NOVOLUNÍ VE STŘELCI - VÁLKA SVĚTLEM

01.12.2021

Novoluní ve Střelci nastane 4.12. v 8:42 hodin. Ohnivý střelec netrpělivě čeká na svou příležitost. Sleduje dění někde za horizontem, rád by, aby tato akce byla konečně viditelná i jeho oku. Klidně tomu všemu půjde naproti, otázkou je, zda se nesnaží zbytečně moc. Vše je nakonec o správném načasování, vše má nějak proběhnout.

Máme pocit stísněnosti? Máme strach z budoucnosti? Děsí nás snahy, které se kolem odehrávají? Pamatujme, že vše je jen divadlo, které má nastínit, co za tím horizontem je. Nikdo ale neví přesně, co skutečně přichází. Nebo ví? Pak se snaží všemožně odvrátit pozornost od opravdu úžasného dění, které se dřív nebo později opravdu vyjeví.

Celý mimořádný rok musí také zakončit mimořádná podívaná. Bude jím celkové zatmění Slunce. Tohoto úkazu lze velmi dobře využít temnou stranou, protože citlivé bytosti by mohly ještě snadněji podlehnout nátlaku. Ale ten, kdo odolá, bude nadšený a právem na sebe hrdý.

Dostane se nám zásadní možnosti si ujasnit, co skutečně chceme. Zároveň ujištění, že nyní jsme zcela sami za sebe. Bez pomoci ostatních, bez pomoci systému, bez pomoci kohokoli, na koho jsme dosud spoléhali. Můžeme se podporovat, můžeme se navzájem podržet, ale po cestě musíme jít už sami. I když nás totiž kdokoli povede, není v jeho možnostech nás připravit na to, kam. Sám totiž neví.

Střelec nic nevzdává, jen se někdy snaží zbytečně moc. Měl by ale vypnout, připravit se na věci budoucí tím, že se bude velmi dobře dívat. Jen tak může reagovat na vše, co se postupně vynoří. Nejednoho z nás, možná dokonce všechny, čeká obrovské překvapení. To vše je podpořeno energií, která nemá obdoby. Co je důležité, pracuje nyní jen pro nás. Proto také velmi rychle zazrcadlí, na co myslíme a jak jsme připraveni. Vrátí jednoduše přesně to, co vydáváme.

Budeme tedy intenzivně podporováni, bohužel i ti, kteří chtějí podporu ze zcela jiných zdrojů. Pokládejme si jednoduché otázky. Daří se? Pak je vše v pořádku, jdeme správným směrem. Nedaří se? Pak prostě směr změnit musíme, podívat se na sebe, pak ještě ale i do sebe, do toho nejvzdálenějšího koutu naší duše. Jsme zcela zastaveni? Není správný čas na akci, také možná proto, že si musíme ujasnit, kudy vlastně jít.

Pozorujme dění, nebude toho málo, co se kolem nás bude nadále dávat do pohybu. Vše je ale v souladu s Božím řádem, vše je v pořádku. Energii nedávejme nikam, kde víme, že to pro nás není. Pokud nás cokoli rozhodí, pokud nás dokonce převládne vztek, nechme tuto emoci projít, ale nepodléhejme jí. Dokonce i odmítat ji nelze, je přece naše. Postačí, když si jí všimneme, když s ní promluvíme, pak jí totiž můžeme i porozumět.

JAK NYNÍ ZABOJOVAT?

Temnota sice pomalu odchází, není pro ni více místa. Ví totiž velmi dobře, že prohrála. Jenže na svém odchodu je rozhodnuta alespoň uškodit, když už nemůže dál vyhrávat. Je v našich možnostech jí výpady, kterých se bude ještě dopouštět, znemožnit, nebo alespoň velmi ztížit.

Tmu porazí jen světlo. Nelze nad ní jinak vyhrát. Čím více světla bude, tím méně bude tmy. My jsme tím světlem, všichni bez rozdílu ho máme nejen dostatek, můžeme dokonce rozdávat. Prostor je nám v tomto nakloněn a posílí, kdykoli si vzpomeneme. Umocnit světlo je velmi efektivní a účinné, zcela mimořádná zbraň, kterou může ovládat každý.

V den novoluní si připravte pět svící - jednu bílou, čtyři zlaté (může být žlutá), dále jakýkoli symbol, kterým si zastupujete energii shora (sošku svatého, motýla, anděla, jednoduše cokoli, s čím spojujete božství), může být pro umocnění rituálu čerstvá květina (opět je volba na vás, zcela nejlepší je ale ta, která má červenou barvu zastupující energii ohně, tedy světla). Večer si připravte oltář, kde bude květina, vedle ní váš symbol, svíce rozestavte do pentagramu (pěticípá hvězda s hrotem nahoře, ten zastupuje svíce bílá). Zapalte svíce v jakémkoli pořadí. Sedněte si, zavřete oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Až budete zcela uvolnění, představte si, jak pentagram kopíruje vaše tělo (bílá svíce nad hlavou, zlaté svíce obě ruce a obě nohy). Držte vizi a zkuste v ní s pentagramem zahýbat, točte svíce kolem těla (není nutné, zcela postačí, budete-li si držet původní vizi). Kolem vás je nyní světlo, které obklopuje vaše tělo, podpořil vás prostor. Toto světlo vysílejte nad sebe, do kolektivního vědomí, do stran, aby dorazilo ke všem lidem do vašeho blízkého i vzdáleného okolí. Zcela postačí chvíle. Svíce pak zhasněte zhášedlem, nebo nechte dohořet pod dohledem. Květinu uchovejte běžným způsobem, stejně váš symbol.

Cvičením si můžete osvojit schopnost být světlem a šířit ho nadále kolem sebe. Je možné, dokonce se doporučuje opakovat, co nejčastěji. Není pak již ani třeba si vizualizovat pentagram, stačí jen světlo jako takové, které vychází zevnitř vás. Jste chráněni, budete mnohem více pozitivní a odolní, jste ale navíc schopni tak pomoci odchodu tmy tam, kam patří.