NOVOLUNÍ VE VAHÁCH - HLAS DUŠE

23.09.2022

Novoluní ve Vahách nastane 25.9. ve 23:54 hodin. Předurčuje dramatičnost dění, ale také donutí se lépe dívat a vyhodnocovat situace. Dává především možnost vykomunikovat i to, co nebylo dosud možné.

Mírná a láskyplná Váha vstupuje do procesů po podzimní rovnodennosti a může tak velmi zmírnit její dopady alespoň do úplňku. Situace se mohou na mnoha úrovních uklidnit, zároveň velmi zpřehlednit. Řešení možná nalezena nebudou, ale snaha určitě proběhne. V současné chvíli je energie Váhy velkým přínosem.

Váha s sebou nese číslo 7, pod kterým se v pořadí ve zvěrokruhu nachází, má tedy i léčitelské schopnosti, disponuje duchovním pohledem, tedy může vidět věci v širším rozměru. Síla novoluní nám dá možnost se dívat širším spektrem, což umožní zodpovědět nejednu otázku. Odpovědi nalezneme snadněji, protože nás povede intuice.

Nerozhodná Váha hledá stabilitu, proto s rozhodnutím nikam nespěchá. Budeme mít možnost popřemýšlet, pak teprve dospět k závěru. Je ale možné, že některá tápání zůstanou otevřená a zahalená tajemstvím. O to více nás ale bude bavit hledat správným směrem.

Pokud Váhu kdokoli a jakkoli zradí, neodpouští, nebo jen velmi špatně. Všichni chybujeme, o tom je nakonec celý náš život. Díky omylům se dostáváme dál, posouváme se a jsme scelenější. Také si musíme k cíli dojít ruku v ruce s plánem duše, špatná rozhodnutí vlastně neexistují. Vše má důvod a pro nás jsou buď přínosem, nebo další zátěží, se kterou lze kdykoli pracovat.

Váha je opatrná, záleží jí na vnitřním klidu. Získáme teď jedinečnou možnost si osvojit, že upínat se na cokoli, není většinou žádným přínosem. Vnitřní pohodu jsme schopni získat především tím, že za svá rozhodnutí poneseme i zodpovědnost. To, čemu říkáme chybné kroky, pak půjde také snadněji napravit.

Pokud se jedná o ego, Váha má poměrně velké a také ho dost často uplatňuje. Práce s egem bude tedy na pořadu dne. Potlačování je nesmysl, patří k nám, ale práce s ním by měla být poměrně intenzivní. Právě na ega se bude cílit a mohou utrpět nejedno zranění.

Novoluní ve Vahách je bráno jako pozitivní, ale abychom tuto kladnou energii mohli plně využít, bude potřeba pro to také něco udělat. Bez práce naší, na sobě, se již neobejdeme. Čekání, že za nás někdo něco udělá, vyřeší, může trvat věčnost, někdy doslova. Dostává se nám jedinečné možnosti se na osobní úrovni velmi posunout, tak proč ji nevyužít?

MEDITACE K AKTIVACI DUŠE

Naše ega budou konfrontována, bude se cílit na to, zda jsme schopni sklopit hlavu a podívat se do svých duší. Bude potřeba vyladit obojí do naprosté rovnováhy, abychom si v příštích dnech poradili bez psychické újmy. Přijímáme fakt, že vše se bude odehrávat od toho, jestli jsme schopni uchopit skutečnost, že jsme víc, než fyzická schránka s myšlenkami.

V den novoluní si připravte čtyři svíce - dvě zlaté nebo žluté (zastupují energii zdroje) a dvě bílé (zastupují energii vaši). Dále kámen (tangerit a tanzanit duši zastupují, lze ale zvolit jakýkoli, se kterým souzníte). Také květinu, nejlépe růži, kterou jde následně usušit, barva se doporučuje světlá a pokud zvolíte fialovou, jedná se o nejlepší volbu, stačí jediná. Květinu dejte do vázy, svíce před ní (obě bílé budou mezi zlatými) a kámen poblíž svící. Na nerušeném místě pak svíce zapalte, nasajte atmosféru a pak zavřete oči a dýchejte, rytmicky, do břicha. Představte si, jak je kdesi ve vesmíru zářivý bod, zdroj. Jeho světlo se jasně rozzáří a pluje prostorem přímo k vám. Nechte toto světlo prosytit celým tělem, dopřejte si na tento úkon dostatek času. Nyní se soustřeďte na oblast srdce, sídlo duše, nechte tuto oblast silně zazářit. Pak pozornost přesuňte na hlavu, mozek a také ho nechte zalít světlem. Představte si, jak se oba orgány, srdce i mozek, navzájem propojují, světlo mezi nimi vytváří pevné pouto. Nechte duši, ať tento úkon zcela ovládne, zkuste nacítit, jak má vše pod kontrolou. Pokuste se dostat do bodu, kdy budete skutečně vědět, že je to ona, vaše duše, co má nadvládu a zcela přirozeně vás ladí a uklidňuje. Opět si k tomuto dopřejte dostatek času. Poděkujte zdroji za spolupráci, poděkujte své duši, poděkujte mozku. Po skončení meditace nechte zážitek doznít, užijte si pocitu, který máte. Svíce nechte na bezpečném místě dohořet, nebo zhasněte zhášedlem, můžete nechat dohořet další večery. Kámen uchovejte na místě, kde ho budete mít na očích. Růži nechte den až dva ve váze a pak nechte uschnout. Kámen i svíce budou připomínat duši, aby se otevřela, pokud zapomenete.

Pokud nadále necítíte klid, nebo máte dokonce špatný pocit, meditaci opakujte, klidně tak dlouho, dokud nedosáhnete výsledku. Když vydržíte, přijde den, kdy se tak stane.

S láskou Naďa