NOVOLUNÍ VE STŘELCI - VYROVNANÉ JÁ

11.12.2023

Dne 13.12. v 0:31 hodin nastává poslední Novoluní tohoto roku, bude pod znamením Střelce. Nový studený měsíc, jak se toto novoluní také nazývá, je zároveň posledním novoluním v podzimním čase před zimním Slunovratem.

Ohnivého Střelce ovlivňuje planeta Jupiter, dává mu do vínku mnoho štěstí a také velkou naději. Všichni nedočkavě vyhlížíme dobu příští a je velmi důležité se přes veškeré překážky, které nám byly dosud pokládány do cesty, dívat se do budoucna se skutečným optimismem. Ono vždy něco nějak vypadá a doopravdy je.

Střelec miluje svobodu, je šťastný, když si může dělat věci po svém. I když je nám neustále předkládáno, co všechno zlého nás ještě čeká a my bychom na to zlé měli být i připraveni, zkusme si nevšímat všech těch doporučení. Je potřeba se zaměřit na sebe, své touhy a přání a začít si spřádat plány, jak jim dostojíme. Vesmír bude těmto krokům velmi brzy skutečně nakloněn.

Nadšený Střelec nerad přemýšlí, dělá tedy rázná a často nezcela dobrá rozhodnutí. Předvánoční čas je jak stvořený pro to, abychom si srovnali myšlenky, ale také vztahy. Mnohem lépe tak budeme vědět, čemu můžeme dát energii. Pokud budeme mít za zády spolehlivé a milující lidi, vše nám pak půjde také mnohem snadněji.

Jupiter nepřeje jen Střelci. Máme všichni skvělé podmínky, abychom si užili tuto zajímavou dobu. Abychom mohli poděkovat za to, co nám minulé roky daly, tím spíše tento. I když si myslíme, že není zač děkovat, opak je pravdou. Každé pokorné přijetí všeho minulého znamená, že se nám dostane odměny. Přichází z míst, kde se za ni nic jiného nepožaduje, jen pokora. Brzy zjistíme, jak poslední roky byly důležité a jak moc nás vybavily.

Protože Střelec nezná omezení a tedy nemá ani příliš obavy, dostane se nám možnosti s těmito strachy pracovat. Bez zbytečných omezení, která si klademe jen my sami, se nám půjde dopředu mnohem svobodněji a volněji. Máme jedinečnou možnost vstoupit do dalšího roku bez pout, závazků z minulosti a svazujícího MUSÍM.

MEDITACE NA NALEZENÍ VNITŘNÍHO KLIDU

Jsme tak dokonalí, že můžeme skutečně všechno. Máme všichni bez rozdílu mimořádnou výbavu stran darů a vědění, máme dokonalé tělo. Jen na tuto skutečnost občas zapomínáme. Rádi poléháme sdělením jiných lidí, dogmatům, programům. Pokud jsme ale napojeni na své skutečné JÁ, můžeme se vším také efektivně pracovat.

Večer před meditací si připravte pět svící, dvě zlaté (zastupují Zdroj a Průvodce) a tři bílé (zastupují naše JÁ – tělo fyzické, mentální a éterické). Vykuřovadlo, které vám vyhovuje, lze použít i s nádechem Vánoc. Vše můžete doplnit květem gerbery (je spojována se štěstím a radostí, je symbolem vděčnosti). Najděte si klidné místo, svíce umístěte tak, aby zlaté byly po krajích, na každou bílou svíci vyryjte nebo napište slovo JÁ (při psaní na svíci si představte každé své tělo), svíce zapalte. Také vykuřovadlo. Pohodlně se usaďte a zavřete oči, dýchejte, pravidelně, do břicha. Až budete klidní, představte si světlo Zdroje, proudí k vám, tím světlem přichází Průvodce. Obejměte se s ním a požádejte ho, aby vás provedl meditací, poděkujte. Jste stále zalití světlem, celé vaše tělo. Nyní se zaměřte na hrudník, na oblast srdce. Září i vaše duše, která je zde ukrytá. Požádejte Průvodce o objetí, přitiskněte se k němu. Vaše srdce se dotýká srdce Průvodce, pomalu se propojují. Tento moment může být velmi silný, ale zkuste ho ustát, užít si ho, můžete zažít tu nejsilnější lásku. V tuto chvíli nalézáte sami sebe, vaše skutečné božské JÁ. Požádejte Průvodce, aby vám tento cit zachoval, pomohl ukotvit, poděkujte. Nyní ho můžete propustit, on ale nikdy nebude daleko. Nechte vše doznít, nikam nespěchejte. Svíce nechte dohořet na bezpečném místě, nebo zhasněte zhášedlem. Můžete použít další večery. Toto Novoluní má velkou sílu dva dny, protože vychází na půlnoční čas. Je ale silné i pár dní před vrcholem a také po něm. Meditaci ale můžete praktikovat kdykoli, kdy ucítíte, že se potřebujete propojit se sebou.

S láskou Naďa