NOVOLUNÍ VE ŠTÍRU - SVĚTLO V NÁS

12.11.2023

Dne 13.11. v 10:27 nastává novoluní pod znamením Štíra. Mystické novoluní, které se sice odehrává každoročně, letos ukáže svoji skutečnou sílu. Přichází v době velmi intenzivních konstelací, uzavírá, ale také zintenzivní dobu temna. Je prostě důležité vědět.

Novoluní bylo nakonec vždy bráno jako magický čas. Mágové měli napilno, dařilo se kouzlům, především těm, která byla vykonána ve jménu magie temné. Zlo můžeme skutečně více pocítit i vidět, ale jen proto, že má poslední možnou šanci se tak skutečně ukázat. Stejně jako vše, co umírá, naposledy vstane, aby pak nadobro pomalu usnulo.

Astrologové nabádají k opatrnosti, především proto, že se můžeme snadno nechat strhnout tím, co má možnost nám nakonec velmi ublížit, snadno se otočit směrem k nám. Na druhou stranu každá lekce má svůj důvod. Máme zjistit, co je konstruktivní a někam vede a naopak.

Štír velmi dobře nasaje každou energii, která ho obklopuje, umí ji skvěle využít ve svůj prospěch. Pro nás to znamená, že se můžeme konečně vidět v celé své nahotě a následně se rozhodnout, zda v tom také chceme zůstat. Máme totiž i jedinečnou šanci toho využít a jednoduše se dát na jinou stranu.

Znamení Štíra je znamením života i smrti, neustále se potácí v obou rovinách a neustále je také zkoumá. Co je pro nás životem a životodárnou energií? Co je před začátkem a co je za koncem? Tato témata se objevují naplno. Především proto, že nyní se rozhoduje. Možná se zdá, že čas je nyní zcela nekompromisní, jenže času bylo mnoho. Žádný další k učení a pochopení už nemáme.

Planeta se nachází v důležitých seizmických událostech, především pro Evropu. Tato aktivita bude pokračovat. Především všude tam, kde jsou velké rezervy. Vzkazy přicházejí ze všech možných koutů, z vesmíru i ze Země. Promluví jasně naše těla. Budou nám nastaveny dané a konkrétní události a situace. Vše se děje tak, abychom už nemohli vůbec nic přehlédnout.

Bát se tmy není jediný důvod, když máme světlo. I ta nejmenší svíčka umí prorazit tu nejtemnější noc. Není nic jednoduššího, než si toto jednoduché pravidlo vyzkoušet. Bude pak velmi snadné, nechat všechny výhrůžky, děsivé škleby a zastrašování za sebou. Selžou i tyto poslední pokusy, byť se mohou tvářit úplně jinak. Moc, kterou ukazují, dávno nemají. Vědí to, vědí ale také, jak mocný je strach.

MEDITACE K PROBUZENÍ VNITŘNÍHO SVĚTLA

Nikomu z nás nebylo božství odebráno zcela. Jen o něm buď víme, nebo jsme zapomněli. Ale nikdy nikam nezmizí zcela. Je ukryto v srdci a čeká, až toto božství probudíme. To, které jsme objevili a dávno záříme, můžeme ještě více podpořit. Právě tohoto počinu se temnota obává úplně nejvíc. Zářícího člověka, který své světlo předává dál a může nakazit mnoho dalších, není žádoucí. Je to ta největší, nejsilnější a pro někoho dokonce nejnebezpečnější zbraň.

V době novoluní nasajte přírodu, její síla bude umocněna a dodá potřebnou energii. Procházka tam, kde jsou stromy, vodní plochy, jakákoli zeleň, vás skvěle připraví. Večer si uvařte bylinkový čaj, který vás zklidní. Můžete zvolit jakýkoli, nejlépe se hodí heřmánek, třezalka, meduňka, chmel, nebo směs bylin. Připravte si tři zlaté svíce (zastupují božství vně, uvnitř, třetí svíce obě tyto energie ladí) a jednu svíci bílou (zastupuje naše JÁ). Najděte si klidné a nerušené místo. Zapalte svíce a uvolněte se, zavřete oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Představte si světlo Zdroje, vizi chvíli držte. Pak světlo v sobě, v srdci, nechte ho zazářit, silně, tolik, až vás zcela obklopí. Obě světla, jak to vaše, tak to ze Zdroje propojte, vizi chvíli držte, nechte se do ní ponořit. Požádejte, aby Zdroj ve vašem srdci vytvářel věčný plamen, aby vaše světlo zažehl vždy, když pohasne, poděkujte. Představte si, jak chodíte zářící mezi lidmi, jak vaše světlo oslovuje ostatní a přeskakuje. Tam zažehne nové světlo daného člověka. Představte si, jak rozdáváte světlo rodině, mezi blízkými, mezi spolupracovníky, sousedy, všemi, koho potkáváte. Rozdáváte světlo bez ohledu, co dostáváte, jen záříte a dáváte. Chvíli vizi užívejte. Až budete končit, nechte vše doznít, nikam nepospíchejte, užívejte prožitku. Svíce nechte dohořet na bezpečném místě, nebo zhasněte zhášedlem. Můžete nechat dohořet další večery, můžete meditaci opakovat. Novoluní si svou sílu ještě pár dní ponechá.

Své světlo stejným způsobem šiřte i fyzicky. Vyzkoušejte to u svých blízkých, všude, kde to bude možné. Někteří lidé nebudou reagovat hned, někteří ale ano. Možná vás čeká nejedno velké překvapení. V každém případě začnete přitahovat všechny ty, kteří tuto energii ucítí. Jeden plamen zažehne mnoho dalších.

S láskou Naďa