsme díky duchovní cestě schopni pochopit zákony mnohem důležitější a mocnější než ty, na které jsme zvyklí ze systému. Jenže ten neúprosně opouštíme. Během letošního roku se za ním zavřou brány natrvalo a definitivně.

Váhy jsou nakonec duchovní rovinou velmi obdařené, neustále vyrovnávají život materiální s tím duchovním. Někteří již vědí, že bez širšího úhlu pohledu na svět, na všechno, co nás obklopuje, se neobejdeme. Doba se krátí a tato výbava je pro člověka velkým bonusem. Pokud ji totiž stále nemá, čekají ho opravdu těžké chvíle. Nemůže se totiž orientovat v tom, kde se brzy ocitne a místo aby začal budovat nový svět, bude se potácet ve zmatenosti. Je tedy dobré využít poslední možná posledních příležitostí si tento zákon alespoň připomenout.

Nerozhodné Váhy se neustále potácejí mezi tím, co správné a co zase není. Při konfrontaci se současným světem můžeme mít pochybnosti, kam se vlastně přidat, na kterou stranu. Jenže právě tyto snahy nás mají nejvíce zmást a místo klidu do nás vklínit zmatek. Nenechme se tedy děním, byť může působit sebeděsivěji, rozhodit. Nemusíme se bát, nic nám nehrozí, i když jsme neustále přesvědčováni o opaku. Polomrtvý zlý ještěr ale zbylé síly zmobilizoval a hodlá je uplatnit. Nic jiného mu nakonec nezbývá. Naším úkolem je ho v této poslední křeči nechat a s láskou se s ním rozloučit.

Velkou slabinou Vah je, že neumí být sami se sebou. Jenže právě k tomu budeme mít mnoho příležitostí. Vlastně se jedná o téma, které bude nejdůležitější. Poznat sám sebe můžeme jen, když jediným přítelem a nepřítelem budeme sobě právě my sami. Vztahy budou tedy průvodním tématem. Měli bychom ale zjistit, co v nás skutečně je a co nám pomáhá nebo naopak překáží.

Přestože budeme v rámci současného novoluní konfrontováni opravdu se vším, co je potřeba opustit, jedná se o čas, který je také začátkem růstu. Na nás bude, co růst necháme. Měsíc skrytý za Sluncem zesílí jeho moc a odhalí všechno, co nám vůbec nic nedává. Poděkujme za vše, ale je čas jít. Jít po své vlastní cestě do úžasného světa.

MEDITACE LÁSKY

Začínám si všímat, že láska není opravdu žádným klišé, ale tou nejdůležitější životní hodnotou. V současných energiích, které k nám budou proudit mnoho tisíc let, se bez ní nemůžeme obejít. Je totiž prvotním tématem, základním kamenem, životní silou.

V den novoluní se projděte v přírodě. Právě tam můžeme téma lásky a harmonie načerpat nejrychleji a nejlépe. Večer si připravte větší bílou svíci, vykuřovadlo dle libosti a doplňte zázemí kouskem přírody, nejlépe květinou. Najděte si klidné a nerušené místo a zapalte svíci a vykuřovadlo. Oděv by měl být pohodlný. Zavřete oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Ve chvíli, kdy jste skutečně vyklidněni, představte si světlo ve vesmíru, sílu Zdroje, tuto vizi chvíli držte. Pak se přesuňte ke svému hrudníku, k oblasti, kde máte srdce. I tam aktivujte světlo, které nechte skutečně hodně a silně zazářit a vizi opět chvíli držte. Pak propojte světlo ze Zdroje, které necháte proudit směrem k sobě se světlem, které pošlete Zdroji naproti. Propojená světla zkuste procítit, všímejte si svých pocitů. V tuto chvíli probudíte opravdu velké množství lásky. Požádejte o zakotvení pocitu a prožitku, poděkujte. Můžete pomalu otevřít oči a nechat prožitek stále znít. Svíci nechte dohořet na bezpečném místě, nebo zhasněte zhášedlem. Můžete svíci použít při další meditaci v následujících dnech. Síla novoluní a zatmění bude pár dní trvat. Meditovat na lásku ale lze kdykoli.

S láskou Naďa