NOVOLUNÍ VE ŠTÍRU - ZBYSTŘI, ČLOVĚČE!

02.11.2021

Novoluní nastane 4.11. ve 22:14 a bude ve znamení Štíra. Že jsme ve zvláštní době, je jasné asi každému, ale každá doba se také nějak vyvíjí. Něco též začíná, aby mohlo skončit. Blížíme se k dalšímu portálu, jeho čas nastane 11.11. a ten letošní bude zcela přelomový. Štír nenechá na pochybách, že máme tu čest prožívat revoluční dobu.

Dostane se nám možná poslední příležitosti nechat za sebou vše, co již nepotřebujeme. Štír bude rozhodně k tomuto kroku naléhat, na mírné prosby a postrky zapomeňme. Jeho naléhání nepřehlédneme, často dokonce opláčeme. Řekne ale jasně, co musíme konečně zpracovat, jinak nám naše břemena přirostou k tělu a už s nimi nepohneme.

Prakticky vše zesílí a jasně se zviditelní. Nemusíme se tedy příliš dobře dívat, bude totiž zcela jasno. Kdo tyto obrazy přehlédne záměrně, protože se mu nehodí, nelíbí, nechce je vidět, také se jich nezbaví. Je dokonce zcela možné, že z očí mu nezmizí již nikdy.

Nechci být v žádném případě radikální, toho si v poslední době užíváme dost, ráda bych jen upozornila, že už není ani zrnko času. Není ani čas, pozorovat druhé, zabývat se tím, co dělají, přemýšlet složitě, proč to dělají a jak to dělají. Zaměřit bychom se nyní měli především, nebo spíš úplně, na sebe.

Štír je obklopen mystikou, tajemstvím a temnotou, o pozitivní znamení se nejedná. Každý ale máme to své a nelze s ostatním bojovat. Můžeme se dívat a dát jasně najevo, že to či ono přijímáme, nebo prostě odmítáme. Naše současná rozhodnutí ovšem ovlivní zbytky našich životů.

Jaké máme hodnoty? Co upřednostňujeme? Co je pro nás důležité? Tyto otázky budou kladeny prakticky neustále a vyzkouší nás z odpovědí. Vesmír nebude známkovat na stupnici od jedné do pěti, jen nás obejme s radostí, nebo s lítostí. Díky jeho nesmírné laskavosti nás nechá si vybrat a vše je pro něj v naprostém pořádku. Znamená to ale, že důsledky našich rozhodnutí půjdou za námi.

Srdce nebo mozek? Oba orgány jsou součástí našich těl a oba orgány spolu kooperují. Nebojují, jen nám říkají, že bychom je měli vnímat a uvádět do neustálé harmonie. Pokud spolu budou komunikovat jako přátelé, navzájem si pomáhat, zažijeme to, čemu se říká ráj na zemi. Není totiž nic úžasnějšího, než zdolat sám sebe. Přestaneme mít snahu zdolávat kohokoli jiného. Zkusme si představit, že takto vybaveného člověka bude chtít kdokoli zlomit. Zkusme tuto představu rozehrát ještě více a dejme do ní naprostou většinu bytostí, možná dokonce všechny. Myslím, že darovat si k letošním Vánocům právě tohle, tedy ráj na zemi, bude znamenat, darovat si neskutečné štěstí.

JAK SLADIT SRDCE A MOZEK?

Máme snahu se neustále vymlouvat, že naslouchat srdci je složité. Sice cítíme, jasně vnímáme, co nám říká, ale ta hlava! Vždycky všechno zkazí. Neměli bychom zapomenout, že my jsme pány svých těl, ne opačně. Naše těla nám sice mnohé sdělují, ale nebojují s námi, to občas děláme my. Ale také jsme to my, kdo je může dát do souhry a harmonie.

V den novoluní si připravte čtyři svíce - zlatou (zastupuje energii vesmíru), zelenou (zastupuje energii mozku, hlavy), červenou (zastupuje energii srdce) a bílou (zastupuje energii vaši). Dále obrázek, sošku či figurku motýla nebo vážky (zastupují transformační procesy a andělské bytosti). Také květinu, nejlépe tu, se kterou nejvíce souzníte. Vytvořte si oltář, kde bude květina, před ní soška nebo obrázek, zcela vpředu svíčky - zlatá, zelená, červená, bílá. Ve stejném pořadí je zapalte. Zavřete oči, uvolněte se a dýchejte, pravidelně, do břicha. Až budete zcela uvolnění, vizualizujte (představte si) bod ve vesmíru, má zlatou barvu. Přiložte levou ruku na oblast hlavy a soustřeďte se na světelný bod. Představte si, jak světlo z bodu míří na místo, kterého se dotýkáte. Pak přiložte pravou ruku na oblast srdce a paprsek přesměrujte sem. Chvíli si s paprskem pohrávejte, střídavě miřte na hlavu, pak na srdce. Prohoďte si ruce a vizualizujte, jak se paprsek rozprostře na obě oblasti, tedy hlavy i srdce. Držte vizi a ruce dejte podél těla. V duchu odříkávejte: jste v souladu, jste v harmonii. Opakujte, dokud neucítíte, že jsou oba orgány sladěny. Poděkujte, nechte zážitek doznít. Svíce pak zhasněte zhášedlem a nechte dohořet další večery, nebo ještě týž večer pod dohledem. Obrázek nebo sošku uložte na viditelné místo pokaždé, když půjdete kolem, zavřete oči a položte ruce na oblast srdce a hlavy. Budete tak neustále ladit oba orgány. Květina jen dodává rituálu sílu, udržujte tedy tradičním způsobem.