NOVOLUNÍ VE STŘELCI - KLID A ŠTĚSTÍ

22.11.2022

Dne 23.11. ve 23:57 nastává novoluní pod znamením Střelce. Střelcova energie donutí se zamyslet, zhodnotit to, kam jsme na své cestě došli. Otevírá se téma pravdy, především ale pravdy v nás samotných. Všechno ostatní pozbude důležitosti.

Ohnivý Střelec miluje to jasné a jisté, má rád upřímnost. Zjistíme, že jediná jistota, kterou máme, je ta v nás. Že čekat na činy druhých, aby nám bylo dobře, je naprostá ztráta času. My jsme tím, kdo může měnit sám sebe, ale také tím, kdo následně díky tomu může měnit celý svět. Střelec dá možnost tento základní princip pochopit.

Měnit Střelce je zcela zbytečná námaha, nelze ho ovládnout, nelze mu nutit cokoli, co není jeho. Ukáže se, že mít svou hlavu, se někdy vyplácí. Pokud k tomu otevřeme srdce, můžeme prakticky cokoli, aniž bychom se museli stydět, něco vysvětlovat, nebo se bát, že budeme v očích druhých nezodpovědní. Víme přece, že máme život zcela ve svých rukách a jsme rozhodnutí se nejen rozhodovat podle svého, ale také nést za své rozhodnutí i odpovědnost.

Právě Střelec úžasně vede, ukazuje nejen cestu, ale také porci síly, kterou k ní budeme potřebovat. Nic se nebude dít, když nepřiložíme ruku k dílu. Měli bychom vědět, že doba, kdy nám bylo slibováno prakticky vše až pod nos za cenu poslušnosti, končí. Končí područí všech slibujících. Tak nakonec vypadá svoboda - sami za sebe, bez biče nad námi.

Střelec je srdcař a umí se radovat. Ani nám nemůže zabránit nic, vůbec nic, být šťastný. I když se mohou objevit bubáci zvenčí nebo špatné počasí, pořád zůstává mnoho důvodů, proč se neoddávat strachu a kouzlit na rtech jeden úsměv za druhým. Nakonec, na radosti a lásce se bude budovat budoucí společnost.

Tvořivý Střelec se ponoří do práce a pod jeho rukama může vzniknout nejedno dechberoucí dílo, protože do něj vkládá srdce. Vše, co je srdcem konáno, úplně cokoli, má zcela jiný nádech než to, co vytvořit musíme. Je potřeba se ohlédnout a zeptat se, zda jsme ve svém tvoření šťastní, zda je tvorba, která za námi zůstává, naším skutečným odrazem. Je jedno, jestli stavíme zdi domů nebo malujeme obrázky.

Nespoutaný Střelec se nezavazuje. Pro nás je novoluní impulzem k přemýšlení, zda je vhodné se k čemukoli zavázat. Myšlenky bychom si měli hlídat, protože závazky se nevytváří jen podpisem. Můžeme je vytvořit pouhým chtěním. Je lepší dát osudu prostor, ať se prostě děje to, co se dít má. Získáme tak přehledné dění, ve kterém se také velmi snadno orientujeme. Do budoucna si pak nemusíme dělat starosti, pokud bude potřeba cokoli měnit.

Odpoutejme se od dění. Není potřeba sledovat, co se děje na politické nebo světové scéně. Je čas jedinců a toho, jak se k danému postaví. Slunovrat nás vyzkouší, zda jsme dostatečně připraveni na úplně novou pouť. Jestli zvládneme postavit znovu to, co je v troskách. Je náš čas, čas odpočinku, ale také rovnání myšlenek. Vesmír nás pohladí a vezme za ruku. Máme spojence.

CVIČENÍ NA VYLADĚNÍ

Listopad byl předky brán jako nejtemnější měsíc v roce. Úroda byla sklizena, nastal čas odpočinku a rekapitulací, k ohlédnutí za předešlým rokem. Probíhaly přípravy na slunovrat, který dával pokyn k dalším plánům a činnostem. Samhain odstartoval nový rok, na který ale bylo potřeba se také připravit.

Nadcházející doba už nejspíše nepřekvapí. Poslední výkřiky do tmy a zoufalá snaha zastrašit se již míjí účinkem. Je čas se připravit na zcela nové časy. Nyní bychom měli nabírat novou energii na vše, co přichází, protože toho málo nebude. Je potřeba také zcela nové energie postupně nasát.

Večer v den novoluní si připravte 8 svící, jednu bílou (zastupuje energii vaši), červenou (zastupuje energii kořenové čakry), oranžovou (zastupuje energii sakrální čakry), žlutou (zastupuje energii čakry solar plexu), zelenou (zastupuje srdeční čakru), světle modrou (zastupuje krční čakru), fialovou (zastupuje čelní čakru) a zlatou (zastupuje temenní čakru - třetího oka). Bohatší kytici dejte do vázy, volte různé květiny. Doplnit vše můžeme vykuřovadlem ze šalvěje. Je možné ale vycházet jen ze tří svící, pak bílou (já), zlatou (zdroj) a zelenou (srdce). Zapalte svíce, pak vykuřovadlo. Pohodlně se usaďte, zavřete oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Vizualizujte (představte si), jak se v hrudníku, tam, kde je srdce, objeví světlo - vaše duše. Světlo nechte zazářit více a soustřeďte se na jeho sílu. Postupně posílejte tuto sílu světla do všech čaker, od spodní nahoru. Pokud ladíte jen čakru srdeční, nevadí, postup je stejný. Až budete u poslední čakry, vraťte světlo do hrudníku a pak postup opakujte, nejlépe do doby, kdy se budete cítit zcela vyladění. Ucítíte velkou sílu, aktivuje se i hormon štěstí. Dejte zážitku chvíli, užijte si ho. Pak se soustřeďte zpět na dech, pomalu otevřete oči, nedělejte prudké pohyby. Svíce nechte na bezpečném místě dohořet, nebo zhasněte zhášedlem, můžete nechat dohořet další večery. Vykuřovadlo nechte dodýmat. Květinu uchovejte běžným způsobem, má atmosféru jen podpořit.

Nov je silný několik dní před i po jeho vrcholu. Cvičení tedy lze pak ještě opakovat. Celé cvičení lze podpořit i svící čakrovou, ale jednotlivé mají větší sílu.

S láskou Naďa